Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:18
Radio i Wyświetlacz
Autor Wiadomość
 adio
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 18:39   Radio i Wyświetlacz

Witam
Jako szczęśliwy posiadacz Corsy od ponad miesiąca mam problem.
Kupując w/w autko nie było w nim radia i zakupiłem na allegro BLAUPUNKT Car 2003.
Podpiąłem, radio działa idealnie, wszystkie kostki podpięte jednak nic się nie pokazuje na wyświetlaczu.
Cały czas widnieje tylko godzina, temperatura i data.

Dodam, że najwidoczniej poprzedni użytkownik używał radia nieoryginalnego ponieważ duża kostka jest rozdzielona na dwie części:

jedna z nich skupia w sobie dwie połączone kostki o takich samych rozmiarach
drugą stanowi duża większa kostka.

Proszę o pomoc, co muszę zrobić aby radio pokazywało informacje na wyświetlaczu?
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 22:32   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Opowiem troche od tyłu:
jak masz nieoryginalne radio to gdy podłączysz je pod kostkę ISO (te dwie takie same) a ta trzecia będzie niepodpięta, to na wyświetlaczu nic nie będzie pokazywać. Odcina się wtedy jeden przewód z tej niepodłączonej kostki i wtedy na wyświetlaczu widnieje ciągle data (godzina i temperatura jest ciągle, czy jest radio, czy go nie ma).
Więc by znów na wyświetlaczu pokazywały się informacje (RDS i inne) wystarczy ucięty przewód naprawić.
Zapytasz pewnie który??
Szukaj w tematach o nieseryjnym radiu i pokazywaniu daty na TID'dzie.
Było tam wszystko opisane.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 15:06   

Oj Dudu, Dudu- nie czytasz ze zrozumieniem. Kolega chce podłączyć oryginalne radio, czyli takie które współpracuje z wyświetlaczem Opla. A dlaczego nie działa - juz tłumacze - samochód ma najprawdopodobniej zablokowany wyświetlacz (Corsa wyszła z salonu bez radia) i żeby działał z radiem konieczna będzie wizyta w serwisie Opla i odblokowanie go.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 16:59   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Finos, zrozumiałem jego post. To ty mojego nie zrozumiałeś. Opisąłem inną sytuacje, która również może być przyczyną braku daty.
Tu masz ważne zdanie:
Cytat:
Więc by znów na wyświetlaczu pokazywały się informacje (RDS i inne) wystarczy ucięty przewód naprawić.

Ty piszesz
Finos napisał/a:
zablokowany wyświetlacz

a ja napisałem, że może być przewód przesyłający informacje z radia do TIDa przecięty, tak jak sie to robi przy nieseryjnych radiach, gdy sie chce by data widniała na nim. Rozumiesz mnie? Napewno tak, bo sam wiele razy podpowiadałeś który to przewód należy odciąć.
Zanim kolega pojedzie do serwisu, niech najpierw sprawdzi, czy wszystkie przewody są całe w kostce TID'a. Sprawdzenie to tylko chwila, a może akurat to będzie to....
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 17:08   

Podczepię się pod temat mam seryjne radio w Corsie B i na tidzie wyświetla mi tylko fale radia a dodatkowych informacji już nie, np: nazwa radia itp czy to normalne ? :niepewny:
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 17:17   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Na radiu nasz przycisk: RDS. Naciskasz i informacje będą się pokazywać.
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 18:26   

dudu napisał/a:
Na radiu nasz przycisk: RDS. Naciskasz i informacje będą się pokazywać.


tzn gdzie
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 18:53   

Co do problemu kolegi adio - kolega wyrażnie pisze ze przecięta jest tylko kostka a nie przewody.


Andrew525 - twoje radio (SC202) nie ma funkcji RDS, czyli żadnych dodatkowych informacji na wyświetlaczu nie będzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa C » Radio i Wyświetlacz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.