Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:10
problem z alarmem/centralnym zamkiem.
Autor Wiadomość
 lukbor10
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 23:40   problem z alarmem/centralnym zamkiem.

Witam koledzy, pierwszy mój post i odrazu prosze o pomoc.

samochód to corsa b, 1,4i z roku 98.

w corsie mam centralny zamek i alarm.

pewnego dnia pilot zaczął niezbyt dobrze "załapywać", pomyślałem sobie OK, trzeba wymienić baterie, postanowiłem pojechać do sklepu po owa baterie i otworzyłem drzwi normalnie kluczykiem bo pilot juz nie dał rady otworzyć. podczas jazdy ludzie zaczęli mi mrugać światłami, myśle sobie że cos jest nie tak, zorientowałem sie że mrugają mi wszystkie kierunkowskazy, tak jakbym jechał na awaryjnych. zatrzymałem sie, zgasiłem silnik, nagle drzwi sie same zamknęły. próbowałem coś zdziałac, myslałem, że problem minie, gdy wymienie baterie - nic takiego.
światła awaryjne non stop mrugaja (łącznie z dioda od alarmu) a drzwi same sie zamykaja i otwierają, najczęściej przy włączaniu/wyłączniu samochodu, lub otwieraniu/zamykaniu drzwi. jeżdże od kilku dni na wyciągniętym bezpieczniku, jednak bezpiecznik ten jest również od światła wewnątrz auta i radia, więc nawet jakbym cciał tak jezdzic, to na dłuższa mete nie da rady.
odrazu mówie, iż jestem laikiem w sprawach elektryki i elektroniki, nie mam pojęcia jaki jest tam zamontowany alarm. jutro prawdopodobnie sie wybiore do jakiegoś speca od alarmu niech to zobaczy, jednak postanowiłem jeszcze zapytac Was, może jakims cudem ktoś z Was będzie potrafił mi pomóc bez wizyty u specjalisty.

Z góry dziękuje za zainteresowanie.
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 23:49   

Wiesz co, to jest raczej tymczasowe rozwiązanie... ale spróbuj wyłączyć alarm i zobacz jak się wtedy autko będzie zachowywało... Nie wiem jaki masz alarm zamontowany... u mnie jest kluczyk, którym mogę wyłączyć alarm. Central wtedy działa, a alarmu nie ma. Będziesz miał pewność czy to wina alarmu, czy centrala.
U mnie było tak, że jak miałem załączony alarm to rozładowywało mi akumulator... Po wyłączeniu alarmu problem znikał.
 
 
     
 lukbor10
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 23:56   

a gdzie moge wyłączyć alarm?

bo jeśli chodzi o ten mały kluczyk, którym można przekręcic to pokrętło pod maską to wyłącza on tylko syrene, a światła dalej mrugają. tzn zaczynaja mrugac w momencie ruszenia samochodu, przy samym włączonym silniku , ale gdy auto stoi nie mrugaja. nie mam pojęcia o co tu chodzi.

można jakimś innym sposobem wyłączyć alarm?

aha i gdzie z tym lepiej pojechać? do jakies firmy który zakłada alarmy czy do elektryka?
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 00:00   

lukbor10 napisał/a:
bo jeśli chodzi o ten mały kluczyk, którym można przekręcic to pokrętło pod maską to wyłącza on tylko syrene, a światła dalej mrugają. tzn zaczynaja mrugac w momencie ruszenia samochodu, przy samym włączonym silniku , ale gdy auto stoi nie mrugaja. nie mam pojęcia o co tu chodzi.

U mnie wyłącza cały alarm...
lukbor10 napisał/a:
gdzie z tym lepiej pojechać? do jakies firmy który zakłada alarmy czy do elektryka?

Proponowałbym jednak do firmy od autoalarmów... bo to raczej jego wina, ale pewien nie jestem
 
 
     
 lukbor10
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 00:06   

nie no ja mam juz ten przełącznik wyłączony, bo w przeciwnym razie po ruszeniu z miejsca oprócz awaryjnych jeździłbym z włączona syreną (jak uprzywilejowany pojazd, może by mi ustepowali miejsca wszyscy ;) )
wygląda to prostu tak, że odpalam auto, ruszam i nagle włącza sie alarm.

kiedys miałem taką sytuacja gdy mi sie rozładował akumulator - również po próbie odpalenia auta włączył sie alarm, wyłaczyłem syrene tym małym kluczykiem, wyciągnąłem bezpiecznik, na holu dociągnąłem do domu (tam dopiero sie zorientowałem, że padł akumulator :P Gdy naładowałem akumulator to problem minął. swsadziłem bezpiecznik, kluczykiem włączyłem syrene i wszystko grało. próbuje jeszcze jutro rano wrzucic na prostownik, jak nie pomoże to pojade do jakiegos mechanika.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 08:05   

Nie zdiagnozuje się tej usterki przez forum, jedyna rada to posprawdzać wszystkie kable i złączki, jak dla mnie jakieś zwarcie, osobiście stawiał bym na początku na wyłączniki przy drzwiach. Odkręć je, zobacz czy są przy nich kable, czy nie są zardzewiałe., czy kable nie są przetarte.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » problem z alarmem/centralnym zamkiem.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



https://pomocpowypadkowa.com/odzyskiwanie-odszkodowan-z-pzu/
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.