Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 13:37
CB TD kontrolka ładowania
Autor Wiadomość
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 21 Sierpień 2009, 16:12   CB TD kontrolka ładowania

Witam, jak do tej pory jeździłem bezproblemowo aż do dzisiaj, po dłuższej jeździe zostawiłem corse na parkingu.Po godzinie ide, zapalam i widze że ciągle się świeci kontrolka ładowania akumulatora i nie działa obrotomierz, po ostrym przegazowaniu dopiero kontrolka gasnie a obrotomierz cudownie ożywa.Pomyslałem że to najprawdopodobniej alternator więc czy wystarczy wymienić szczotki? A jesli cos innego to co, czy sam będe w stanie to zrobić i jaki mniej wiecej koszt?
Nie wiem czy to ma jakiś związek ale jak byłem na wymianie paska rozrządu i rolek to mechanik mi powiedział że mam peknieta obudowe alternatora ale jak od razu podkreślił nie ma pojęcia czy coś z tym może sie stać, czy moze sprawiać problemy.Z góry dzieki za odpowiedzi.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Sierpień 2009, 16:22   

To na 100% alternator, bo obrotomierz jest do niego podłączony. Co do części - ciężko powiedzieć co sie zepsuło - trzeba wyciągnąć alternator i zobaczyć (może same szczotki, a może coś jeszcze). Pęknięta obudowa - zależy jak duże pękniecie i gdzie. Jeśli nie zajmujesz sie elektromechaniką to chyba najlepiej będzie jak odasz alternator do elektromechanika. Szczotki z wymianą - 100 - 150 zł.
 
     
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 21 Sierpień 2009, 16:31   

A jak długo moge z tym jeździć? tzn zapale, chwile pojeźdze na braku ładowania i jak się zagrzeje silnik to przegazuje.Narazie jestem bez jakichkolwiek funduszy , najwczesniej za miesiąc będe miał, czy do tego czasu wszytsko wytrzyma?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Sierpień 2009, 16:41   

Takie rzeczy powinno sie robić od razu bo nie masz ładownia i zaraz padnie Ci akumulator. Szczególnie że jeździsz dieslem, a w nich o elektrykę trzeba dbać. Wcale sie nie zdziwię jak za dzień albo dwa po prostu nie odpalisz samochodu, tym bardziej ze sprawa na pewno będzie sie pogarszać. Miesiąc - :dobani: powątpiewam - zależy tez ile jeździsz. Ale jak już muszisz jedzić to bez radia, bez nawiewu, bez klimy - staraj sie oszczędzać prąd.
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Sierpień 2009, 07:05   

Witam. Znajomy miał podobne objawy. Pojeździł autem (w tym przypadku toyotą) dwa dni i musiał ładować akumulator. W końcu wyszło, że alternator do wymiany. Jeśli chodzi o radio to nie musisz go wyłączać. Zużywa prawie tyle co nic. Pozdrawiam
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Sierpień 2009, 08:37   

robsien napisał/a:
Jeśli chodzi o radio to nie musisz go wyłączać. Zużywa prawie tyle co nic


:orany: Chyba safari w maluchu mało prądu żarło. Włącz sobie radio na postoju i niech pogra około 10 godzin i zobaczymy czy radio oprawie nic nie "ciągnie" prądu. Przypominam ze kolega chce jak najdłużej pojeździć, a w tym przypadku każdy mA jest ważny.

OT: Ostatnio przerabiałem motyw taki ze kontrolka od ładownia nie świeciła, ładowanie w czasie pomiaru było ok., a nowy aku padła po 3 dniach. Diagnoza: szczotki i elektromagnes w alternatorze do wymiany (szczotki się wieszały) (koszty części 130 zł – to nie był Opel).
 
     
 tizzue



Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 22 Sierpień 2009, 15:51   

Dodam że dzisiaj dosyc duzo jeździłem, duzo zapalałem i za kazdym razem kontrolka gasła przy odpalaniu więc bardzo dobrze.Coś ewidentnie co jakiś czas nie łączy bo raz jest dobrze raz źle.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Sierpień 2009, 15:59   

tizzue napisał/a:
.Coś ewidentnie co jakiś czas nie łączy bo raz jest dobrze raz źle.

Mozliwe że szcztoki sie wieszają i raz działają a raz nie ale to i tak je kwalifikuje do wymiany.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » CB TD kontrolka ładowania
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.