Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:40
Nagłośnienie Corsa C
Autor Wiadomość
 cypissek21
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 21:13   

mam pytanko w corsie mam seryjne radio cd 30 skad wziac sygnal zasilania do wzmacniacza (gdy radio jest włączone wlącza sie wzmacniacz) bo chcialbym włożyc do bagażnika skrzynie jbl zamiast tych 13cm glosniczkow a przod hertz
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 18:49   
   Moje auto: ASTRA G


cypissek21 napisał/a:
mam pytanko w corsie mam seryjne radio cd 30 skad wziac sygnal zasilania do wzmacniacza (gdy radio jest włączone wlącza sie wzmacniacz) bo chcialbym włożyc do bagażnika skrzynie jbl zamiast tych 13cm glosniczkow a przod hertz


jeśli masz takie szczytne plany to zakup sobie radio z wyjściem na wzmacniacz i sterowaniem suba. Poszukaj na forum postu o radiach.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 18:54   

cypissek21 napisał/a:
mam pytanko w corsie mam seryjne radio cd 30 skad wziac sygnal zasilania do wzmacniacza (gdy radio jest włączone wlącza sie wzmacniacz) bo chcialbym włożyc do bagażnika skrzynie jbl zamiast tych 13cm glosniczkow a przod hertz


Z wyjścia sterujacego antenną. 5 pin, niebieski kabel (o ile nie było coś grzebane) poszukaj sobie na forum o tym znajdziesz.
 
     
 cypissek21
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 22:35   

dzieki w tym tygodniu poszukam tego niebieskiego przewodu :) a skrzynie wzmacniacz i glosniki mam z poprzedniego auta wiec chce ja poprostu przełożyc :)
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 23:04   

witam ponownie szukałem, szukałem aż w końcu znalazłem następcę fabrycznych głośników w przednich drzwiach - padło na JBL GTO6507SC ( zestaw odseparowany ), na dniach mam zamiar wygłuszyć drzwi i zamontować nowe głośniczki, zobaczymy jaki będzie efekt, Pozdrawiam.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 21:55   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To może ja dorzucę swoje 3 grosze.
Bania26, jak wybrałeś, to wybrałeś, nie chce cie wprowadzać w zamęt.

Ale ogólnie zasada jest taka:
głośniki x-drożne to gówno. Bo: wszystko , co uniwersalne, to nie rzuca na kolana. ( ale nie zaprzeczam - potrafią zagrać, ale nie tak, jak nisko-średniotonowe)

Co do parametrów:
wiecie jak rozpoznaje dobrą markę? po parametrach. Jak?
porównajcie:
parametry głośnika firmy STX:
http://www.stx.pl/index.p...u=2&vMenuItem=0
jest ich baardzo dużo... ( co prawda to sprzęt domowy, ale dobry producent powinien podać takie parametry:pasmo przenoszenia(Fg, Fd), Fs, Qts, Vas, SPL, SD)
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 19:45   

Witam, nowy sprzęt audio zamontowany, efekt dużo lepszy w porównaniu do fabrycznego audio, głośniczki bardzo ładnie grają jest dużo dużo lepszy dźwięk, czystszy, słychać dobrze wysoki tony, no i może trochę później trzeszczą niż stare ( stare przy skali w radio - 40 trzeszczały, nowe przy 47 :) skala max - 66 ) , ogólnie opłacało się zmienić na głośniczki JBL, Pozdrawiam.
 
 
     
 Adiczq



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 24
Skąd: Rybnik
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 01:57   

zaraz po zamontowaniu nie powinno się sprawdzać jak głośniki mogą naj głośniej grać i pewnie już coś straciły na jakości dźwięku
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 07:56   

a dlaczego? muszą się rozgrzać czy jak ? bo nie rozumiem jak mogą stracić na jakości dźwięku.. coś się luzuje w nich ? cewka się topi ? muszą zostać dotarte ? możesz mi jakoś to logicznie wyjaśnić ?? bo póki co nic nie straciły na jakości dźwięku... w instrukcji też nic nie było o żadnym docieraniu głośników, a tak na marginesie, to nie zrobiłem od razu na max tylko stopniowo sobie zwiększałem do momentu jak zatrzeszczały trochę... nie wiem skąd to słyszałeś ale niestety nie wierzę w takie rzeczy jak "docieranie głośników" szczególnie, że producent o tym nie pisze... dziś już sobie rano słuchałem i głośniczki dalej grają jak na początku czyli bardzo fajnie i na pewno nic nie straciły na jakości...
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 15:57   
   Moje auto: ASTRA G


Bania26 napisał/a:
nie wiem skąd to słyszałeś ale niestety nie wierzę w takie rzeczy jak "docieranie głośników" szczególnie, że producent o tym nie pisze...


a to sobie poszukaj bo jest bardzo fajny teks wrzucony przez Dudu.
Wygrzewanie ma duże znaczenie dla póżniejszej jakości dźwięku i żywotności głośnika. Producent nie ma obowiązku tego pisać.
Pytasz o logikę - każde elementy nowe, które współpracują ściśle muszą się dotrzeć- tutaj chodzi o cewkę. Resztę niech się wypowie Dudu i Finos.

"nie zrobiłem od razu na max tylko stopniowo sobie zwiększałem do momentu jak zatrzeszczały trochę..." no i bardzo dobrze :]

"dziś już sobie rano słuchałem i głośniczki dalej grają jak na początku czyli bardzo fajnie i na pewno nic nie straciły na jakości..." i życzę Ci żeby grały jak najlepiej i najdłużej :P z czasem po wygrzaniu będą grały jeszcze lepiej. :hyhy:
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 16:37   

hmm po literaturze w internecie, myślę, że może i macie racje z tym "dotarciem głośników" ale chodzi tutaj głównie o zawieszenie głośnika a nie cewkę... bo jak tu dotrzeć cewkę jak jest ona nieruchoma... można ją jedynie uszkodzić przez przegrzanie.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 16:49   

Bania26 napisał/a:
bo jak tu dotrzeć cewkę jak jest ona nieruchoma


ale herezja :przestraszony: idż do kościoła i wyspowiadaj się z grzechu ;)

-cewka jest przyczepiona jest do mębrany i porusza się wzdłuż magnesu pod wpływem pola magnetyczego wytworzonego przez przepływający przez nia prąd.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 18:28   

hehe fakt się porusza wzdłuż magnesu ale względem membrany jest nieruchoma :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:08   

A membrana to co nie porusza? :przestraszony: grzeszysz!
To cewka poruszając się porusza membraną! Zarówno membrana jak i cewka to elementy ruchome.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:11   

nie grzeszę przeczytaj jak napisałem... cewka względem membrany nie porusza się, tylko cewka z membraną poruszają się względem magnesu. zdaje się, że cewka jest przymocowana na stałe do membrany ? chyba, że źle piszę ?
Ostatnio zmieniony przez Bania26 29 Czerwiec 2009, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:14   

Bania26 napisał/a:
hehe fakt się porusza wzdłuż magnesu ale względem membrany jest nieruchoma


Z twojej wypowiedzi zrozumiałem ze nadala twierdzisz ze cewka nie porusza sie w głosniku bo nie jest ruchoma wzledem mębrany. Wynikało ze bronisz wcześniejszego postu w którym źle napisałeś ze cewka jest nieruchoma.
Ostatnio zmieniony przez Finos 29 Czerwiec 2009, 19:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:17   

cewka jest przymocowana na stałe do membrany ? chyba, że źle piszę ?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:18   

Cewka przymocowana jest na stałe do mębrany, ale to cewka porusza się poruszając jednocześnie mębraną.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:19   

no zgadza się :) cewka porusza membraną i jest do niej przymocowana na stałe więc względem membrany nie porusza się prawda ? tylko razem z membraną
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 19:22   

No tak względem mębrany nie porusza się, bo tworzy całość z mębraną i w całości z nią sie porusza wzgledem magnesu i ubudowy głośnika.

A ty napisałeś:
Bania26 napisał/a:
bo jak tu dotrzeć cewkę jak jest ona nieruchoma

A cewka z mębarną jest ruchoma!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa C » Nagłośnienie Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.