Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 13:45
Ściąganie na lewo podczas jazdy
Autor Wiadomość
 Gripen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Czerwiec 2009, 12:58   Ściąganie na lewo podczas jazdy

Witam , mam pytanie panowie odnośnie mojego samochodu. Mianowicie chodzi mi o to iż gdy ruszam oraz przy prędkości maksymalnie do 30 km/h ściąga mi samochód na lewo , widać nawet jak kierownica przękręca sie lekko w lewa strone.

Wymieniłem juz tuleje , wachacze stabilizatorów przednich , sprawdziłem ciśnienie w kołach i nic nie pomaga. Została mi juz chyba tylko zbieżność..

Jak kupowałem autko było lekko puknięte z przodu , tzn lekko wjechało komuś w tył. Czy mogło tak byc iż przy uderzeniu coś sie przesuneło i tak będzie już cały czas ?

Można z tym jeździć czy raczej zlikwidować ta wade. Dodam że gdy jade już 40 i wiecej km to tego nie ma moge śmiało puścić kierownice i jedzie prosto.
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Czerwiec 2009, 14:28   

Możesz mieć krzywe te auto po tym uderzeniu:) Jedź pierwsze na zbieżność i spr może jedna sprężyna jjest krzywo osadzona i poprostu auto jest troszke wyżej z jednej strony
 
 
     
 Gripen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Czerwiec 2009, 20:15   

Tak zrobie , pojade na zbieżność , i mam jeszcze jedno pytanie. Czasem podczas ruszania z jedynki mam tak ze autko sie dusi (coś w stylu jakby był odciety dopływ benzyny). Czytalem troche i wiele osob ma ten problem i kazdy podaje inne metody aby temu zapobiec , tylko szkoda ze nie ma tej jedynej... Bo bez sensu kase wywalic na naprawy lub wymiany czegos co w rzeczywistosci nic nie zmieni nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem. Nie wiecie dokładniej czym to moze byc spowodowane ?
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Czerwiec 2009, 20:42   

A to masz tak na 2 pierwszych bioegach na niskich obrotach ?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Czerwiec 2009, 21:48   

z tym ściąganiem w lewo - sprawdź czy masz dobrze wyważone lewe koło a co do zbieżności jak by była źle ustawiona by było widać po oponach, darło by.
 
 
     
 Gripen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 12:33   

tak , sciaga mnie jak jade maksymalnie 30km jak juz wiecej to samochod idzie idealnie
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:46   

Lipne opony tez moga byc wina tego ze sciaga.
Mi zimowki takie cyrki robia. A to vredesteiny ;)
 
     
 uszatyy
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Lipiec 2009, 16:41   

jedz na zbieznosc i sprawdz kat pochylenia kolek. tez mialem corse po kolizji i efekt byl taki ze kat jednego kola byl przestawiony prawie o 3 stopnie. caly problem w tym ze w corsie nie da sie regulowac kata no i se tak jezdzilem 10 lat - niby nie duzy problem, czesciej opony trzeba zmieniac. ostatnio jednak znalazlem goscia ktory sam mi powiedzial o owej usterce (no dla mnie to nic nowego nei bylo) i powiedzial ze sie da to zrobic - przy wymianie amorow trzeba rozwiercic dziury i ustawic zbieznosc... no i pomoglo, a ja 10 lat jezdzilem krzywym autem :P

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 10 Lipiec 2009, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Ściąganie na lewo podczas jazdy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.