Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:43
Diody / Neony
Autor Wiadomość
 mariovango
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 20:16   Diody / Neony

Witam.
Mam zamiar zamontować w swojej Corsie 3 niebieskie diody pod siedzeniem pasażera i 3 pod siedzeniem kierowcy.
Nie chce jednak by się świeciły cały czas lecz tylko wtedy kiedy się otworzy drzwi... poniekąd chodzi mi o to by działały tak jak światło "u góry" które można wyłączyć wciskając przycisk świateł.
Tak ze jakby policja złapała to od razu "zgasić" diody ;)

Czy ktoś się może orientuje gdzie jest kabel od tego ? Zapewne do góry koło światła to tyle wiem sam, ale czy jest może w pobliżu radia albo drzwi ;) ?
Ostatnio zmieniony przez 17 Wrzesień 2009, 23:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 22:22   

Kable idzie po belce kolo szyby przedniej, tylko nie pamiętam czy po prawej czy po lewej, ale mam takie przebłyski pamięci że chyba po lewej, a potem idzie w dół.
 
     
 Chycu


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Zakopane
Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 22:39   

przynajmniej w B idzie po lewej
 
 
     
 crash
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 07:06   

niewiem tylko czemu boisz się policji:) skoro światło masz wewnątrz auta; a co do diod to sobie je odpuść- z przyczyn estetycznych bardzo słabo oświetlają i punktowo - kup lepiej moduły z diodami flux lub listwy na alegro naprawdę zupełnie inne świecenie.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 07:21   
   Moje auto: Porshe 911


mario jesteś z Poznania, jak kiedyś znajdziesz czas możemy się spotkać i ci pokaże jak podłączyć coś lepszego niż punktowe diody = koszt 20zł efekt taki:



 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 09:38   

crash napisał/a:
bardzo słabo oświetlają i punktowo


To zależy jakie diody. Ja w swojej Corsie miałem zamontowane diody niebieskie rozpraszające 2200 mcd, po 5 szt. na stronę i efekty był taki sam jak w przypadku neonów a koszty 6 zł za stronę.
 
     
 mariovango
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 10:20   

o tak, właśnie o taki efekt jak ma West mi chodziło :)
masz je założone pod siedzeniem czy z przodu w "nogach" ? no i czy są podłączone, że świecą się cały czas czy masz je może na jakiś przycisk on/off czy poprostu do świateł ;) ?

a co do policji to sadziłem że to nielegalne... nie chce by się doczepili o byle szczegół, bo jednak nie powiem, ale mam już dość mandatów :P
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 10:23   
   Moje auto: Porshe 911


ja mam to podłączone pod zapalniczkę i ma potencjometr który włącza on/off lub reaguje na muzykę z radia, taki zestaw można kupić w norauto za 17,90zł chyba 2x 12 diod w tubie, zamontowane mam pod kokpitem
 
     
 Periusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 14:04   

West a zrobisz mi to :) też chce :P
 
     
 crash
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 14:07   

west, ja to mam zamontowane w bagażniku :) i naprawdę mocno świeci.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 14:12   
   Moje auto: Porshe 911


Periusz napisał/a:
West a zrobisz mi to :) też chce :P
zakup sprzęt plus piwo i przyjedź...
 
     
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 19:05   

wie ktoś może jak leci kabel zasilania który działa na otwarcie drzwi w corsie D?
sadzę, że podobnie jak w corsie C dlatego zadaje tutaj pytanie. Chce sobie podczepić LED jak wy tylko żeby świeciły się na otwarcie drzwi.
 
     
 pucinmz



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 20:30   
   Moje auto: Vectra C


WEST a nie wybierasz się na północ. Może zrobisz road po Polsce i pomontujesz takie diodki wszystkim chętnym, Ja Postawie Ci nawet krate :)No chyba, że znajdę majstra z północy. :]
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 14:29   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Pamiętajcie o tym, że jak podepniecie się pod kabel włącznika oświetlenia przy drzwiach ( podłączycie szeregowo w obwód włącznik - lampka) to spowoduje to spadek napięcia na diodach i co za tym idzie słabsze świecenie lampki. Więc rozważajcie opcje podłaczenia diod równolegle do oświetlenia kabiny.
 
 
     
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 17:57   

tak też będę robił, dla zainteresowanych kabel ten leci przy lewym słupku. Czarny - zasilanie, bialy - masa stała, biało szary - masa reagujaca na otwarcie drzwi.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26 Wrzesień 2009, 13:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Czyli musicie sie wpiąć równolegle w zasilanie i jedną z mas ( do wyboru wg upodobań)
 
 
     
 piotreksa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Październik 2009, 13:34   

A czy ktos z was wie gdzie jest zamontowany sciemniacz ?? Bo chcialbym sie wpiac w niego tak aby diody przygasaly rownolegle z lampka a nie tylko gasly jak ta w bagazniku. Szukac go przy wlaczniku czy jest podpiety przed lampka gdzies przy podsufitce ?


Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 6 Październik 2009, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Październik 2009, 19:04   
   Moje auto: Laguna II PHII


Witam :)
ktoś wie jak umiejętnie wyciągnąć oświetlenie wnętrza w corsie C? chodzi mi o ten klosz żarówki - chciałbym się tam podpiąć z kablem który by szedł do tylu nad podsufitką do słupków - tam by się znalazły 2 takie klosze po 1 na stronę :)
 
 
     
 ZMoRa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Październik 2009, 23:01   

Zeniu, piotreksa, proponuje wam zrobić tak jak ja czyli podpiąć się pod instalacje światła kokpitowego która leci po lewym słupku. To da efekt przygasania tak jak sobie tego życzysz piotreksa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Tuning optyczny i mechaniczny » Diody / Neony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.