Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 23:39
corsa c 1.4 -opony 195/45 r16
Autor Wiadomość
 bodzio123
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 13:05   corsa c 1.4 -opony 195/45 r16

Witam ,na wiosnę chcę kupic felgi ,tylko niewiem na jakie się skusic,Albo 15 i opony 185/55 tak jak zaleca producent ,albo 16 cali a opony 195/45 podobno też super pasują i napewno super wyglądają,I chciałem w związku z tym zapytac czy ktos jezdzi na takim ogumieniu?Czy samochód jest dużo sztywniejszy?Czy może miec mniejsze przyspieszenie przez wiekszą powierzchnię przyłożenia?W sumie to powierzchnia jest większa ale koło minimalnie mniejsze(sprawdzałem na kalkulatorze do opon :) )to sie to powinno wyrównac ,jak myślicie?.Lub co kolwiek proszę napisac na ten temat co radzicie,Pozdro.

Edit.przeczytałem teraz ,że ktoś proponuje w innym temacie opony 195/45 na felgi 15.ale to różnica wtedy będzie wynosic 26mm,co z tym idzie prędkościomierz bedzie pokazywał na plus,No i czy wygląd bedzie git?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 13:53   
   Moje auto: Porshe 911


im niższy profil, tym każda nierówność będzie bardziej odczuwalna... :zdziwko: :hyhy: z
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 13:56   

Powiem tak , jeżdze na oponach 195/45/15 takie też polecam do 15" felg bo 55 mają duży balon i wydają się ogromne. Jest dość znaczna różnica jeżeli chodzi o jazdę jest sztywniej czuć wszelkie nierówności i kamyki.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 14:20   
   Moje auto: ASTRA G


marces napisał/a:
do 15" felg bo 55 mają duży balon i wydają się ogromne


to kwestia gustu, bo balon to jest ale 80 profil :] a z koleii 45 to jak naleśnik i w mojej ocenie kompletnie nie nadają się do jazdy po Polskich drogach i wysokich krawężnikach.

bodzio123 jeśli zależy Ci na jeżdżeniu a nie toczeniu się lub "wybieraniu innej drogi bo nie przejadę" (prawda mares?) to wybierz 15". Jeśli jednak ważniejsza jest estetyka to 16" będzie ciekawszym wyborem. Już nie będę poruszał kwestii zużycia paliwa, przyśpieszenia i kosztów zakupu opon.
 
 
     
 bodzio123
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 23:38   

Jednak zdecyduję się na 15" są bardziej uniwersalne,Dzięki za dobre porady.Pozdro.Myślicie ,że na oponach 195/50 będzie mulic???będzie wielka różnica niż na dotychczasowych 14" 175/65???
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 07:42   
   Moje auto: ASTRA G


bodzio123 napisał/a:
Myślicie ,że na oponach 195/50 będzie mulic???będzie wielka różnica niż na dotychczasowych 14" 175/65???
Coś tam będzie wolniejsza, ale to odczucie subiektywne i tak naprawdę to zależy od tego jaką masz moc silnika. Jesli mniej niż 60 kucy to odczujesz to bardziej niż mając 100 :) Spalanie może wzrosnąć w granicach 0,5 do 1L bo są większe opory toczenia i masa nieresorowalna. Minimalnie spadnie komfort jazdy ale za to auto lepiej trzyma się drogi. :P
 
 
     
 bodzio123
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 13:15   

Ok. jescze raz dzięki za porady,Nad oponami to się jeszce zastanowie do wiosny :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Koła, felgi i opony » corsa c 1.4 -opony 195/45 r16
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



strony internetowe od MGroup
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.