Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:21
Nie moge regulowac światłami drogowymi proszę o porady
Autor Wiadomość
 qido
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 10:04   Nie moge regulowac światłami drogowymi proszę o porady

Witam mam problem mianowicie nie działa mi sterowanie wysokością swiateł drogowych silniczki w lampach są ale nie chce mi regulowac swiatłami ma ktos jakies pomysły co to morze byc
 
     
 mkass



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 146
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 10:34   

A jak przekręcasz regulatorem to słychać w ogóle te silniczki bo jak nie to może któryś przewód się oderwał albo poluzował!!!
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 11:50   

No to po kolei:
Po pierwsze: przestały działać czy nie działy od kupna samochodu?
Po drugie multimetr w rękę i mierzysz czy po przełączeniu przełącznika na przewodach przy silniczku pojawia się napięcie. Jak tak to albo siedzą silniki albo jakaś usterka mechaniczna przy zaczepach nie pozwala się im obrócić.
Po trzecie jak nie ma napięcia to sprawdzasz czy na włączonym zapłonie występuje napięcie na którymś z złączy przełącznika. Jak tak to są walnięte przewody miedzy przełącznikiem a silniczkami, a jak nie to znaczy ze nie dochodzi napięcie do przełącznika.

Ale najpierw posprawdzaj stan wszystkich złączy w obwodzie, może cos wypadło, albo są zaśniedziałe. Sprawdź tez bezpiecznik (8) ale jak działają Ci wszystkie pozycyjne to bezpiecznik jest ok.
 
     
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 9 Sierpień 2009, 16:48   

Ja też podłączę się do tego tematu... z tym że, u mnie słychać działanie silniczków, ale się nie opuszczają na dół... nie wiem jak to naprawić , jeżdżę na ustawionych na "0", przełączam na "1-2-3" i wciąż świecą jak na "0" :suchy:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 20:53   

czapoludek napisał/a:
ale się nie opuszczają na dół...


Może jakąś usterka mechaniczna mechanizmu zmiany wysokości im przeszkadzają (za ciężko chodzą) spróbuj je przesmarować.
 
     
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 21:42   

Głupio zapytam.... a gdzie znajdują się te silniczki?? wiem że przy lampach, ale nie wiem w którym miejscu :zdegustowany:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 22:24   

tak wyglądają: LINK
Teraz powinneś je bez problemu znaleść.
 
     
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 15:51   

Znalezione, oczyszczone, działające wreszcie :hyhy: dziękuje :padam: przy okazji dokręciłem lampę :D
 
 
     
 qido
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 21:14   

a więc silniczków nie słychac jak auto kupiłem to juz tak było czy do tych silniczków są morze osobne bezpieczniki jesli tak to gdzie
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 21:19   

Pisałem wyżej ze bezpiecznik nr 8, ale on jest także odpowiedzialny za 2 światła pozycyjne.

Co do silniczków, może w Corsie były wymieniane lampy i sa one poprostu nie podłączone? Sprawdż czy dochodzi do nich napięcie i szukaj usterki w kablach.
 
     
 kajtus


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: katowice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Październik 2012, 11:52   

A jak umieścić silniczki spowrotem na miejscu, aby wskoczyły w zaczep? Trzpien wydaje się zbyt krótki.

[ Dodano: 11 Październik 2012, 20:57 ]
dzieki za pomoc.... :nocom2:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » Nie moge regulowac światłami drogowymi proszę o porady
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.