Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 16:02
Clarion BD359RGMP nie włącza się
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 29 Sierpień 2009, 18:10   Clarion BD359RGMP nie włącza się
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Kolejna prośba do kolegów elektroników: głównie Finosa i Skalda.
Cytat:
Proszę o pilną pomoc w diagnozie w/w radia.
Sprawa wygląda tak: radio było w pełni sprawne. Znajomy dołożył sobie do tego auta tubę + wzmacniacz ( mniejsza o markę). Załączenie wzmacniacza pociągnął od plusa z radia (zaraz za bezpiecznikiem) poprzez osobny wyłącznik. Przy wyciąganiu tego radia owy plus załączający wzmacniacz wysunął się-odłączył od bezpiecznika (bo miał tylko skręcone kabelki) i dotknął obudowy radia.
Radio w tym czasie było wyłączone, ale wzmacniacz nie. Poczuliśmy tylko swąd spalonej części elektronicznej i radio od tego czasu się nie włącza. Na szybko tylko sprawdziłem diodę włączoną w szereg z wejściem zasilania - jest dobra.
Bardzo proszę koledzy o poradę co mogę jeszcze sprawdzić, co mogło się spalić, gdyż stało się to z mojej winy i chciałbym mu to jak najszybciej zrobić - jeśli oczywiście się da.

( a wszystko dlatego gdyż powiedziałem mu, że mogę mu zrobić załączanie wzmacniacza wraz z włączaniem radia - wyzwolenie podepnę pod pin sterujący anteną. Więc znajomy radio wyciągnął i wtedy niestety jego niezdarność zrobiła co zrobiła)

http://www.elektroda.pl/r...5773&highlight=
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Sierpień 2009, 18:45   

Widziałem że na elektrodzie pytasz sie jak to się stało. Przecież wzmacniacz ma na wejściu na pewno kondensator i to z niego pojawiło się napicie na odłączonym kablu. A co do spalenia dorwij schemat radia, zobacz jakie elementy siedzą na wejściu zasilania i je posprawdzaj. Tak na oko się nie powie co. Albo jakaś dioda, albo stabilizator, sprawdź tez połączenie gniazda kostki z ścieżkami, może się tylko przepaliły. Może się tez okazać ze padł mikroprocek a wtedy to już radio na złom.
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Sierpień 2009, 20:39   radio

Cześć sprawdz bezpieczniki w samochodzie przy tym zwarciu co opisujesz radio nie powinno się uszkodzić sprawdz zasilanie radia to radio ma dwz zasilania
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 30 Sierpień 2009, 10:25   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


bezpieczniki były na początek sprawdzone.
Co do schematu to nie ma go na elektrodzie. Podejrzewam, że będzie ciężko go wyrwać.
 
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Sierpień 2009, 21:15   

Cześć schemat do tego radia może być nie osiągalny najlepiej sprawdz radio w innym samochodzie będziesz wiedział czy radio jest sprawne ja myśle ze problem będzie z zasilaniem radia
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 1 Wrzesień 2009, 00:04   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Sprawa już rozwiązana. Przy sprawdzaniu stabilizatora znalazłem przerwę w ścieżce.
A co do :
skald54 napisał/a:
to radio ma dwz zasilania

to masz racje.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Ogólne » Clarion BD359RGMP nie włącza się
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.