Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:15
Wentylator na chłodnicy nie wyłącza się
Autor Wiadomość
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 18:32   Wentylator na chłodnicy nie wyłącza się

Witam wszystkich
Mam problem z moją Crosą, otóż dzisiaj jak jechałem do pracy zaświeciła się kontrolka "check engine" zatrzymałem się i zobaczyłem, że zbiornik na płyn do chłodnicy jest pusty (kilka dni wcześniej płyn był ok tzn. do połowy zbiorniczka) zauważyłem też, że wentylator na chłodnicy ciągle chodzi mimo iż kluczyków nie ma w stacyjce. Po dolaniu płyny kontrolka "check engine" już się nie zapala natomiast wentylator dalej chodzi. Sprawdziłem już bezpieczniki, wszystkie są ok, jak wypnę bezpiecznik nr 52 wentylator wogóle się nie włącza. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie w czym może tkwić problem i jak go naprawić?
Pozdrawiam
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 19:43   

Na początek warto by sie zastanowić gdzie podział się płyn – bo jak uciekł nieszczelnym przewodem to pół biedy, naprawisz nieszczelności i jest ok, ale jak spłynął do oleju to dalsza jazda takim samochodem jest raczej nie zalecana.

Co do wentylatora – jak wyciągniesz jego bezpiecznik to nie ma się co dziwić że wentylator się wyłączył. Natomiast co do tego ze ciągle chodzi – to ja stawiam na uszkodzony czujnik temperatury na chłodnicy, albo zwarcie w instalacji.
 
     
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 19:51   

Dziękuję za odpowiedź chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak można sprawdzić czy wyciekł płyn do oleju i gdzie znajdę ten czujnik temperatury.
Pozdrawiam
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 20:10   

Jak płyn ścieka do oleju to pod samochodem nie bedziesz miał zadnych plam, a płyn będzie znikał, poza tym pod korkiem wleu oleju pojawi się taka gęsta kremowa a maź.
Natomiast czujnik temperatury jest wkręcony zboku w chłodnicę.
Ostatnio zmieniony przez Finos 11 Sierpień 2009, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 06:53   

A jakbym np zresetował kody błędów to by coś pomogło? Bo chyba dlatego się wlączył wentylator od chłodnicy jak zabrakło płynu, a teraz jak płyn jest w komputerze dalej jest kod błedu.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 09:32   

spróbować można, nie wiem czy w Corsie C komputer ma połączenie z wentylatorem,
 
     
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:17   Od czego te kabelki - Corsa C 1.7DTI

Witam, ostatnio mam problemy które opisuje na tym forum i innych i bez rezultatu nie mogę ich rozwiązać, teraz mam problem bo zauważyłem że kilka kabelków w mojej Corsie "dynda sobie" i być może przez nie są te problemy. Niżej zamieszczam zdjęcia.
1.

2.

3.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:44   

ABS masz? nie? - to jeden może być od czujnika (ten prostokątny).
Regulacje świateł masz elektryczną czy ręczną? Ten z zieloną gumką wyglada mi jak by od regulacji.
Ostatni może być od przednich świateł przeciwmgłowych.
 
     
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:52   

Chłodnica jednak była nieszczelna, co do wentylatora dalej się nie wyłącza :( byłem już u kilku mechaników i nic nie potrafili zrobić z tym.
 
     
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:54   

ABS mam, światła ręczne. Nie ma czasem jakiegos sterownika wentylatorem z Corsie?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 18:58   

Acha bo to ty masz ten problem z wentylatora- sory ale nie skojarzyłem. Być może i jest to cos od wentylatora. Ale wtedy na chłodnicy lub w okolicy wentylatora były by jakieś nie podłączone gniazda.

A sam wentylator masz sprawny?
Tematy skleiłem bo tak łatwiej szukać przyczyny
 
     
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 19:13   

Tak wentylator sprawny. Chodzi non-stop.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 19:22   

A wymieniłeś w końcu czujnik tempratury?

I sprawdź przekaźniki R4, R7, R8 i R11 bo one są odpowiedzialne za wentylator. Może po prostu w którymś „skleiły” sie styki i cały czas podaje napięcie na wentylator.
To masz rysynek http://img525.imageshack....chowek01bxf.jpg
 
     
 ozyrus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 19:27   

Nie mam czujnika temperatury na chłodnicy, co do przekaźników to zostały sprawdzone i są ok - R4 jest odpowiedzialny za wentylator
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 19:32   

No to rzeczywiście lipa. Ale z tym czujnikiem to dziwne że go nie ma. Wychodzi na to że trzeba odwiedzić jakiegoś porządnego elektromechanika.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.