Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Dziwne dzwięki w corsa 1,7 di
Autor Wiadomość
 baribal
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 18:53   Dziwne dzwięki w corsa 1,7 di

Czołem wszystkim, jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Corsy 1,7 Di. Pewnego pięknego dnia mój stosunkowo cichy dotąd samochód zrobił się jakby głośniejszy. Ten dodatkowy dzwięk słychać głównie na 3, 4 i 5 biegu, tylko podczas dodawania gazu. Nie jest to gwizd, raczej po prostu głośny warkot. Jak wcisnę sprzęgło to znika. Ma ktoś pomysł co to jest? Dodam, iż samochód jeździ normalnie, może zrobił się odrobinę bardziej mułowaty, ale tego nie jestem pewien bo nigdy ogierem nie był, a porównania nie mam.
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Lipiec 2009, 05:02   

Witam. Objawy wskazują jednoznacznie na rozszczelnienie tłumika. Głośniejszy i mały spadek mocy. Wjedź na kanał i niech Ci sprawdzą cały wydech. Od kolektora po tylni tłumik. Może gdzieś na spawie puścił. Pozdrawiam
 
     
 baribal
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Lipiec 2009, 06:24   

No tłumik to raczej nie jest bo byłoby słychać różnicę nawet na stojącym, a to jest tylko wtrakcie jazdy, ale wybieram się jutro do serwisu, zobaczymy
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 10:21   

Przepalony pleciony tłumik drgan na łaczeniu kolektor-reszta układu.
moja diagnoza
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Dziwne dzwięki w corsa 1,7 di
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.