Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:37
Rozrząd w corsie
Autor Wiadomość
 kamilzierke


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 20:28   

Z moich obserwacji dźwięk zależy zarówno od stopnia zużycia łańcucha/napinacza/szyn jak i od oleju... Na półsyntetyku chodzi głośniej niż na mineralnym (półsyntetyk rzadszy jest jednak niż mineral), to samo jak silnik jest już rozgrzany i olej złapie temp. też jest inaczej (głośniej).

W mojej Corsie na chwilę obecną (półsyntetyk, nigdy nie wymieniany rozrząd, na liczniku 160tyś, kręcony pewnie na drugie tyle) przy zrobieniu tych 30km po mieście silnik klekocze prawie jak w dieselku. Delikatniej, ale jednak podobnie :) Niestety, nie wiem jak powinien brzmieć silnik nówka, ale zamierzam się przekonać jeszcze w tym miesiącu :)
 
 
     
 MTO


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2 Marzec 2012, 19:05   

Jaki jest zalecany przebieg po którym należy wymienić rozrząd dla silnika 1.2i (X12SZ)?
 
 
     
 Andreff84



Informacje
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Skoczów
Wysłany: 9 Marzec 2012, 12:16   

Ja w tym silniku rozrząd robię co 50 tyś.
 
 
     
 pawelsierota


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 14
Skąd: Brwinów
Wysłany: 27 Kwiecień 2012, 22:25   

Bania26 napisał/a:
drobne sprostowanie - w Corsie 1.2 16V 75KM i 80KM jest łańcuszek, w Corsie B 1.2 8V 45KM jest pasek, w silniku 1.4 16V 90 KM oraz 8V 60 KM jest pasek..


Witam Was Wszystkich!

Od kilkunastu już dni słyszę jakieś dzwonienie z pod maski. Dzieje się to gdy samochód np. stoi w korku i chodzi na wolnych obrotach oraz gdy ruszam, wrzucając pierwszy bieg.
Jest to dźwięk niski, takie jakby buczenie, może dzwonienie.
Jest to corsa b 1.0 ecotec 12V na łańcuszku.
Przebieg wynosi dokładnie 173 tys., auto w tym roku ma 12 lat.
Obawiam się, że jest to rozrząd.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Paweł
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 28 Kwiecień 2012, 11:59   

Witam, chciałbym sie dowiedzieć (a właściwie się upewnić) od Was klubowicze, co wchodzi w skład wymiany rozrządu w Corsie 1.7 DTI. (jakie części - co warto przy okazji wymienić)
Nie mam pewności co do przebiegu, ani wymiany rozrządu.
Chciałbym to zrobić porządnie i jak sie należy.

W moim drugim aucie, np. wiem, że przy okazji wymiany rozrządu warto było wymienić pompe wody.

Jak jest w Corsie ?
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 25 Grudzień 2012, 12:39   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Pompa wody w 1.0 12V jest na rozrządzie czy pasku osprzętu?
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 25 Grudzień 2012, 12:50   

Jak otworzysz maskę to się upewnisz, po ofercie widzę że na pasku
 
 
     
 Semy


Informacje
LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Bytom
Wysłany: 14 Listopad 2013, 21:45   
   Moje auto: Corsa B; 98r.; 1.4 V16


Czołem!

mam takie pytania jaki mi się nasuwają na myśl:
1. czemu jedne wersje mają pasek inne łańcuszek? Z tego co widzę to nie zależy to od pojemności. To takie widzi-mi-sie Opla?
2. czy tam gdzie jest pasek czyli np w mojej 1.4 V16 technicznie da się zamienić na łańcuszek? Takie coś w ogóle sie stosuje?
3. podczas tej wymiany, wymienia się również pompę wody. Pytanie czy może ona być powodem że brum brum się grzeje podczas jazdy w korku? Ponieważ podczas wakacji ten problem mi dość mocno doskwierał. Niema znowu tego problemu jak jadę z predkoscia powyżej 40-50km/h
4. po czym najłatwiej rozpoznać że pasek jest do wymiany? Łańcuszek słychać, ale pasek?
5. czy są w rozrządzeni jakieś rolki które są niedemontowalne albo demontaż ich wymaga rozebrania silnika?

Stawiam piwo za pomoc :)
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 15 Listopad 2013, 07:34   

zamienić paska na łańcuch się nie da, pompę wody lepie zmienić, od razu też termostat i problemy z grzaniem powinny minąć, pasek się wymienia po określonym przebiegu a nie gdy coś się z nim dziee bo to za późno, komplet rozrządu składa się z rolek, które też się wymienia.
 
 
     
 Semy


Informacje
LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Bytom
Wysłany: 17 Listopad 2013, 19:47   
   Moje auto: Corsa B; 98r.; 1.4 V16


a czy jest jakaś część rozrządu której nie da się wymienić, a podczas pracy silnika wywołuje świst podobny do tego jaki czasami wydają ptaki? Nie jest to świst ciągły tylko taki stały co równy odstęp czasu. Jeżeli to coś pomoże to jutro zamieszczą nagranie tego dźwięku.

Dźwięk ten pojawił się jakiś czas dłuższy temu, ale nie wiem po czym to było. Pierwotnie podejrzewałem pasek klinowy ale to nie on bo jest ok z nim.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Listopad 2013, 21:55   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Semy napisał/a:
a czy jest jakaś część rozrządu której nie da się wymienić, a podczas pracy silnika wywołuje świst

Alternator , zdemontuj na chwilę pasek żeby się upewnić .
 
 
     
 Semy


Informacje
LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Bytom
Wysłany: 18 Listopad 2013, 17:34   
   Moje auto: Corsa B; 98r.; 1.4 V16


tak jak obiecałem - filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Zz9dxYai7kI

Prawda że świszczy jak ptak? :D

Dzisiaj też przy okazji zauważyłem że trochę nierówno brzmi, ale w jeździe nie odczuwałem żadnych problemów czy też spadków wydajności czy mocy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Rozrząd w corsie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.