Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:28
Problem z działaniem stacyjki
Autor Wiadomość
 bartlak85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Lipiec 2009, 13:19   Problem z działaniem stacyjki

Witam!
Posiadam Opla Corse C 1.2 16V. Od pewnego czasu mam problem z działaniem stacyjki, a mianowicie po paru jej uruchomieniach (ok.5-10) nie chcą mi sie zapalić wszystkie ikony jakie zawsze widnieją przed odpaleniem samochodu. Świecą tylko dwie z lewej strony (czerwona ikona pasów bezpieczeństwa i żółta ikona znajdująca się pod nią). Samochod przy tak dzialajacej stacyjce nie chce zapalic (rozrusznik kręci) albo zapali i po sekundzie zgaśnie. Sprawdzalem bezpieczniki i są Ok. Przeczyściłem je wraz z przekaźnikami, oczywiscie przy odłączonym akumulatorze. Nawet podczas jazdy widze ze cos jest nie tak, bo potrafi mi "paść" cała stacyjka, dosłownie gaśnie i po chwili się zapala (towarzyszy temu chwilowe zapalenie się ikony od hamulca ręcznego "!"). Nie wiem czy to coś z immobilaiserem czy też zwyczajnie kostka stacyjki jest do wymiany. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Lipiec 2009, 15:50   

Rady? Trzeba wyciągnąć stacyjkę i pomierzyć czy dobrze dział, trzeba posprawdzać kable wokół niej, kable wokół immobilaisera. A najlepiej podjechać do elektryka, bo nie powiemy Ci co jest dokładniej przez forum, gdzie nie ma możliwości zobaczenia autka.
 
     
 tdenek


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Bytom
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 07:59   

Witam ;)
Co było powodem takiego działania stacyjki?
Moja niedawno zakupiona corsa ma identyczne objawy, dodam od siebie że wystarczy odczekać 5 min z zamkniętymi drzwiami i odpala bez problemu.
Ostatnio zmieniony przez 25 Sierpień 2009, 11:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 10:49   

to nie jest wina stacyjki... podobny temat już był.. Sprawdź połączenie tablicy wskaźników (styki), a nawet samą tablicę coś w niej może nie łączyć.. Pozdrawiam.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Wrzesień 2009, 14:37   Re: Problem z działaniem stacyjki
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


bartlak85 napisał/a:
Witam!
Posiadam Opla Corse C 1.2 16V. Od pewnego czasu mam problem z działaniem stacyjki, a mianowicie po paru jej uruchomieniach (ok.5-10) nie chcą mi sie zapalić wszystkie ikony jakie zawsze widnieją przed odpaleniem samochodu. Świecą tylko dwie z lewej strony (czerwona ikona pasów bezpieczeństwa i żółta ikona znajdująca się pod nią). Samochod przy tak dzialajacej stacyjce nie chce zapalic (rozrusznik kręci) albo zapali i po sekundzie zgaśnie. Sprawdzalem bezpieczniki i są Ok. Przeczyściłem je wraz z przekaźnikami, oczywiscie przy odłączonym akumulatorze. Nawet podczas jazdy widze ze cos jest nie tak, bo potrafi mi "paść" cała stacyjka, dosłownie gaśnie i po chwili się zapala (towarzyszy temu chwilowe zapalenie się ikony od hamulca ręcznego "!"). Nie wiem czy to coś z immobilaiserem czy też zwyczajnie kostka stacyjki jest do wymiany. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje :)


Witam mam to samo :kwasny: co kolega może ma ktoś dziś po podpięciu kompa okazało się ze to Imobilajzer może zna ktoś magika od tego typu napraw z Opola bądź okolic
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Problem z działaniem stacyjki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.