Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:03
Pomocy - chochlik w elektryce
Autor Wiadomość
 gosialita
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Lipiec 2009, 10:13   Pomocy - chochlik w elektryce

Pomóżcie - mam problem z elektryką w mojej Corsie (rocznik 2002). Zdarza się, że coś przestaje kontaktować i gaśnie mi tablica rozdzielcza (wzkazówki prędkościomierza, obrotomierza, temperatury i paliwa spadają do zera, gaśnie podświetlenie, nie działają diody kierunkowskazów), auto jedzie normalnie, wszystkie zewnętrzne światła działają - i jest tylko jeden szczegół: wyłączony silnik nie daje się ponownie uruchomić. Czasami to się dzieje przez kilka sekund, czasami kilkanaście minut. Po pewnym czasie (postoju lub jazdy) wszystko wraca do normy. Jeżeli wraca w czasie jazdy "się naprawia" to na chwilę zapala się kontrolka od hamulca. Mój fachowiec od napraw rozkłada już bezradnie ręce, bo w momencie, w którym wszystko działa, nie jest w stanie zlokalizować tej usterki. Ostatnio szukał jej ze 3 miesiące temu - przez ten czas miałam spokój, a teraz znowu się objawiła :(
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Lipiec 2009, 16:14   

Ciężka usterka, jakieś zwarcie lub brak styku. Jedyna rada to przejrzeć cała elektrykę, sprawdzić połączenia, izolacje przewodów, tylko tak jak mówi twój elektryk w momencie gdy wszystko jest ok ciężko będzie to wykryć :kwaśny: Trzeba by mnożę zacząć od sprawdzenia wszystkich kostek, psikania styków „kontaktem”. Potem pojeździć, zobaczyć czy się pojawia, jak tak, to szukać dalej. Tylko skoro usterka pojawia się raz na 3 miesiące to nie jest aż tak chyba uciążliwa, a pracy przy niej masa.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Lipiec 2009, 17:06   

hmm również przyczyną takiej sytuacji jak opisujesz mogą być niełączące styki w zespole wskaźników, lub samo uszkodzenie tego elementu w środku ( jakieś nieprzewodzące ścieżki, połączenia ), a silnika nie daje się uruchomić ponieważ komputer nie otrzymuje sygnału od tablicy wskaźników...
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 19:01   

Bania26 raczej dl;a tego ze w zegarach jest immobiliser
Wyjmowaliscie już zegary?
 
 
     
 gosialita
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 21:56   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Elektryka była przeglądana dwa razy, ale złośliwe bydlę nie chce się ujawnić, kiedy auto stoi w warsztacie, więc wychodzi, że jest wszystko ok. Natomiast zegary raczej nie były wyjmowane, a w każdym razie nic mi na ten temat nie wiadomo.

Fahoo: czy działanie immobilisera może dawać takie objawy, jak opisałam powyżej (wskazówki na zero, wszystko gaśnie)? Ja mam taki z nadajnikiem, który emituje sygnały, kilka razy już przerabiałam załączenie, kiedy bateria robiła się za słaba - gaśnie wtedy silnik i załącza się upiorny wyjec, ale zawsze tablica i zegary były w normie.
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 07:45   

gosialita, ja napisałem o seryjnym immobiliserze
ale widze ze masz coś dostawiane i moze to sie rypie...objaw opadajacych wzkazówek to przerwa w obwodzie licznika
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 07:52   

wyjmij zegary sprawdź czy wszystko łączy w zespole wskaźników, sterownik nadwozia nie pozwoli też uruchomić silnika jeżeli nie ma sygnału od zespołu wskaźników. Tutaj wszystko ze wszystkim ma połączenie, immobiliser, komputer silnika, sterownik nadwozia. Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Pomocy - chochlik w elektryce
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.