Zamknięty przez: west
30 Styczeń 2010, 14:24
Legalizacja, Stowarzyszenie FKC

Legalizacja Klubu / Stowarzyszenia
jestem za
75%
 75%  [ 40 ]
jestem przeciw
24%
 24%  [ 13 ]
Głosowań: 53
Wszystkich Głosów: 53

Autor Wiadomość
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Lipiec 2009, 10:09   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


Stowarzyszenie a Fan Klub Corsa


No dobra: krótko zwięźle i na temat.
Chcemy założyć stowarzyszenie. W naszym przypadku musi to być stowarzyszenie zarejestrowane w KRS. Co nam to da??
1. Możliwość przyjmowania darowizn, spadków, zapisów, otrzymywania dotacji, korzystania z ofiarności publicznej
2. Możliwość podejmowania finansowej współpracy z administracją publiczną i biznesem
3. Możliwość powoływania oddziałów terenowych
4. Możliwość łączenia się w związki stowarzyszeń
Pierwsze primo – potrzeba nam 15 osób, które założą stowarzyszenie.
Poza tym musimy zmontować statut. Będzie to dla nas najważniejszy dokument, dlatego należy się nad nim poważnie zastanowić i przemyśleć każdy zapis.
Statut musi zawierać następujące informacje:
• Nazwę
• Teren działania i siedzibę
• Cele i sposoby ich realizacji
• Sposób nabycia/przyczyny utraty członkowstwa, prawa i obowiązki członków
• Władze stowarzyszenia, sposób ich wyboru, kompetencje (w tym zasady działania: walnego zebrania członków, zarządu, komisji rewizyjnej)
• Sposób reprezentowania, zaciągania zobowiązań majątkowych, warunki ważności uchwał
• Sposób pozyskiwania środków finansowych i płacenia składek członkowskich
• Zasady wprowadzania zmian w statucie
• Sposób rozwiązania stowarzyszenia.

Statut należy sporządzić w dwóch egzemplarzach.
Kolejnym krokiem prowadzącym do zarejestrowanie stowarzyszenia jest zwołanie zebrania założycielskiego. Na zebraniu podejmuje się uchwałę o powołaniu stowarzyszenia do życia i wybiera się komitet założycielski. W zebraniu musi wziąć udział co najmniej 15 osób – tym samym staną się one założycielami stowarzyszenia. Na spotkaniu musi się znaleźć również osoba która poprowadzi zebranie (przewodniczący) oraz osoba, która spisze protokół (sekretarz).
Warto, żeby przed zebraniem był już opracowany projekt statutu. Głosowanie za przyjęciem statutu, zgłoszenie ewentualnych zmian i zatwierdzenie musi mieć miejsce na zebraniu założycielskim.

Następnie należy przygotować:
1. Listę członków założycieli z danymi: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres zameldowania, numer dowodu osobistego, PESEL, własnoręczny podpis.
2. Teksty uchwał, które muszą być podjęte w trakcie zebrania:
• Uchwała o powołaniu stowarzyszenia, w dwóch egzemplarzach, podpisana przez przewodniczącego i sekretarza zebrania
• Uchwała o przyjęciu statutu, w dwóch egzemplarzach, podpisana przez przewodniczącego i sekretarza zebrania
• Uchwała o wyborze komitetu założycielskiego, w dwóch egzemplarzach, podpisana przez przewodniczącego i sekretarza zebrania

Członkowie komitetu założycielskiego składają i podpisują dokumenty o rejestrację stowarzyszenia.
Na zebraniu założycielskim można podjąć uchwałę o wyborze zarządu oraz uchwałę o wyborze organu kontroli wewnętrznej, np. komisji rewizyjnej, ale nie ma takiego obowiązku. Warto jednak od razu wybrać zarząd i komisję, aby uniknąć zwoływania kolejnego zebrania oraz opłat związanych ze zmianami w KRS.

Sądem właściwym dla rejestracji stowarzyszeń jest sąd rejonowy, mający siedzibę w mieście będącym siedzibą wojewody (sąd rejestrowy). Obejmuje on obszar danego województwa.

Podstawowym formularzem służącym do rejestracji nowego stowarzyszenia w KRS jest formularz KRS-W20, do którego dołączamy:
• KRS-WK – czyli organy podmiotu/wspólnicy uprawnieni do reprezentowania spółki (informacje o organie uprawnionym do reprezentacji podmiotu, osób wchodzących w jego skład oraz sposobie reprezentacji) – tu podajemy informacje o zarządzie i komisji rewizyjnej (w dwóch, oddzielnych załącznikach; na jednym formularzu KRS-WK możemy wpisać dane dwóch osób, więc jeśli np. do zarządu/komisji rewizyjnej wybraliśmy po 3 osoby, to wypełniamy po dwa takie formularze – dla zarządu i dla komisji)
• KRS-WF – założyciele, czyli informacje o osobach wchodzących w skład komitetu założycielskiego – przy czym formularz ten składa się wyłącznie wtedy, gdy rejestrujemy stowarzyszenie, które na zebraniu założycielskim nie wybrało władz.
• Dokumenty:
 Statut stowarzyszenia – dwa egzemplarze podpisane przez komitet założycielski (lub przez zarząd jeśli zostanie wybrany)
 Protokół z zebrania założycielskiego – dwa egzemplarze, podpisane przez przewodniczącego i sekretarza zebrania
 Lista członków założycieli – dwa egzemplarze, podpisane przez przewodniczącego i sekretarza zebrania
 Podjęte na zebraniu uchwały – wszystko w dwóch egzemplarzach, podpisane przez przewodniczącego i sekretarza zebrania

Cały wniosek rejestracyjny składamy w dwóch oryginalnych egzemplarzach.
Warto tez jedna kopię wszystkich wniosków i dokumentów składanych w KRS zachować w archiwum stowarzyszenia.
Wniosek o rejestrację nowego stowarzyszenia w KRS i wszystkie formularze podpisuje komitet założycielski.
Ponieważ nie będziemy rejestrować działalności gospodarczej związanej z działalnością stowarzyszenia – jesteśmy zwolnieni z wniesienia opłaty (art. 17 ust 4 ustawy Prawo o stowarzyszeniach) i w związku z tym przy składaniu dokumentów rejestrację stowarzyszenia należy również załączyć wniosek o zwolnienie z opłaty rejestracyjnej.
Członkowie komitetu założycielskiego muszą w ciągu 7 dni od dnia zamknięcia zebrania założycielskiego, złożyć we właściwym sądzie formularze o rejestrację w KRS wraz z wymaganymi dokumentami.

Sąd ma 3 miesiące od dnia złożenia wniosku na rozstrzygnięcie wniosku o zarejestrowanie stowarzyszenia. Sąd rejonowy wysyła do starosty odpis wniosku o rejestracje stowarzyszenia wraz z załącznikami. Starosta ma 14 dni licząc od dnia doręczenia wniosku, na ustosunkowanie się do złożonego wniosku.


cdn.
dziś postaram się opisać jak się sprawa ma z oddziałami terenowymi stowarzyszenia :)
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 10:44   

Czyli z legalizacją jesteśmy jak narazie na nie ?! :zdziwko:
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 10:47   
   Moje auto: Porshe 911


mały! gadaliśmy wczoraj na ten temat tak??
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 10:55   

No właśnie gadaliśmy ale nie z duża liczbą użytkowników. Z tego co żeśmy ugadali to wyszło że sobie odpuszczamy. Więc pytam się jeszcze reszty użytkowników którzy zagłosowali w tym temacie lub sie poprostu wypowiedzieli czy zostawiamy to narazie na nie ?

I tak ostateczne słowo nalerzy do Ciebie West. Więc jeżeli jesteśmy zdecydowani że nic z tego nie będzie to zamknąć temat.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 11:07   
   Moje auto: Porshe 911


Marko! sam to ja mogę wiesz... założyć sobie zespół disco polo! czytałeś zasady? ah mały!
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Sierpień 2009, 11:13   

czytałem czytałem , niewiem, może poprostu wprowadził byś coś takiego że płacimy jakieś tam składki które pójdą na organizację i tak jak mówiłem będą za to jakieś darmowe wlepy koszulka prawo wiazdu na zlot (np. Opel Meeting Polska ) za okazaniem karty klubowej za free
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Październik 2009, 17:03   

-Max
-Marces
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Październik 2009, 15:50   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


-Max
-Marces
-Nadhira
 
 
     
 mkass



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 146
Skąd: Zawadzkie
Wysłany: 2 Październik 2009, 19:36   

-Max
-Marces
-Nadhira
-Mkass
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 3 Październik 2009, 09:50   
   Moje auto: Porshe 911


-Max
-Marces
-Nadhira
-Mkass
-west
 
     
 82yeti



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 67
Skąd: Janowiec Wlkp.
Wysłany: 4 Październik 2009, 22:05   

-Max
-Marces
-Nadhira
-Mkass
-west
-82yeti
 
 
     
 raphiq



Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Szklarska Poręba
Wysłany: 17 Październik 2009, 20:05   

-Max
-Marces
-Nadhira
-Mkass
-west
-82yeti
-raphiq
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 30 Styczeń 2010, 13:56   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


-Max
-Marces
-Nadhira
-Mkass
-west
-82yeti
-raphiq
-dawpio
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Witamy w klubie! » Klubowe wiadomości » Nasza działalność » Legalizacja, Stowarzyszenie FKC
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.