LPG i kontrolka check engine
Autor Wiadomość
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
  Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 15:39   LPG i kontrolka check engine
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Mam problem z instalacją gazową w mojej Corsie (silnik 1.2 Twinport). Problem polega na tym, że podczas jazdy na gazie, automatycznie zapala się kontrolka Check Engine i silnik zaczyna pracować nierówno (na biegu jałowym wskazówka od obrotów ma dość spore wahania) . Najdziwniejsze jest to, że jeżeli zgaszę silnik i po chwili ponownie go uruchomię to kontrolka Check Engine nie jest zapalona, a silnik chodzi normalnie (dopóki znowu nie przełączy się na gaz). Jeżdżąc na Benzynie owy problem nie występuje, dlatego jestem na 100% pewien że to coś z instalacją LPG. Gaz cały czas tankuje na stacji BP i nigdy nie miałem problemów. Czy ktoś miał podobny przypadek i wie co może być tego przyczyną?
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 15:51   

Jeśli masz sekwencję, to istnieje taka możliwość, że wypięła się jedna z wtyczek od komputera do cylindra. Gdy następuje przełączenie na gaz komputer od gazu wykrywa błąd przy jednym z cylindrów i wyłącza jedną ze świec ("myśląc", że nie dostaje ona paliwa, bo wtryskiwacz jest wyłączony - bo jest wypięty. Najlepiej podjedź na serwis, gdzie zakładałeś gaz i niech tam popatrzą.
Takie objawy wystąpiły w zagazowanym V6 mojego Taty (nie w Oplu w prawdzie, ale objaw z kontrolką + naprawa opisanej przyczyny pomogły wyeliminować problem). Przy V6 nie odczuwa się tak bardzo nierównej pracy silnika. :cool:
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 16:13   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Dzięki za pomoc :) . Mam nadzieje, że to co napisałeś rozwiąże problem. Dzwoniłem przed chwilką do znajomego mechanika i powiedział mi dokładnie to samo co ty :D . Mówił też, że mogła nastąpić awaria samego wtryskiwacza. Jeszcze raz wielkie dzięki ;)
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 16:34   

DeadEyes napisał/a:
Mówił też, że mogła nastąpić awaria samego wtryskiwacza.
No to już pesymistyczna wersji, oby nie bo w niektórych instalacjach nie da się wymienić pojedynczego, tylko całą listwę :zdegustowany:
 
     
 Asija
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 22:14   

mi po przejechaniu 90 tys km zaczela sie swiecic i nie chce zgasnac, myslalam ze to od gazu, ale po przelaczeniu na benzyne pali sie caly czas ... nie zgasla nawet na sekunde :/ silnik pracuje rowno... nie wiem o co chodzi :(
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 22:25   
   Moje auto: ASTRA G


Asija pierwsze co powinnaś zrobić to zczytać błędy z kompa.
 
 
     
 roberto_8704
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Lipiec 2009, 21:54   

warto załozyc lpg do 1.0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » LPG i kontrolka check engine
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.