Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:44
Czym odświeżyć spoilery
Autor Wiadomość
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Lipiec 2009, 17:03   Czym odświeżyć spoilery

Witam, mam taki problem moje spoilery oraz czarne elementy są trochę wyblakłe od słońca jakiego najlepiej użyć środka by były znowu czarne i odświeżone, kupiłem takie czernidło w spreyu ale efekt jest średni. :niepewny:
 
     
 deadmau5ik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Lipiec 2009, 21:59   

Przyłączam się do prośby, też bym chetnie odświeżył plastiki. U mnie w autku są juz raczej szaro-białe a nie czarne :kwasny:
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27 Lipiec 2009, 22:23   
   Moje auto: Laguna II PHII


Wątpie że sa dostępne środki na rynku które zapewnią stałe odświeżenie powierzchni plastikowych, zostaje raczej tylko regularne smarowanie ich jakimiś nabłyszczaczami(typu plack, czernidło do opon, olej roślinny[xD]), widziałem na allegro jakieś w formie żelu - że niby mają dobra wydajność i trwałość - nie sprawdzałem :) można sobie zawsze "oszprejcować" na czarno :) chociaż nie sądze że to dobry pomysł :)
 
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 01:56   

Macie opalarki? To taka opalarka w odstepie kilku cm od plastiku zregeneruje wam go w 95% :) Delikatnie dmuchac tak aby nakladki sie nie roztopily :)
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 08:15   

pico8 napisał/a:
Macie opalarki? To taka opalarka w odstepie kilku cm od plastiku zregeneruje wam go w 95% :) Delikatnie dmuchac tak aby nakladki sie nie roztopily :)


za duże ryzyko
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 09:38   
   Moje auto: ASTRA G


pico8 napisał/a:
Macie opalarki? To taka opalarka w odstepie kilku cm od plastiku zregeneruje wam go w 95% :) Delikatnie dmuchac tak aby nakladki sie nie roztopily :)


a to ciekawe :rotfl: sprawdzałeś to sam czy to porada typu: specalista teoretyk??? Jeśli możesz pokaż może fotki poglądowe jak wygląda element po takiej operacji :]

osobiście uważam że to wysoce ryzykowne działanie. Na zdrowy rozum, co tu da podgrzewanie jeśli tworzywo, które było czarne straciło kolor w skutek promienia UV?????????

już nie raz poruszaliśmy temat wypłowiałych plastików - zawsze dochodziliśmy do stwierdzenia że wszystkie środki chemiczne mają działanie krótkotrwałe ;( (niezaprzeczalna prawda). Aby efekt był długotrwały można się pokusić o pomalowanie elementów w kolor lub wymienić "je" na inne, które są w lepszym stanie (ewentualnie nowe zamienniki- jednak i one mają wadę)
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 18:02   

Zeniu napisał/a:
można sobie zawsze "oszprejcować" na czarno :) chociaż nie sądze że to dobry pomysł :)


Dlaczego niedobry ?? Też się nad tym zastanawiałem, czy by nie "machnąć" sprayem, tylko że takim do plastików a nie dla grafficiarzy :P
Chyba że zrobi się jeszcze gorzej :/ Jakieś rady?
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 19:57   

Na allegro są nowe oryginalne spoilery przód 75zl a tył 70zł może to będzie dobrym rozwiązaniem ?
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 20:53   

Przecież są lakiery do plastików, np Bolla http://www.allegro.pl/ite...ych_czarny.html Bez podkładu tylko sikamy tym lakierem w kolorze czarnym i wsio. Mam zamiar tak zrobić tylko najpierw muszę zlikwidować wszystkie rysy z tych elementów i zderzaków po poprzednim właścicielu.
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 21:06   

morhol napisał/a:
Przecież są lakiery do plastików, np Bolla http://www.allegro.pl/ite...ych_czarny.html Bez podkładu tylko sikamy tym lakierem w kolorze czarnym i wsio. Mam zamiar tak zrobić tylko najpierw muszę zlikwidować wszystkie rysy z tych elementów i zderzaków po poprzednim właścicielu.


Kupiłem coś takiego taki sprey starcza na dwa razy efekt jest na średni+ minusy są tego że jak umyjesz auto zaczyna to nie równomiernie schodzić ze spoilerów i zostają jaśniejsze plamy i trzeba poprawiać.
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 21:59   

Cytat:
Kupiłem coś takiego taki sprey starcza na dwa razy efekt jest na średni+ minusy są tego że jak umyjesz auto zaczyna to nie równomiernie schodzić ze spoilerów i zostają jaśniejsze plamy i trzeba poprawiać.

Na pewno to był właśnie lakier a nie czernidło? Ja tak mam jak użyję czernidła, po następnym myciu schodzi.
 
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 01:38   

spidan napisał/a:
pico8 napisał/a:
Macie opalarki? To taka opalarka w odstepie kilku cm od plastiku zregeneruje wam go w 95% :) Delikatnie dmuchac tak aby nakladki sie nie roztopily :)


a to ciekawe :rotfl: sprawdzałeś to sam czy to porada typu: specalista teoretyk??? Jeśli możesz pokaż może fotki poglądowe jak wygląda element po takiej operacji :]

osobiście uważam że to wysoce ryzykowne działanie. Na zdrowy rozum, co tu da podgrzewanie jeśli tworzywo, które było czarne straciło kolor w skutek promienia UV?????????


Osobiscie testowalem na starym i juz wyblaklym zderzaku z opla kadetta. Fotek nie robilem,ale planuje taka akcje w moim fiacie uno. Bede to robic to pstrykne fotki

Dowiedzialem sie o tym od kolegi ktory handluje uzywanymi czesciami samochodowymi.
Jesli macie jakies polamane nadkola z corsy b,lub zderzaki itp to sprobujcie.
Powtarzam tylko zeby trzymac odstep i w miare potrzeby delikatnie zblizac opalare do plastiku.
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 13:51   

Ja chyba jednak się skuszę na spray do plastików, bo jak patrze na te wyblakłe nadkola i sinokoperkowoszary zderzak z tyłu to aż mnie szlak trafia :mur:
Machnę ze dwa razy i na jakiś czas będzie spokój :)
 
 
     
 Baryl


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 18:05   Re: Czym odświeżyć spoilery

Andrew525 napisał/a:
Witam, mam taki problem moje spoilery oraz czarne elementy są trochę wyblakłe od słońca jakiego najlepiej użyć środka by były znowu czarne i odświeżone, kupiłem takie czernidło w spreyu ale efekt jest średni. :niepewny:


Proponuje użyć czernidła firmy Sonax. 2 powłoki starczają na lata. Nie schodzi po myciu auta. Przed nałożeniem odtłuścić dobrze plastiki. Nakładać w chłodny dzień, nie na słońcu gdyż wtedy będą plamy. Szybko zmywać z lakieru bo zostaną ciemne smugi. Fajnie się nakłada, bo ma gąbkę jak w paście do butów.

Można kupić np. tutaj:

http://www.sonax.katowice.pl/produkt.php?4723

Farba od odświeżania PCV -czarna (409.100)
 
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Sierpień 2009, 22:42   

Jak masz tak tragicznie to weź pierwsze czarnidło a pózniej ana drugi dzień w sprayu i będzie jak nowe:)
 
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Sierpień 2009, 11:09   

Dziś bawiłem się w odświeżanie nadkoli...
Zrobiłem to za pomocą lakierów w Sprayu (MAT, I POŁYSK)
1 Warstwa MAT 3xWarstwa POŁYSK...
efekt puki co bardzo zadowalający ;) jak się utrzyma to taki sam zabieg zastosuję do zderzaków... będę przy kosiarce to pstryknę foto jak to wygląda...
 
 
     
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 21:33   

a co Wy na to, aby kupić czarną farbę w sprayu i normalnie pomalować zdrerzak? Po ewentualnym myciu auta efekt powinien chyba pozostać, bo to w końcu farba, co nie?
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 22:41   

malysz01 napisał/a:
a co Wy na to, aby kupić czarną farbę w sprayu i normalnie pomalować zdrerzak? Po ewentualnym myciu auta efekt powinien chyba pozostać, bo to w końcu farba, co nie?



nie!!!!!!!!!!! ja kupiłem auto z tak malowanymi spoilerami i wszystko nie ładnie schodzi !
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 09:28   
   Moje auto: ASTRA G


malysz01 napisał/a:
a co Wy na to, aby kupić czarną farbę w sprayu i normalnie pomalować zdrerzak? Po ewentualnym myciu auta efekt powinien chyba pozostać, bo to w końcu farba, co nie?


Też tak można ale najpierw należy pomalować plastyfikatorem czyli środkiem do malowania tworzyw sztucznych i potem malować kolorem. Jak już tak zacznesz to możesz pomalować w kolor auta a nie na czarno.

Andrew525 bo ten kto malował nie przygotował odpowiednio elementów do malowania, dlatego wszystko się łuszczy. :kwasny:
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 09:48   

a jak sie pozbyć tej warstwy ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Czym odświeżyć spoilery
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.