Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:56
Piski podczas skretu w prawo ????
Autor Wiadomość
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 7 Sierpień 2009, 22:05   Piski podczas skretu w prawo ????
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Witam jestem od niedawna szczesliwym posiadaczem Corsy i mam nadzieje ze moje szczęście potrwa bardzoooo długo ale do rzeczy ostatnio podczas lekkiego skrętu w prawo słychać metaliczny dzwięk ale słychać go tylko podczas okreslonego konta skretu jak skrecic mocniej to juz nie piszczy prosił bym poradżcie co to morze byc tarcza, klocki, a morze coś w zawieszeniu czy łożyska czy ktos moze miał taki problem ?????
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 06:04   

Witam. Na 90% tarcze do wymiany. Ostatnio ten temat przerabiałem w Yarisie. Były założone nowe klocki, ale przy skręcie piszczało jedno koło. Też pod określonym kontem. Pojechałem do mechanika i pokazał mi w czym tkwi problem. Na tarczach były już wyrobione rowki. Nowe klocki w nie wchodziły i stąd pisk. Pozdrawiam
 
     
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 21:07   

Zgadzam się z Robsienem. Ewentualnie sprawdź łożysko, miałem to w Corsie B
 
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 16:00   

Mam podobny problem w lewym kole tylko ,że ja miałem swap i mam całkiem nowe hamulce i strasznie piszczy. Jest to może związane z tym ,że muszą one do siebie się dopasowac?
 
 
     
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 09:32   

Ale co piszczą, klocki? Jak nowe to czasem pomaga podszlifować je tak, żeby luźniej chodziły
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 14:53   

Podobno poduszki amortyzatorów też mogą się tak objawiać. . .
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 07:21   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Nie no klocki raczej nie powinny piszczeć nie są może nowiutkie ale na wymianę ich raczej jest jeszcze za wcześnie dodam jeszcze ze te dziwne piszczenie nasila się jak jest gorąco na dworze w 2 ostatnich dniach może nie zanikło ale zdecydowanie osłabło ale w poniedziałek jadę do mechanika z inna sprawa to mi tez sprawdzi mi tez te piski. . . oczywiście dam znać co to było
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 10:27   
   Moje auto: Porshe 911


jeżeli się nasila w słoneczne dni tzn, że metal się rozszerza pod wpływem temperatury (prawo fizyki) ps: a może łożysko?
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 12:47   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


No i w końcu wiadomo o co biega z tymi piskami wszyscy którzy mówili o hamulcach mieli racje z jedną zasadnicza różnica ze hamulce są w porządku po prostu poprzedni właściciel chciał zaszpanować hamulcami BREMBO i Klockami FERODO i wymienił orginalne a ze nie miał zapewne kasy kupił jakieś przecenione i zapewne podróby. Czyli wprost piski to złej jakości klocki jak i tarcze. Pojerzdże trochę może klocki się zetrą na tyle ze nie będą piszczeć a później wymienię na coś porządniejszego przy okazji przeglądu corocznego dzięki wszystkim za pomoc :super:
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 19:55   

Mogły klocki być po prostu za twarde do tarczy. :oczami:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ kierowniczy » Piski podczas skretu w prawo ????
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.