Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:03
Pytanie techniczne
Autor Wiadomość
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Czerwiec 2009, 13:40   Pytanie techniczne
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


No dobra, przeglądając papierki od mojej corsy ewidentnie wynika ze mam silnik Y17DTL czyli zwykłego diesla. Ale po zajrzeniu pod maskę widzę turbosprężarkę... Czyżby poprzedni właściciel dokonał drobnych modyfikacji i zamontował turbinkę??


P.S. Ooops źle kliknęłam :/ Proszę o przeniesienie do Strony technicznej Corsy C
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 21:04   

Słynna kłutnia i zmiany na forum za to co napisałem.
http://www.klubcorsa.pl/t...-vt440.htm#6185

Cytat:
1,7DI oznaczenie kodowe silnika Y17DTL 65KM to silnik z tzw soft turbo z doładowaniem 1,3Bara!!!
konstrukcyjnie nie rózni sie prawie niczym od 1,7 DTL oznaczenie kodowe silnika Y17DT silniki isuzu.róznica to soft w ECU i intercooler w wersji 1,7DTL co do wielkosci turbiny nie mam danych



nie miałaś żadnych tuningów pod maską
mało wiecie o swoich autach
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 08:38   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


to mój pierwszy samochód w ogóle, więc faktem jest że mało o nim wiem
 
 
     
 brunon1983


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: rybnik
Wysłany: 21 Styczeń 2013, 14:25   

Nie było za bardzo gdzie więc podpinam się pod ten temat.

Mam pytanie a właściwie to dwa :

Pierwsze związane z zablokowaniem się kół przednich podczas uderzenia w preszkodę (dzika) Wyglądało to tak ze jadąc ok 90 km/h moja dziewczyna uderzyła w dzika... Po przyjechaniu na miejsce wypadku zauważyłem na asfalcie ślady zablokowania się kół na odległości ok 30 metrów.Były to koła przednie co stwierdziłem po oględzinach opon które były w jednym miejscu dość mocno zdarte. W samochodzie jest abs który moim zdaniem powinien nie dopuścić do takiego blokowania kół?? Dodam jeszcze że poduszki powietrzne w czasie wypadku wystrzeliły. Wie ktoś może co mogło by być tego przyczyną??

Drugi problem taki że po wypadku samochód był na chodzie, po scholowaniu i próbie uruchomienia silnika już nie da się go odpalić, rozrusznik kręci. Czy jest w Corsie C jakiś wyłącznik uderzeniowy??

Za jakąkolwiek odpowiedź z góry dziękuję:)
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 21 Styczeń 2013, 19:43   
   Moje auto: AG Z14XEP


abs może by i przeciwdziałał blokowaniu kół, ale przed zderzeniem. Moim zdaniem już po zderzeniu zablokowały się koła, a to może być całkiem prawidłowa reakcja samochodu: w chwili zderzenia jak najszybciej zatrzymać pojazd (choć tak na prawdę nie wiem czy w CC tak to działa).

check engine świeci? sprawdź błędy.
 
 
     
 brunon1983


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: rybnik
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 18:40   

No właśnie ja nie wiem jak działa mechanizm samochodu w czasie wypadku dlatego z ciekawości chciałem zapytać czy ktoś miał może podobny problem. Tak myślałem czy czasem coś się ze skrzynią biegów nie podziało...??

Błędów jeszcze nie sprawdzałem. Próbowałem podłączyć kabel i kompa ale próba mi się nie powiodła także będę musiał chyba zaprosić jakiegoś mechanika żeby podjechał i podłączył...

[ Dodano: 25 Styczeń 2013, 15:48 ]
chciałem zapytać, czy ma ktoś z Was rozkład czujników na silniku i skrzyni biegów. Chodzi mi o dwa : jeden wkręcany do skrzyni biegów a drugi pod bagnetem od sprawdzania poziomu oleju silnika.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » Pytanie techniczne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.