Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:34
Gdzie użytkownicy Cors B montują swoje radyjka i anteny CB ?
Autor Wiadomość
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
  Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 22:23   Gdzie użytkownicy Cors B montują swoje radyjka i anteny CB ?

Mam nadzieje ze takiego tematu jeszcze nie było, bynajmniej nie znalazłem, jesli jednak byl to przepraszam i prosze moda o usuniecie do kosza.


Chcialbym sie dowiedzieć w jakich miejscach montuja swoje radyjka CB różni uzytkownicy Corsy B, moze komus podsuniecie jakiś ciekawy patent/miejsce.

Ja np. narazie woze radyjko oparte na ukos miedzy fotelami przednimi po prawej stronie dzwigni od ręcznego a gruszke mam najcześciej zarzucona na noge co jest dla mnie bardzo wygodne. Radyjko w tej pozycji nie przemieszcza sie nawet przy ostrym skręcie i mam zwrócony głosniczek ku sobie.

zdjecie/a dodam jutro.
Ostatnio zmieniony przez mikan10 5 Grudzień 2009, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 22:33   

Ja swoje radio mam zamontowane, na półce pod schowkiem, może trochę daleko, ale w końcu nie grzebie się non-stop przy radiu, ustawia kanał, głośność, szumy i słucha. Dodatkowo mam zamontowane na zrobionej szynie, dzięki czemu może radio na parkingu wsunąć pod półkę, dzięki czemu jest nie widoczne. Street-demon mówił mi ze ma założone w miejscu popielniczki, ale żeby tam założyć to musi być radio w małej obudowie bo inaczej zawadza o biegi. A temat już chyba kiedyś taki był, ale może ktoś usunął.
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 23:26   

Ja tak jak Finos mam zamontowane na półce pod schowkiem. Jest to chyba jedyne rozsądne miejsce gdzie je można zamontować bez przeróbek. Gruchę kładę obok wyjmowanej popielniczki dokładnie pod zapalniczką. Wykleiłem sobie tą wnękę materiałem do kolumn żeby nie stukało i jest super :super:
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 23:28   

StitchRD napisał/a:
Gruchę kładę obok wyjmowanej popielniczki dokładnie pod zapalniczką.
dokładnie tak jak ja :hyhy:
 
     
 zenobiazmiasta



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 27
Skąd: Lipie - Danków
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 02:22   

Osobiście jeszcze CB nie mam, ale widziałem fajny patent radyjko (Harry II) na szynie wczepione w podsufitkę nad tą "zasłonką przeciw słoneczną(nie wiem czy tak to się nazywa)" a grucha przewieszona przez lusterko od strony pasażera :) świetnie to wyglądało :cwaniak:
U siebie też tak wmontuje :cwaniak:
 
 
     
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 13:41   

Najlepiej jak byście jeszcze dodawali foty jak sie to prezentuje, ja narazie mam tak:


 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 18:26   

u mnie to wygląda tak:

 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 20:11   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


u mnie tak:

od razu odpowiadam - troszke zawadza przy prawej nodze, jak ktoś lubi jeździć z szeroko rozstawionymi nogami, ale da sie znieść.
Nie mogłem z drugiej strony zamontować, bo ..... tajemnica...

(sorki za jakość, robione fonem w garażu)
 
 
     
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 21:37   

dudu napisał/a:
od razu odpowiadam - troszke zawadza przy prawej nodze, jak ktoś lubi jeździć z szeroko rozstawionymi nogami, ale da sie znieść.
Nie mogłem z drugiej strony zamontować, bo ..... tajemnica...



Po prawej nie mozesz bo zaslania ci otwarta klapka od gniazda zapalniczki i popielniczki? chyba ze sie przesunie bardzo fotel do tyłu, bynajmniej tak jest u mnie. Nad lewa strona tak jak jest u ciebie mysle juz od dluzszego czasu bo w połce pod schowkiem jest ewidetnie za daleko.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 20:41   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


mikan10 napisał/a:
Po prawej nie mozesz bo zaslania ci otwarta klapka od gniazda zapalniczki i popielniczki? chyba ze sie przesunie bardzo fotel do tyłu, bynajmniej tak jest u mnie

u mnie z obu stron jest tak samo ( radio tak zamocowane, że przy dosunięciu fotela do końca radio jest jeszcze jakieś 5cm od fotela)
 
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 29 Listopad 2009, 22:30   

Ja mam "ręczniaka" idealnie leży między ręcznym a fotelem pasażera.

oto i fotka
http://www.klubcorsa.pl/a....htm?pic_id=447
Ostatnio zmieniony przez mehes 1 Grudzień 2009, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2009, 11:53   

Ja CB mam zamontowane zamiast popielniczki:)) pasuje idealnie pod radiem:)) Zdjęcie później dorzucę:D
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Listopad 2009, 22:30   

A ja mam zamontowane w ten sposób:

Wygodnie się obsługuje, pasażerowi też nie przeszkadza. No a wymontować i zabrać do domu też nie ma problemu.
 
 
     
 Devil73


Informacje
lodzkie

Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: W-wa / Opoczno
Wysłany: 1 Grudzień 2009, 16:02   

Rozwiązanie całkiem fajne. Grucha grzecznie siedzi podczas jazdy w popielniczce???

[ Komentarz dodany przez: PiotrK65: 1 Grudzień 2009, 16:45 ]
Bardzo grzecznie... nie ucieka... jeśli o to chodzi :)
 
 
     
 mikan10


Informacje
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: ~Częstochowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Grudzień 2009, 11:59   

Witam,

Obecnie używany zestaw w Corsa B 1,7D Isuzu to:

President Valery (Philipines)

SuperStar DM-452

President HP-1 (Philipines)

Sirio ML145

i bardzo stary Samex SWR-2 czyli jedyna poprawnie pokazująca miarka tego typu jaką miałem okazje używać , pokazuje prawie idealnie jak profesjonalna elektroniczna.

Mocowania do radia własnej roboty gdyż swego czasu codziennie siedziało w nim inne radio, teraz już troszkę żadziej.

Zasilanie poprowadzone bezpośrednio z akumlatora, kable od zasilania i anteny oraz głośnika w 95% zamaskowane.

W planach montaż w dziurce po FM Santiago 1200 i jakaś baza pod Częstochową.











Gdyby ktoś potrzebował pomocy w tematyce "cb radio" to chętnie pomogę - śmiało pisać


73!

Damian Częstochowa
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.