Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:37
Rozrząd w corsie
Autor Wiadomość
 tasiorek23



Informacje
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 5 Październik 2010, 20:06   

a w Corsie B 1,5 D Isuzu jest pasek czy łańcuszek?
 
 
     
 AndrE


Informacje
LPG: Tak
Imię: Andrzej
Wiek: 30
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 31
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Październik 2010, 22:15   
   Moje auto: Opel Corsa B X14SZ


Z tego co mi się zdaje to pasek ale musiałbyś to sprawdzić
 
 
     
 sweet88


Informacje
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Grudzień 2010, 14:28   

Witam!
Dopiszę się w tym wątku. Niedawno zakupiłam corsę B 1.4 i 8v i chciałabym się zorientować czy rozrząd jest na łańcuszek, czy niestety muszę się liczyć z większymi kosztami? Dodam, że to moje pierwsze auto i generalnie nie znam się na bardzo na sprawach technicznych. Liczę na pomoc, pozdrawiam.
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 18 Grudzień 2010, 20:58   

Hey Słodka, taką samą korsinę zakupiłem mojej lubej tydzień temu, rozrząd masz na pasku, niestety, koniecznie wraz z paskiem wymień pompę wody, napinacz i simering na kole wałka rozrządu oraz profilaktycznie termostat bo jest pod kołem wałka i jak padnie tydzień później to na nowo rozbieranie rozrządu, komplet to koszt ok 250-300 zł, nie kupuj taniochy chińskiej za 150 bo szybko padnie... ja dziś wymieniłem termostat bo kupiłem auto z zepsutym, roboty w cholerę, a na wiosnę będę robił rozrząd...

pozdrawiam :piwko:
 
 
     
 sweet88


Informacje
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Grudzień 2010, 18:48   

Właśnie też mam zamiar zająć się tym na wiosnę, póki co wymieniam oleje, filtry i drążek kierowniczy, choć prosiłam o przegląd, także coś jeszcze może wyskoczyć dodatkowo...Oby corsunia wytrzymała bez robienia tego rozrządu...nie wiem kiedy był wymieniany wcześniej.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Grudzień 2010, 23:51   
   Moje auto: Porshe 911


sweet88 napisał/a:
Właśnie też mam zamiar zająć się tym na wiosnę, póki co wymieniam oleje, filtry i drążek kierowniczy, choć prosiłam o przegląd, także coś jeszcze może wyskoczyć dodatkowo...Oby corsunia wytrzymała bez robienia tego rozrządu...nie wiem kiedy był wymieniany wcześniej.

będziesz potrzebowała taniej klamoty w Pń pisz PW, mechanik za grosze też się znajdzie pozdrawiam
 
     
 adrianb19


Informacje
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Janowice
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 18 Marzec 2011, 14:29   Rozrząd w Corsie C 1,8

Koledzy, a mozecie mi powiedziec po jakim przebiegu nalezy wymienic rozrząd w silniku 1,8 benzyna , mam przejechane 85 000 i z czego sie sklada.



Kolejny raz łamiesz regulamin :złyy:
Ostatnio zmieniony przez spidan 18 Marzec 2011, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Marzec 2011, 14:52   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


adrianb19 napisał/a:
Koledzy, a mozecie mi powiedziec po jakim przebiegu nalezy wymienic rozrząd w silniku 1,8 benzyna , mam przejechane 85 000 i z czego sie sklada.


Zależy jak kupiłeś auto od znajomego właściciela który użytkował to auto od nowości to możesz jeszcze poczekać ale jeśli nie to wymień bo napewno jak każde auto ma cofnięty licznik a co do zestawu to składa sie na niego pasek rolki napinacz i pompa wody
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Marzec 2011, 19:56   
   Moje auto: Fabia I


Podepnę się pod temat i zapytam o silniczek X14XE ma przejechane 91 tys kupiłem jak miało 86 i pytanie moje bo nie mam informacji w książeczkach które dostałem z żabką co ile się powinno takowy rozrząd wymieniać
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Marzec 2011, 13:45   

Z tego co się uczyłem w szkole i w paru książkach pisze pasek z pierwszego montażu wymienia się nawet i po 120 tys km ale już każdy następny po około 60 tys km producenci różnie podają co 60 - 70 czasem 90 lub co 5 lat. Ja u siebie w zakładzie zawsze pisze następna wymiana +60 tys do przebiegu licznika. lepiej wymienić wcześniej niż potem płakać bo się urwał. Wczoraj własnie robiłem e36 pasek nie pękł ale ścięło zęby, lepiej do takiego stanu nie dopuszczać bo koszty potem mogą być zabójcze.
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 11:17   

Mam corsę c z silnikiem 1,0 12 v 2000 r. Wiem, że łańcuch powinienem wymieniać jak go słychać.
Co jeśli kupiłem samochód już ze stukającym łańcuchem - ten silnik jak wiadomo ma niską kulturę pracy, to mogę nie wiedzieć jak chodził zanim łańcuch zaczął stukać. Czy są jakieś inne objawy zużytego łańcucha?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 14:50   

Ten silnik wcale nie ma niskiej kultury pracy, jeśli jest sprawny pracuje równie cicho co 1.2 16V czy inny jedynie słychać taki charakterystyczny szelest chodzącego łańcucha.... zużyty łańcuch na prawdę głośno jest słychać, ten silnik pracuje wtedy jak diesel...
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 15:32   

Bania26 napisał/a:
Ten silnik wcale nie ma niskiej kultury pracy, jeśli jest sprawny pracuje równie cicho co 1.2 16V czy inny jedynie słychać taki charakterystyczny szelest chodzącego łańcucha.... zużyty łańcuch na prawdę głośno jest słychać, ten silnik pracuje wtedy jak diesel...

To w takim razie u mnie jest coś nie tak, bo mój jest dość głośny. Chodzi inaczej niż diesel, ale w charakterystyczny sposób warczy i nie chodzi idealnie równo
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 18:32   

Miałem okazje jeździć oplem agilą 1.0 12V z przebiegiem coś prawie 60tys. km, przy silniku nic nie było robione, i na prawdę silnik ładnie pracował jak na 3 cylindry, może troszkę bardziej tak charakterystycznie "cykał" głośniej niż 1.2 16V, ale nie warczał jak traktor czy chodził nierówno.. Fakt jak się jechało to w środku dźwięk silnika był taki jak mocno cichy diesel..
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Kwiecień 2011, 08:29   

W sumie moją corsę widziało trzech mechaników i żaden nie mówił, żeby coś było nie tak z silnikiem. Może dla pewności jak będę miał czas udam się na jazdę testową kilkoma corsami z tym samym silnikiem, żeby mieć jakieś porównanie, bo wydaje mi się, że jest trochę za głośny.
Wcześniej się tym nie przejmowałem, bo myślałem, że taki jest urok tego silnika - w testach często narzekają na niską kulturę pracy tego silnika
 
 
     
 kamilzierke


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 20:28   

Z moich obserwacji dźwięk zależy zarówno od stopnia zużycia łańcucha/napinacza/szyn jak i od oleju... Na półsyntetyku chodzi głośniej niż na mineralnym (półsyntetyk rzadszy jest jednak niż mineral), to samo jak silnik jest już rozgrzany i olej złapie temp. też jest inaczej (głośniej).

W mojej Corsie na chwilę obecną (półsyntetyk, nigdy nie wymieniany rozrząd, na liczniku 160tyś, kręcony pewnie na drugie tyle) przy zrobieniu tych 30km po mieście silnik klekocze prawie jak w dieselku. Delikatniej, ale jednak podobnie :) Niestety, nie wiem jak powinien brzmieć silnik nówka, ale zamierzam się przekonać jeszcze w tym miesiącu :)
 
 
     
 MTO


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2 Marzec 2012, 19:05   

Jaki jest zalecany przebieg po którym należy wymienić rozrząd dla silnika 1.2i (X12SZ)?
 
 
     
 Andreff84



Informacje
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Skoczów
Wysłany: 9 Marzec 2012, 12:16   

Ja w tym silniku rozrząd robię co 50 tyś.
 
 
     
 pawelsierota


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 14
Skąd: Brwinów
Wysłany: 27 Kwiecień 2012, 22:25   

Bania26 napisał/a:
drobne sprostowanie - w Corsie 1.2 16V 75KM i 80KM jest łańcuszek, w Corsie B 1.2 8V 45KM jest pasek, w silniku 1.4 16V 90 KM oraz 8V 60 KM jest pasek..


Witam Was Wszystkich!

Od kilkunastu już dni słyszę jakieś dzwonienie z pod maski. Dzieje się to gdy samochód np. stoi w korku i chodzi na wolnych obrotach oraz gdy ruszam, wrzucając pierwszy bieg.
Jest to dźwięk niski, takie jakby buczenie, może dzwonienie.
Jest to corsa b 1.0 ecotec 12V na łańcuszku.
Przebieg wynosi dokładnie 173 tys., auto w tym roku ma 12 lat.
Obawiam się, że jest to rozrząd.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Paweł
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 28 Kwiecień 2012, 11:59   

Witam, chciałbym sie dowiedzieć (a właściwie się upewnić) od Was klubowicze, co wchodzi w skład wymiany rozrządu w Corsie 1.7 DTI. (jakie części - co warto przy okazji wymienić)
Nie mam pewności co do przebiegu, ani wymiany rozrządu.
Chciałbym to zrobić porządnie i jak sie należy.

W moim drugim aucie, np. wiem, że przy okazji wymiany rozrządu warto było wymienić pompe wody.

Jak jest w Corsie ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Rozrząd w corsie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.