Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:21
Niedziałająca prawa lampa Corsa C
Autor Wiadomość
 kawa335
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Wrzesień 2009, 15:06   Niedziałająca prawa lampa Corsa C

Witam jak w temacie nie działa mi lewa lampa, a w sumie nie działa tylko swiatło miajnia. Wymieniłem juz chyba 3 żarówki ale nadal nic, rozkręcałem lampe, czyściłem styki ale nie działa to nadal może jakaś pomoc od was Koledzy dzieki i pozadrawiam
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Wrzesień 2009, 18:33   

Witam, a bezpiecznik sprawdzałeś od lewego światła mijania ? jeśli to nie bezpiecznik to coś nie tak z kablami prowadzącymi do lewej lampy, bądź coś w samej lampie nie łączy ale piszesz, że czyściłeś styki itp.. , do sprawdzenia kabli przydał by ci się miernik uniwersalny, jeżeli druga lampa pali się ( żarówka mijania ) to przekaźnik świateł mijania jest ok. Pozdrawiam
 
 
     
 kawa335
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Wrzesień 2009, 00:30   

zobacze te bezpieczniki a ma ktoś może schemat do bezpiecznikow bo pod kolułka nie sa opisane pozdrawiam i dzieki za porady:)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Wrzesień 2009, 08:23   

Szukaj nie gryzie: http://www.klubcorsa.pl/t...kazy-vt1866.htm
 
     
 kawa335
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Wrzesień 2009, 10:32   

dziekuje:)

[ Dodano: 10 Wrzesień 2009, 11:19 ]
niestety kolego mam inną skrzyneczkę z bezpiecznikami inaczej rozłożona i o innych numeracjach bezpieczników tak mi sie wydaje bynajmniej ale sprawdziałem kazdy bezpiecznik niby dobre są :( nadal nic nie wiem
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Wrzesień 2009, 12:16   

hmm musisz być pewny tego, że na pewno znalazłeś ten bezpiecznik, w tej chwili nie pamiętam gdzie znajdują się bezpieczniki od świateł mijania ale postaram się znaleźć je dziś u siebie i dam znać, a w instrukcji obsługi auta nie masz rozmieszczenia bezpieczników ?? jak będziesz pewny, że bezpiecznik jest dobry ( są 2 - od lewej żarówki świateł mijania i od prawej ) to trzeba zabierać się za kable prowadzące do lewej lampy musisz zlokalizować kabel od żarówki mijania sprawdzić czy jest na nim napięcie.. bo jeśli pali prawa żarówka mijania to znaczy, że przekaźnik jest dobry i daje prąd na żarówki..
 
 
     
 kawa335
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 00:14   

powiwem tak jeszcze jakies 2-3 tygodnie temu działało wszytsko a teraz lipa nie działa zobaczymy jutro:)
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Wrzesień 2009, 18:18   

kawa335, Który rocznik przed czy po liftingu?
ps poprawiłeś polskei znaki we szystkich swoich postach?

 
 
     
 kawa335
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Wrzesień 2009, 01:56   

chyba już poprawiłem znaki ale mam wersje przed liftem corsa z 2001 r wiec jak coś prosze o rady, boje się ze uciekła mi jakoś masa z lampy sprawdze jutro co i jak moze akurat bezpiecznik jednak:)
 
     
 bastia


Informacje
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: katowice
Wysłany: 29 Listopad 2012, 21:33   
   Moje auto: Tigra B


Fahoo napisał/a:
kawa335, Który rocznik przed czy po liftingu?
ps poprawiłeś polskei znaki we szystkich swoich postach?

Obrazek


Witam.
Czy można liczyć na schemat skrzynki bezpieczników z opisem takiej jak przedstawiona na zdjęciu. Posiadam Tigrę B i jest tam taka skrzynka. Wyszukiwarka wyrzuca tylko do Tigry A, a moja ma wiele wspólnego z Corsą C. Pozdrawiam
 
 
     
 Rudi1988


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 8
Skąd: Tychy
Wysłany: 30 Listopad 2012, 14:24   

Powiem Wam tak, sam przerabiałem ostatnio taki temat, to, że lampa nie świeci to wcale nie jest wina bezpiecznika, chociaż u Ciebie może być inaczej, ale do rzeczy. Mianowicie sam sprawdzałem u siebie co tylko można było. Aż w końcu doszedłem to samej lampy i to okazało się strzałem w 10! Mianowicie należy sprawdzić styki łączące gniazdo żarówki w lampą, w oplach styki te lubią się przepalać. Rozwiązania są dwa:
1. Wymiana reflektora, podobno w oplach obwódka gniazda lampy jest częścią niewymienną,
2. Rozwiązanie tańsze, wyczyścić przepalony styk i nadlutować trochę nowego czynnika łączącego. Jednak nie jest to rozwiązanie na stałe, po jakimś czasie cyna też się wypali.
To tyle.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » Niedziałająca prawa lampa Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.