Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:39
Czarne lampy przednie
Autor Wiadomość
 marces
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 00:14   Czarne lampy przednie

Witam , projekcik ciemnienia lamp przednich w corsie b ( stosować można w dużej ilości aut). Jest to coś w rodzaju ARTEB Black ale różnica polega na tym że szkło nie jest przezroczyste tylko standardowe.

Więc tak :
- kupujemy nowe szkła z racji tego że szkła w corsie są klejone trzeba rozbić te stare by dostać sie do wnetrza lampy.

- następnie wyciągamy taką ramkę i malujemy ją jak na zdjęciu całą na czarno
( malować można czarnym sprayem matowym ale najlepiej farbą która wytrzymuje wysokie temperatury)

- kolejną rzeczą do pomalowania jest dolna część lustra ( to ona daje tak fajny efekt czarnych lamp , pomalowanie tylko ramki nie daje tak fajnego efektu , a z racji tego że światło w tym dolnym lustrze odbija się do góry , a po co ? , to można to pomalować - sprawdzone wcale niema róznicy w świeceniu światła na drogę )

- potem trzeba oczyścić całą lampę z resztek szkła oraz starego kleju.
- wkładamy wszystko i sklejamy szkoło z lampą za pomocą kleju do szyb trzeba go nałożyć dość dużo i szczelnie aby nie dostawała się tam woda i żeby nie parowały w środku.

- odstawiamy je na jakiś czas około 2-3 godzin i wsadzamy na miejsce , teraz warto odczekać około 10 godzin aby wszystko ładnie związało i było bezpieczne.

- efekt końcowy jest taki.

 
     
 vicek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 00:11   

Posiadam i polecam ;) bardzo fajny efekt ;)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 15:39   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Marces powiedz jak długo masz już te modernizacje lamp i czy napewno nie paraują od środka. Wystarczy, że będziemy takie zabiegi ( wymiana szkieł lamp) robić w pomieszczeniu o dużej wilgotności powietrza, a na pewno po czasie zaparują nam lampy od środka.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 20:01   

To jest całkiem prawdopodobne , ja mam je już około miesiąca jak narazie nic takiego nie stiwrdziłem
 
     
 Dawwwidek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 29 Wrzesień 2009, 18:35   

A co do tego rozbijania szkła, czy to konieczne ?! Znajomy rozkleja lampy w gorącej wodzie i lekko im pomagając odejść od kleju :hyhy: tylko taka rada, nie raz to widziałem jak robi :hurra: a tak na marginesie ja mam też zamiar pomalować, tylko czekam, aż będę miał więcej pieniążka to od razu bed locka zrobię na masce :hyhy: pozdrawiam
 
 
     
 pajdex
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Październik 2009, 15:39   

Dawwwidek masz racje po podgrzaniu klej odchodzi, przynajmniej tak powinno być, miałem wcześniej seicento i tak właśnie zrobiłem podgrzałem suszarka klosz i bez problemu zeszło, próbowałem tak samo zrobić w corsie, ale niestety nie da sie:/ myśle że w corsie jest inny klej ichyba nie obejdzie sie bez rozbicia klosza:/
 
     
 Krzy Krzy



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Październik 2009, 17:35   

Dawwwidek napisał/a:
A co do tego rozbijania szkła, czy to konieczne ?! Znajomy rozkleja lampy w gorącej wodzie i lekko im pomagając odejść od kleju ...

Rozbijanie szkła nie jest konieczne.
Gdy malowałem plastiki przednich reflektorów u siebie do rozdzielenia plastiku od szkła użyłem zwykłej opalarki, tylko w tym przypadku trzeba zwracać dużą uwagę na wysoką temperaturę (trzeba nagrzewać stopniowo). Proces rozdzielania był bardzo prosty, lecz troszkę czasochłonny.
Ostatnio zmieniony przez Myszka 19 Październik 2009, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 20 Październik 2009, 14:48   

Włóż lampę do rozgrzanego piekarnika do ok 140 stopni i po jakimś czasie ja wyjmij. Szkło pięknie odchodzi ;] wiem bo już kilka razy próbowałem ;] sposób sprawdzony w 100 procentach . Tylko uwaga aby plastik w piekarniku się nie roztoopił ;]
 
 
     
 kanarblef



Informacje
lubelskie

Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Zamość
Wysłany: 21 Październik 2009, 22:40   

ja próbowałem u siebie to zrobić pierwsze suszarką :D ale nie dało rady pozniej dorwałęm palnika takiego małego na gaz i zaczełem nim rozgrzewać i lipa :/ plastiki topniały od gorąca klosza a klosz nie odkleił sie od lampy :/ nie wiem co to za klej ale bardzo mocno trzyma, w pewnym momencie zapomniałem sie i złapałem za gorący klosz i lampa sie potłukła póki co posklejałem ją ale w przyszłym tygodniu kupuje nowe juz i black clear'y :)


//// 90zł sztuka
Ostatnio zmieniony przez west 21 Październik 2009, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Październik 2009, 11:15   

z tym piekarnikiem nie jest wcale zły pomysł :P Muszę spróbować
 
 
     
 PrzemoXE
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Październik 2009, 15:01   

Piekarnik daje rade, ustawiłem temp. na 75 stopni i pięknie odzielilem klosze od plastikowej obudowy, nic nie udało mi się zepsuć.
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Październik 2009, 17:09   

No więc ustalone 75 stopni i można oddzielić lampę od klosza bez konieczności bicia szkła. Tak że powodzenia przy robieniu tego moda.
 
     
 holek2008



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 24
Skąd: zgorzelec
Wysłany: 31 Październik 2009, 20:10   

Dobre te czarne lampy będę musiał spróbować
 
 
     
 kanarblef



Informacje
lubelskie

Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Zamość
Wysłany: 5 Listopad 2009, 21:28   

no ja juz lampki kupiłem komplet wyniósł mnie 199zł :) bardzo ładnie sie prezentują oto i zdjecie słabe troche bo z telefonu ale jak bede miał łądniejsze to wstawie :)
 
 
     
 Skony


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Sieradz
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 21 Maj 2010, 12:23   

75stopni i lampy do piekarnika a na jaki czas żeby się nie stopił plastik?
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Maj 2010, 15:00   

musisz patrzeć i tak po 10-15 min wyciągnij i spróbuj rozkleić
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Czarne lampy przednie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.