Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:54
Własny Interes Szrot Samochodowy Doradźcie !
Autor Wiadomość
 adamuss
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 20:54   Własny Interes Szrot Samochodowy Doradźcie !

Mam pytanie jak bym chciał założyć własny interes a dokładnie Szrot samochodowy zwozić auta z zagranicy rozbierać je na części i sprzedawać poszczególne części jak to wygląda wobec prawa trzeba rejestrować ten interes czy mogę po prostu zwozić i sprzedawać ? Co wy w ogóle o tym myślicie doradźcie
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 20:58   

adamuss, na mój gust... to trzeba założyć działalność gospodarczą i niestety odprowadzać podatki... bo raz dwa ci się "skarbówka" dobierze do wiesz czego... Życzliwych nie brakuje. Ale może się ktoś wypowie ktoś co coś wie na ten temat.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 21:01   

Przeniesione. Jak dla mnie na pewno trzeba założyć działalność o ile chcesz zrobić z tego taki otwarty interes , ja bym po logował się na forach przynajmniej opla na razie i sprowadzał auta na zamówienia z których części byś czerpał.
Ostatnio zmieniony przez 15 Wrzesień 2009, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 adamuss
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 22:01   

Myślałem o sprowadzaniu rożnych aut i rozbierać je na części i sprzedawać poszczególne elementy
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 06:16   
   Moje auto: Porshe 911


- urząd skarbowy
- ochrona środowiska
- straż pożarna i bhp

w/w instytucje musisz zahaczyć i żyć z nimi dobrze
Auta sprowadzasz i w deklaracji opisujesz że to są samochody do rozbiórki na części, nie wiem ja z wyceną i rozliczeniem skarbowym to byś musiał się dowiedzieć w US. Spodziewaj się też odwiedzin dzielnicowego który będzie sprawdzał legalność papierków a od czasu do czasu Policje PG (przestępstwa Gospodarcze) która będzie ryła wszytko. Najlepiej szrot mieć gdzieś na uboczu bo nie każdy życzliwy sąsiad lubi jak mu złom leży obok ogródka...
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 08:15   
   Moje auto: ASTRA G


Wszystko co powyżej już zostało napisane. Jako że pojady zamierzasz przywozić z zagranicy i dalej je rozbierać to obowiązuje Cię wtedy napewno rozporządzenie 1013/2006 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 14 czerwca 2006 r. w sprawie przemieszczania odpadów.
Wiecej informacji szukaj na stronie Głównego Inspektora Ochroy Środowiska oraz w poniższych linkach. Napewno towar bedzie podlegał opłacie celnej. Temat jest tak szeroki, że więcej info szukaj w googlach :)

http://pl.wikipedia.org/w...u_pojazd%C3%B3w

http://www.grupaimage.pl/...i=szukaj&k2=225
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.