Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:25
Wymiana filtra paliwa 1.3cdti
Autor Wiadomość
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 10:36   Wymiana filtra paliwa 1.3cdti

Zdajecie sobie sprawę, właściciele 1.3CDTI inaczej silników Z13DT, że koszt filtra do tego typu silnika to 90-120 zł (MANN, FILTRON) a koszt wymiany 30-40 zł ?

Niedawno na trasie corsa moja zaczęła się dusić, przy dociśnięciu pedała gazu "do podłogi" w ogóle nie przyspieszała, aż zacząłem się martwić, że po turbinie, po czym kilka kilometrów i moc odzyskała, Pierwsze co teraz zrobiłem, to środek do czyszczenia paliwa do diesli zakupiłem, wlałem a na sobotę umówiłem się na wymianę filtra paliwa. Łączny koszt 150 zł :szok: masakra. Jak patrzyłem na cenny filtrów innych silników to właściciele np. 1.7CDTI lub 1.7DTI nie mają się czym martwić filtr kosztuje ok 30-40 zł.

Po przeczytaniu w poradniku "Sam naprawiam Corsa" dowiedziałem się, że nawet drobinka piasku może zepsuć pompę paliwa, że później śruby trzeba dokręcić kluczem dynamometrycznym 30 N*m, pomyślałem sobie NIE, jeśli mam to spieprzyć i przez to ma mi walnąć pompa to wole to dać ludziom doświadczonym, dodatkowo płyn który zostałby wylany na przewód gumowy mógłby spowodować jego uszkodzenie, a że jestem daleko od domu to muszę to zrobić teraz, dla nie wtajemniczonych taki filtr dla tych silników jest bardzo ważny, bo jak zepsują się wam pompo-wtryskiwacze to trzeba się liczyć z kosztem ok 8 tys. wymiany.

Tak więc pamiętać, gdyż ponoć co 50 tys. kilometrów taki filtr trzeba wymieniać a co roku odwadniać. Więc pilnujcie się nie wiedzący :D

P.S. filtr będzie wymieniany w warsztacie w Krakowie na os. Piastów Auto Serwis. Robert Węgrzyn, serwis polecony na inny forum opla.

No więc okazało się, że filtr u mnie (łańcut) będzie kosztował 118 zł (FILTRON) wymiana w cenie, więc kraków odpada, jadę do zaufanego warsztatu (SIGAR Łańcut)
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Lipiec 2009, 09:22   

Filtron nie jest dobrą firmą przekonal sie nie jeden ja też.Filtr powietrza po 10tyś wykręcił sie w paragraf.Uzytkownicy golfów mieli problem z ciśnieniem oleju po montażu filtra z filtrona.Polecam MANN lub KNECHT i zadne inne.
 
 
     
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 13:37   

Jeszcze nie słyszałem o problemach po założeniu Filtrona.

Właśnie wróciłem z wymiany filtr paliwa, oleju, powietrza, wymiana oleju - 309 zł
Zdziwiłem się po usłyszeniu ceny, ale że dawno nikt w niej nic takiego nie wymieniał to teraz na długi okres będę miał spokój.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 18:15   

mai_ki, no to teraz słyszysz...
ponad 300 za wymiane czy juz olejem i jakim?
 
 
     
 mai_ki


Informacje
malopolskie

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 09:49   

Jak napisałem, już z wymianą oleju 5W50 Agip. Na takim jeździ corsa od ponad 25 tyś. kilometrów, mój znajomy na takim do Common Rally jeździ i nigdy i nic się nie stało.

Natomiast wracając do Filtrona, w poprzednim samochodzie (Golfie II) zawsze pakowałem filtrony i nigdy nie było problemów.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 17:34   

mai_ki napisał/a:
...mój znajomy na takim do Common Rally jeździ i nigdy i nic się nie stało.

Chyba COMMON RAIL :rotfl:

Cytat:
Natomiast wracając do Filtrona, w poprzednim samochodzie (Golfie II) zawsze pakowałem filtrony i nigdy nie było problemów.

Ja też do czasu. :zdegustowany:
 
 
     
 komorniq


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Mikołaj
Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Styczeń 2017, 12:03   
   Moje auto: Ford Fiesta


Ja akutalnie mogę z czystym sumieniem polecić Filtrony. Może kiedyś były kiepskich jakości, ale aktualnie są wykupione przez Manna i trzymają bardzo wysoki poziom ;) :jade:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ paliwowy » Wymiana filtra paliwa 1.3cdti
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



barierki u11a https://3lions.pl/
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.