Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:24
Instalacja radiowa- corsa b
Autor Wiadomość
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 19:59   Instalacja radiowa- corsa b

Witam serdecznie, wiem że już problem instalacji był poruszany lecz u mnie jest coś bardzo dziwnego a mianowicie, jak podłączam stare radio (co ledwo działa) to normalnie mi w corsie gra, a teraz kupiłem sobie nowe radio blaupunkt sd27 i jak je podłączam to nie działa, a radio na pewno jest sprawne ponieważ podłączyłem u taty i gra tylko u mnie nie chce i nie wiem czym to może być spowodowane skoro stare radio działa ;/ Bardzo proszę o jakieś rady, ponieważ nie mam pojęcia co może być... Ponadto dodam iż zauważyłem że były 3 kable urwane lecz je zlutowałem i dalej nie działa jednak zlutowałem na pewno dobrze ponieważ tata nadzorował... Bardzo proszę o jakąś poradę

pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez lukbud 15 Wrzesień 2009, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 22:05   

Jak dla mnie albo żle podłączasz radio albo masz usterkę w instalacji zasilania radia.
 
     
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 22:26   

na pewno dobrze podłączam dobrze, tak samo jak u taty i u taty chodzi, a u mnie nie, a najlepsze to że stare radio mi dobrze działa w corsie i sam nie wiem co jest... na pewno nie wina radia skoro w innym aucie działa
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 22:39   

a czy stare radio ma tak samo rozmieszczone kable we wtyczce jak nowe ?? być może któreś kable są zamienione.. dlatego stare gra a nowe nie, radził bym wziąć miernik uniwersalny do ręki i sprawdzić gdzie jest +12V na wtyczce od instalacji samochodu... od strony radia +12V to kabel czerwony -12V to kabel brązowy, a podtrzymanie pamięci żółty.. reszta to antena itp.. rozkład kabli można znaleźć w internecie... no i oczywiście 8 kabli od głośników...
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 22:41   

Bania26 ma rację.... musi być coś nie tak z kablami w kostce... skoro w jednym aucie działa bez problemu... w innym nie
 
 
     
 Andrzej_Aj3


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 10
Skąd: Poręba
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 07:22   

Dzięki dzisiaj to sprawdzę jak wrócę ze szkoły i powiem co było nie tak :)

[ Dodano: 16 Wrzesień 2009, 19:25 ]
witam okazało się że miałem tylko jeden kabel prądowy więc tata coś tam pokombinował i już jest ok ;) tyle że nie będzie mi się włączać radio razem z zapłonem, no ale trudno, ważne że w ogóle działa :)

wszystkim dziękuję za porady, pozdrawiam
Andrzej
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Instalacja radiowa- corsa b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.