Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:27
Jakie radyjko w Corsie B?
Autor Wiadomość
 jerriko
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 3 Maj 2008, 09:44   Jakie radyjko w Corsie B?

Witam. W mojej Corsince mam oplowskie radyjko PHILIPS'a (kaseciak). Chcę zmienić na inne jednak słyszałem i widziałem że po zamontowaniu innego radyjka gryzie się ono podobno z TID-em, który nie wyświetla daty. Jak rozwiązać ten problem i ewentualnie jakie radyjko zamontować żeby było kompatybilne z pokładowym wyświetlaczem?
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Listopad 2008, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Maj 2008, 10:08   

Datę po zmianie radia wyświetla, po prostu jak było oryginalne radio to na na TID-ie wyświetlało stacje i był RDS po zmianie radia tej rzeczy nie pokazuje.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Maj 2008, 12:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Jest możliwość by zmienić radio, a nadal będzie wyświetlać funkcję RDS no i reszte dodatków: poprostu kup sobie oryginalne Oplowskie radio na płyty z wejściem do TIDa
 
 
     
 jerriko
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Maj 2008, 16:42   

He he. Tak szczerze mówiąc to już nie wiem kogo słuchać. Kolega w swojej Corsie zamontował radyjko SONY i TID podczas działania radia nie wyświetla mu daty. Jeszcze inny mówi żeby zamontować BLAUPUNKTA bo jest w pełni kompatybilny z tym wyswietlaczem, a jeszcze inny mówił że każde radio, nawet i z "Biedronki" :-) tylko trzeba odpowiednio podłączyć. He he
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Maj 2008, 17:05   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Ten Twój kolega musi mieć zrobione, że gdy radio jest włączone to nie idzie sygnał na TIDa.
Jeśli chodzi o blaupunkt to nie wszystkie są kompatybilne z TIDem.
Radio kompatybilne z TIDem to takie, które na swojej tylnej stronie obok gniazd na kostki zasilania, pamięci i głośników ma jeszcze gniazdo na kostkę od TIDa.

Pewnie że każde radio da rade podłączyć do TIDa. Ale z tym jest strasznie dużo roboty i nie wystarczy tylko dobrze podłączyć, trzeba co nieco pozmieniać w radiu, ale nikogo takiego nie znam co podjąłby się tak umolnej pracy na swoją rękę.
 
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Maj 2008, 18:10   

Ja też mam SONY i datę mi wyświetla :P
 
     
 jerriko
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Maj 2008, 23:09   

Dzięki wielkie. Napewno wezmę te wszystkie wskazówki pod uwagę. Pozdrowionka!!!
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 4 Maj 2008, 10:14   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Ja właśnie zmierzam kupić Oplowskie radio na płyty. Znajomy postawił mi cyfrę za takie 250zł ale zrezygnowałem bo niestety ale kradzione a ja nie mam zamiaru bawić się w pasera.
 
 
     
 Wojteq81
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Czerwiec 2008, 22:56   

Ja kupiłem radio pionieer'a i też mi daty nie wyświetlało i na dodatek gubiło wyszukane stacje i zaprogramowane.Podjechałem do elektryka który odpowiednio pospinał kabelki i wszystko jest OK.Data jest cały czas i stacji też nie gubi.Jak ktoś się zna troche na elektryce,to niech sam się pobawi,bo zajmuje to 5 minut,a ja zapłaciłem 30zł.Szkoda kasy.
 
     
 jerriko
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Czerwiec 2008, 12:29   

A ja już kupiłem radyjko BLAUPUNKTA i daty mi nie wyświetla, ale mam to w nosie, nie przeszkadza mi to już bardzo bo na "pułeczce" gdzie jest TID zawsze trzymam komórkę, która w 80% zasłania wyświetlacz... :mrgreen:
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Czerwiec 2008, 14:09   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Kolego Wojteq81, ten elektryk podłączył poprostu kabel pamięci do zasilania +12V. Często jest to taki żółty kabelek albo brązowy. Jak wszystko się podłączy( zasilanie, głośniki) to zawsze on zostaje niepodłączony. I to właśnie jest podtrzymanie pamięci
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 17:36   

Witam. Ja kupiłem radyjko pioneer'a deh-2000mp i musiałem podjechać do elektryka. Nie zapisywało stacji, ale nie zakłócało datownika. 20 zł.=5 min. roboty i po sprawie. Wszystko ładnie działa :mrgreen: Polecam to radyjko. Pozdr.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 1 Sierpień 2008, 21:16   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Sytuacja ta sama jak post wyżej...
 
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2008, 14:35   

Proszę kogoś, kto już przetestował jakieś radyjko i nie ma z nim problemów (RDS na TIDzie, zapamiętywanie stacji), żeby podał jego model ;-)
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 14 Październik 2008, 16:48   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Tylko oryginalne polecone przez Opla radia. Wszystkie wkładane przez nich do aut.
(muszą mieć 3 wejścia do kostek ISO - pierwsza od góry: TID, druga: zasilanie, trzecia: wyjście sygnału)
 
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2008, 18:56   

Jakiś link do allegro.pl ? Bo patrzałem i nie znalazłem firmowego radia do Corsy B z CD. Czy takowe istnieje?
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 14 Październik 2008, 19:17   
   Moje auto: Opel Astra G


Nie trzeba szukać radia specjalnie dedykowanego do Corsy- każde radio Opla (na małą pojedynczą kieszeń powinno pasować) Nowe Ople począwszy od Corsy C- miały już fabryczne radia na dużą, podwójną kieszeń i do Corsy B nie wejdą...

Tu masz coś z allegro:
http://allegro.pl/item453...radio_z_cd.html

http://allegro.pl/item450...tra_zafira.html
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Październik 2008, 23:43   

Cytat:
Proszę kogoś, kto już przetestował jakieś radyjko i nie ma z nim problemów (RDS na TIDzie, zapamiętywanie stacji), żeby podał jego model ;-)


Spis modeli współpracujących z TIDem masz na studio24

http://elektron.pol.lubli...io/oem/opel.htm
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Październik 2008, 20:50   

SONY z serii Xplode. bardzo fajna sprawa, wiem bo sam używam i polecam. a tak swoją drogą to bardzo prostym sposobem można zrobić by na tid'dzie była data bez przerwy, a po co wam rds na tid'dzie skoro rds jest wyświetlany na radiu?? czytałem o różnego rodzaju "przejściówkach" ale szkoda pracy z tym koledzy
 
     
 jerriko
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Październik 2008, 13:49   

woytekw4 napisał/a:
a tak swoją drogą to bardzo prostym sposobem można zrobić by na tid'dzie była data bez przerwy


A jaki to sposób kolego?

///////////////////
edit west

kod cytatu nie wskoczył poprawiłem pozdr :lol:
Ostatnio zmieniony przez west 16 Październik 2008, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Jakie radyjko w Corsie B?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.