Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Skaczące obroty i gasnący silnik z rana.
Autor Wiadomość
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 3 Wrzesień 2009, 21:41   Skaczące obroty i gasnący silnik z rana.

Gdy silnik jest zimny, auto pali od pierwszego, ale obroty skaczą miedzy 1-2 tys. i gaśnie gdy się go nie podgazuje. Po przejechaniu już kilkuset metrów jest ok i potem już nie gaśnie (np. na światłach). Jeden z mechaników mówił o wymianie zaworu pompy paliwowej(inni chcieli auto diagnozować za odpowiednią opłatą). Czy to może pomóc, czy problem tkwi w czymś poważniejszym (sterownik, itp.) Czy w tych autach były montowane pompy BOSH czy Nippon Denso V5, bo wydaje mi się ze mechanik chce trochę za dużo (500 zl z wymiana) i chyba kupie tą część osobiście. Dziękuję.
 
 
     
 vicek



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Chorzów
Wysłany: 3 Wrzesień 2009, 22:05   

Miałem to samo odziwo podłączyli pod komputer pogrzebali i wszystko gra ;P ponoć miałem od h... błędów...
 
 
     
 mily999


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: lubin
Wysłany: 3 Wrzesień 2009, 22:12   

Dzięki wielkie, a za jaką kasę to zrobią, lepiej z tym iść do ASO, czy ktoś inny z aparaturą zrobi to taniej?
 
 
     
 bogus.p
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2010, 14:39   

Ja w swojej corsie c mam podobnie, z tą tylko różnicą, że mi się kontrolka check engine zapala. Zazwyczaj po przegazowaniu kontrolka gaśnie i można kontynuować jazdę. Podłączenie pod komputer nic nie pokazało. Ale czasami robi się to denerwujące jak z rana kilkakrotnie silnik gaśnie. Może ktoś poradził sobie z podobnym problemem.
 
     
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Marzec 2010, 23:09   

Ja może aż takich problemów nie miałem, ale dosyć podobnie, dusiło ją i przy dodawaniu gazu spadały obroty. Komputer nie wychwycił błędów, lecz sporo o tym czytałem i jedni nawet zwalali winę na EGR(polecano wymianę), inni na sondę lambda(lepiej oby nie to, bo sporo kosztuje), jeszcze inni pisali o źle dobieranej ilości powietrza(tu jako sposób przedstawiali czyszczenie kolektora dolotowego) dlatego dobrze Ci radzę jedź na komputer.

U mnie natomiast pomogło wlanie do baku środka do czyszczenia wtrysków/rozpuszczanie parafin itp. (specjalny środek lany na pełny bak do diesla), a za pierwszym razem się okazało, że czas wymienić olej w silniku :D oba te sposoby pomogły w opisanym przeze mnie problemie
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Skaczące obroty i gasnący silnik z rana.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.