Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] Philips CCR600 - pomoc w diagnozie
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 14 Sierpień 2009, 21:21   [ Corsa B] Philips CCR600 - pomoc w diagnozie
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Prośba do kolegów elektroników hobbystów/uczonych.
Pomóżcie, bo nie wiem co zrobić, a na elektrodzie troche mnie olewają
Cytat:
Pomóżcie koledzy w diagnozie tego radia
(foto w załączniku)

Dotychczas grało bez zarzutów. tak ok. 2-3 dni przed awarią w głośnikach było słychać charakterystyczne trzaski ( podczas jazdy, jak i postoju), coś w stylu obluzowanych styków na głośnikach. Nie objawiało się to często. Raczej sporadycznie.

Lecz po tych 3 dniach sygnał na głośnikach zanikł.
Stało się to na postoju przy odpalonym silniku. Po prostu radio gra, a w głośnikach nic nie słychać. Ani buczenia, trzaskania.

Radio sie nie grzeje. Na przewodach głośnikowych nie ma nigdzie zwarcia. Na wyjściach głośnikowych rezystancja pomiędzy plusem a minusem wynosi ok 150 ohm, a plusem a masą ok 340 ohm.

Pomóżcie co może być usterką? Aha i jest jeden problem: nie mam jak pomierzyć napięcia na wyjściu na końcówkach mocy ( 2x TDA) by sprawdzić, czy to one poszły, gdyż radio jest zablokowane kodem(kod posiadam). Jak mam sprawdzić końcówki? Zostaje mi tylko ich wy lutowanie i mierzenie rezystancji?

Jedyną jaką miałem jeszcze usterkę to problemy z potencjometrem. Przy zwiększaniu/zmniejszaniu głośności wariował. Należało powoli przekręcać gałkę, w przeciwnym razie nie zwiększał/zmniejszał głośności, a czasem nawet robił przeciwną funkcję ( zamiast ściszać - podgłaszał). Ale podejrzewam, że to nie tego wina.


Gdyby ktoś miał konto na elektrodzie to prosiłbym o odpowiedź na tamtym portalu:
http://www.elektroda.pl/r...3020&highlight=
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Sierpień 2009, 22:09   philips ccr600

Cześć żeby sprawdzić jakie jest napięcie na głośnikach powinno być około 6V sprawdzać po odłączeniu głośników jeżeli jest to napięcie tz. że wzm. mocy jest sprawny, jeżeli niema to jest uszkodzony możesz sam wymienić lub dać do serwisu, radziłbym dać do serwisu koszt naprawy około 60zł.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Sierpień 2009, 22:14   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


a po co, skoro tam są dwie kości TDA. Każda koszruje ok 15 zł. a wymienić sam potrafie
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Philips CCR600 - pomoc w diagnozie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.