Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:09
Problemy z elektryką w Corcsie C 1,0 12V
Autor Wiadomość
 tolek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 23:20   Problemy z elektryką w Corcsie C 1,0 12V

Witam
Mam problem z moją Corsą od dwóch dni.
Najpierw zaświeciła sie kontrolka "autko z kluczykiem" potem "skrzyneczka" od emisji spalin chyba.
I tak sie świecą raz jedna raz druga. Ale nie zawsze Co sie dzieje?
Do tego przy złapaniu temperatury ok 90'C silnik jakby przygasał lub całkeim gasnął po czym obrotomierz ZERO, i jakby tryb awaryjny, silnik troche słabszy i idzie max do jakichś 4500obr.
Co mu sie dzieje? Ma ktoś jakiś pomysł?
Z góry dzieki za podpowiedzi.
tolek
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 21 Lipiec 2009, 15:34   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


Ja mam to samo w swojej Corsie :kwasny: Najpierw wymieniłem czujnik położenia wału korbowego, potem sondę lambdę, przez jakiś czas było oki ale Corsa znowu zaczęła szarpać :kwasny: Po ponownym podłączeniu do kompa pokazał się błąd nierównej pracy 2 cylindra. Wyciągłem jej cewkę i okazało się że ta od srodkowej świecy jest pęknięta :przestraszony: :szok: Wymieniłem więc cewkę. I znowu przez jakiś czas było dobrze i problem znowu wrócił. Tym razem komputer wykazał błąd EGR (układ recylkulacji spalin). Teraz tylko muszę to rozmontować i wyczyścić albo w razie potrzeby wymienić ale narazie nie mam ani czasu ani kasy :kwasny: :rotfl: .
Jak widzisz możliwości jest wiele. Najlepiej podłącz Corsiarkę do kompa i sczytaj jej błędy. Dodam że mi na początku na zmiane zapalały się kontrolka "autko z kluczykiem" i check engine. Teraz świeci się tylko check engine. :hyhy:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Lipiec 2009, 15:45   

Tak jak napisał kolega barmar – podstawą jest podpięcie pod komputer, bo bez sensu wymieniać części jak się nie wie nic o usterce.
 
     
 Mariusz


Informacje
opolskie

Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Opole
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 2 Grudzień 2010, 21:52   

Witam wszystkich klubowiczów! u mnie problem jest tego typu iż po przekręceniu kluczyka w stacyjce "auto z kluczykiem" nie gaśnie,dopiero gaśnie jak uruchomię silnik,proszę o pomoc,czy miał ktoś może podobny problem? co zrobić aby kontrolka gasła z chwilą przekręcenia kluczyka w stacyjce.Pozdrawiam.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 3 Grudzień 2010, 07:55   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Mariusz napisał/a:
Witam wszystkich klubowiczów! u mnie problem jest tego typu iż po przekręceniu kluczyka w stacyjce "auto z kluczykiem" nie gaśnie,dopiero gaśnie jak uruchomię silnik,proszę o pomoc,czy miał ktoś może podobny problem? co zrobić aby kontrolka gasła z chwilą przekręcenia kluczyka w stacyjce.Pozdrawiam.


A miałeś może jakiś problem ostatnio z autem ??? - to jest oznaka ze został zapisany jakiś błąd w kompie (można podjechać do jakiegoś szpeca i sprawdzić co to było) ale nie ma co panikować (sam mam tak często u mnie problemem są wypinające się zegary) jeżeli auto odpala i chodzi normalnie to nie ma co się przejmować, a jak cie to denerwuje to odłącz aku na 5 min i resetujesz kompa
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Grudzień 2010, 12:47   

Mariusz napisał/a:
Witam wszystkich klubowiczów! u mnie problem jest tego typu iż po przekręceniu kluczyka w stacyjce "auto z kluczykiem" nie gaśnie,dopiero gaśnie jak uruchomię silnik,proszę o pomoc,czy miał ktoś może podobny problem? co zrobić aby kontrolka gasła z chwilą przekręcenia kluczyka w stacyjce.Pozdrawiam.

Tak ma być i nie ma się czym przejmować. Martwić się będziesz dopiero jak zacznie świecić cały czas,kiedy silnik jest uruchomiony.
 
     
 Mariusz


Informacje
opolskie

Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Opole
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Grudzień 2010, 12:10   

Z autkiem jak na razie nie miałem żadnych problemów,może jedynie tylko to,iż mój kolega odpalił auto zanim pogasły wszystkie kontrolki i być może wtedy coś się stało????
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Problemy z elektryką w Corcsie C 1,0 12V
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.