Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 18:38
Czujnik położenia wału w Corsie B
Autor Wiadomość
 grzechu0924
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2008, 19:18   Czujnik położenia wału w Corsie B

witam. jestem nowym klubowiczem kupiłem niedawno corse b 1.0 mam problem nie mogę znaleźć czujnika położenia wału. Czy może mi ktoś pomóc gdzie go znajdę nie chodzi mi o ten na górze w głowicy tylko ten od położenia walu korbowego z którego silnik bierze moment na iskrę i wtrysk


///
Regulamin ptk: 22. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp). Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Nagminne niestosowanie się do tego punktu będzie owocowało warnem.

Do tego ortografy i znaki przystankowe!!

Post poprawiono!
pozdro!
Ostatnio zmieniony przez lukbud 1 Grudzień 2008, 22:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 1 Grudzień 2008, 22:27   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


po pierwsze: przeczytaj regulamin zanim coś napiszesz.
po drugie: dostajesz warna:


pkt. 5. Zakładając nowy topik(temat) Pisz go z dużej litery i dopisuj frazę „w Corsie A/B/C/D w zależności jakiego typu Corsy dotyczy topik (np. Światła w Corsie B; Wymiana oleju w Corsie C)
oraz pkt. 22 (patrz wyżej)
na dodatek tytuł postu napisałeś bez użycia polskich liter.

więc zgodnie z tym:
5.9. Nie dopisanie frazy w temacie topiku "...w corsie A/B/C/D"
1) przewinienie - ostrzeżenie na PW
5.10. Brak polskich znaków w treściach postów/tematów:
1) przewinienie - ostrzeżenie na PW

ALE:7. Tabela kar jest podana w celu przykładowego oparcia się o rodzaje i wymiar kar. Osoba dająca karę ( moderator, junior admin, administrator) sama decyduje, czy nakładana kara ma być ostrzejsza, czy łagodniejsza od wyżej wymienionych.



post poprawiony przez lukbuda i później przeze mnie.

Radzę sie poprawić...
 
 
     
 andzik


Informacje
opolskie

Wiek: 38
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: opole
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 11:40   czujnik położenia wału w corsie b

Heyka wszystkim. Od niedawna jestem "szczęśliwą" posiadaczką corsy b rocznik 94. W zasadzie od samego początku miała jakieś problemy z jazdą, ale po wymianie filtra paliwa na pewien czas się uspokoiła, nawet sama przyjechała z Niemiec... aż do teraz. Przez cały okres załatwiania formalności z rejestracją autko stało sobie na podwórku, mój pierwszy własny dowód rejestracyjny i ..... nic autko przejechało może kilometr i zdechło. :niepewny: pozostawiona na cały dzień z odłączonym akumulatorem pozwoliła odwieźć się do domu, żeby potem znowu przez parę dni nie odpalić. Ostatnio pogroziłam jej troszkę i przez cały weekend śmigałam autkiem, choć zaznaczam ze względów bezpieczeństwa (i wygody) zbytnio się nie oddalałam od domu, żeby potem nie mieć problemów z powrotem. W końcu chłopak wziął mi się za wymianę podstawowych rzeczy typu kable i świece i ... NIC dalej cisza - tzn. silnik kręci ale nie startuje... po domowej metodzie zczytywania błędów NIC wszystko OK (zczytuje ciągle kod 12) w końcu tematem zainteresował się sąsiad i stwierdził, że czujnik położenia wału korbowego jest do wymiany i jako że zdarzyło mu się zaskoczyć, a innym razem nie być może do wymiany także pompa paliwa. Dziś mamy zamiar sprawdzić pompę czy daje jakieś oznaki życia, bo jak na razie przy kręceniu cisza. I teraz w reszcie moje pytanie do Was czy faktycznie może okazać się że czujnik uszkodził pompę? Czujnik i tak idzie do wymiany bo podczas demontażu uległ totalnej destrukcji (nie chciał "wyjść" więc siła razy przemoc) i czy faktycznie to ON jest winowajcą? Proszę o jakąś podpowiedź :padam: bo dość już mam komunikacji miejskiej...

[ Dodano: 1 Wrzesień 2009, 12:44 ]
a propos czujnika jeżeli jeszcze aktualne to znajduje się on koło lewego koła (od strony pasażera) oczywiście trzeba się wczołgać pod samochodzik.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.