Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:38
nie działa klakson.
Autor Wiadomość
 monawe


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 43
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 08:09   nie działa klakson.

Od zakupu auta nie działa w aucie klakson. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystko ok. Ostatnio zauważyłem że przy wyłączonym silniku jak nacisnę klakson to przez ułamek sekundy zatrybi ale później resetuje mi się data i godzina na wyświetlaczu :o


o co kaman :?


zastanawiałem się czy z masą nie jest problem tylko nie wiem w co ręce włożyć i gdzie tego możnaby szukać.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 08:49   
   Moje auto: ASTRA G


co do klaksonu to sprawdż same kabelki przy nim, bo lubią zgnić lub zaśniedzieć.
Pozostałe objawy wskazują na zwarcie.
Zobaczymy co Finos podpowie.
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 09:13   

Zdecydowanie zwarcie gdzieś jest. Posprawdzaj wszystkie połączenia , może gdzieś kabelek się przetarł i styka z innym przewodem.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 09:20   

Tak ja pisał Spidan - przeczyść styki i przewody przy klaksonie, bo 90% problemów z nim.
Jak nie pomoże to woltomierz (probówka - pamiętaj ze ważne gdzie podłączysz +, a gdzie masę) w rękę, podłącz do przewodów klaksonu, naciśnij na klakson w kierownicy i zobacz czy sie coś wyświetli (zaświeci). Jak tam to padł sam klakson, jak nie to winny szukamy dalej. Albo przewody, albo styki przy kierownicy. Rozbierasz kierownice (jak masz poduchę to odłącz aku przed rozbiórką, potem ściągnij poduchę, odłącz ją i dopiero rób dalej). Sprawdzasz styki na kierownicy, omomierzem sprawdzasz ciągłość połączenia na przewodach i tym sposobem znajdziesz usterkę.

Co do tego zwarcia, mi sie nie wydaje żeby to było zwarcie - wtedy wywalało by bezpiecznik. Zrób klakson tak jak napisałem powyżej i wtedy zobaczymy czy dalej bedzie się resetował zegar,
 
     
 monawe


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 43
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 16:49   

Dzięki za rady. W weekend się za to zabiorę tylko skołuję od kogoś woltomierz (ale z tym to raczej problemu nie będzie ;) )
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 17:26   

Sprawdż jeszcze przekaznik, numer 10 poniżej:
 
     
 monawe


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 43
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 21:57   

Finos, a w jaki sposób można sprawdzić czy przekaźnik jest dobry czy nie :zawstydzony:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Lipiec 2009, 14:35   

Przekaźnik ma 4 styki, na 2 podajesz napięcie (+12), nie napisze Ci na które bo nie mam tego przekaźnika w ręce, ale na przekaźniku powinno być narysowane. Natomiast na dwóch pozostałych mierzysz omomierzem polaczenie. Wraz z podaniem napięcia i odłączaniem go, na tych drugich stykach powinno pojawiać się połączeń albo rozłączenie. Poza tym przekaźnik w momencie podania na niego napięcia wytwarza charakterystyczne cyknięcie.
 
     
 uki
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Lipiec 2009, 19:51   

witam.
Miałem podobny problem.

Najpierw sprawdziłem sam klakson (syrenkę), tzn podłączyłem "na krótko" i działał - słyszałem to aż za dobrze ;) .
Jeśli słyszysz w przekaźniku cyknięcie w chwili naciskania klaksonu tzn że raczej działa (cyknięcie nie daje 100% pewności). Ale jest tam drugi taki sam przekaźnik (u mnie zielona kostka i było to chyba od wycieraczek) więc zawsze możesz spróbować zamienić.

W moim przypadku usterką było niedostarczanie masy do syrenki. Przewód (brązowo-biały bodajże) był popsuty dosłownie w ostatnich 20cm. Znalazłem to nakłuwając kabel końcówką od woltomierza(multimetr). Nie rozbierałem już tego tylko od miejsca gdzie znalazłem "zdrowy" kabel poprowadziłem nowym kabelkiem masę do syrenki.
Aha może to Ci się przyda: do klaksonu napięcie(+) dostarczane jest bez przerwy. Wciskając klakson na kierownicy "podajesz" masę do syrenki i wtedy zaczyna "trąbić". Więc szukając masy musisz wciskać przycisk klaksonu na kierownicy.
 
     
 monawe


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 43
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipiec 2009, 17:53   

u mnie to właśnie "syrenka" padła i w niej robiło się zwarcie. W pn zakupie świeżą syrenę i będzie jak tralala ;)
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 18 Kwiecień 2010, 11:12   

a gdzie w ogóle jest ta syrenka klaksonu w aucie? szukałem pod maska z przodu przy grillu ale nie mogę go zlokalizować :ojj:
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 18 Kwiecień 2010, 11:23   
   Moje auto: VW Golf 4


u mnie jest po prawej stronie jak kończy się atrapa z grilla , bezpośrednio za nią
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 20:31   

Dokładnie tak jak piszę "zyzio", sprawdź czy Ci się kable nie upaliły, ponieważ mi się upali przy klaksonie.
 
 
     
 tasiorek23



Informacje
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 26 Czerwiec 2010, 19:46   

mam ten sam problem...
mam nadzieje, że po przeczytaniu waszych rad mój klakson wreszcie zadziała
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 26 Czerwiec 2010, 23:06   
   Moje auto: VW Golf 4


tasiorek23 napisał/a:
mam ten sam problem...
mam nadzieje, że po przeczytaniu waszych rad mój klakson wreszcie zadziała
więc udaj się do samochodu :) i sprawdź czy wszystko jest podłączone tak jak ma być
 
 
     
 tasiorek23



Informacje
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 5 Wrzesień 2010, 14:35   

Witam
po rozebraniu kierownicy okazało się, że taśma która jest pod poduszką jest urwana. niestety koszt takiej taśmy na allegro to 120 zł. a używanej kierownicy bez poduszki ok 30-50zł. po wypłacie od razu się za to zabieram :)
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Październik 2011, 18:58   

Żeby nie zakładać podobnego tematu podepnę się pod ten gdyż problem jest dokładnie taki sam. Otóż mój trąbista powoli ale równomiernie tracił głos. Dziś się za to zabrałem i po podłączeniu klaksonu na krótko działa bardzo wyraźnie toteż jest sprawny. Aby nie robić podwójnej roboty prze okazji połatałem kable bo widać że już ktoś przy nich grzebał. Mam przeczucie że mój problem tkwi w kierownicy bo jeszcze jakiś czas temu w pewnym położeniu klakson wydawał dźwięk. Posiadam kierownicę z poduchą taką jak na foto niżej i chciałbym się dowiedzieć jak się do niej dostać do środka. Widziałem że mniej więcej opis dał Finos ale nie wiem jak zdjąć ten przód aby ujrzeć poduszkę powietrzom i sprawdzić taśmę o jakiej piszę tasiorek23. Nie chciałbym aż tak rozwalić sobie kierownicy bo często jej używam (hehe) dlatego wolę zapytać jak się do tego zabrać.

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » nie działa klakson.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.