Check i gaśnie na gazie- Corsa B
Autor Wiadomość
 sebapaka1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 21:19   Check i gaśnie na gazie- Corsa B

Witam! Piszę w imieniu kumpla, który ma następujący problem: w czasie jazdy na LPG nagle zapala się CHECK i corsa gaśnie. Po tym zdarzeniu odpala bez problemu. Dodam, że to corsa z silnikiem X14SZ a instalacja LOVATO Niedawno była wymieniana membrana w parowniku, ale problem pojawiał się już wcześniej... Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez lukbud 2 Czerwiec 2009, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 22:25   

dołączam się!! z tego co zaobserwowałem sam to jest tak. Gdy się corse mocniej przyciśnie do podłogi przez jakiś czas (wysokie obroty po prostu) a potem przyhamuje to włączają się kontrolki, silnik gaśnie, zjeżdżasz na bok, odpalasz, troche pogazujesz i jedziesz dalej. (u mnie to troche bardziej skomplikowane bo mam automat i się dławi zanim zdążę przyspieszyć ale jakoś sobie z tym radzę ;) )

Ja kombinowałem że może skoro tak się dzieje przy wyższych obrotach to może po prostu mam brudną ten cały system recyrkulacji spalin i gdy dużo syfu trafia z powrotem do cylindrów to się dławi? tylko gdyby tak było to czemu nie działoby się tak od razu gdy jest na wysokich obrotach a dopiero wtedy gdy się zwalnia?

pomocy!! :)
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 09:45   
   Moje auto: Porshe 911


Panowie!
sonda lambda nie działa poprawnie na instalacji LPG! instalator LPG powinien zrobić obwód który oszukuje ecu. - do sprawdzenia!

sprawdźcie też wężyk podciśnienia idzie od puszki filtra powietrza! jak jest luźny lub nieszczelny na LPG będzie gasł dławił się oraz mulił strasznie!
sprawdźcie jak auto gaśnie czy parownik jest ciepły czy też nie!

po sprawdzeniu napiszcie posta
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 21:28   

nie do końca wiem gdzie sprawdzić ten wężyk podciśnienia. ja od filtra powietrza mam chyba tylko taki kabelek-przewodzik malutki do przepustnicy.

w prawej części maski koło mocowania zawieszenia mam mały sterownik do sondy więc podejrzewam że sterowanie lambadą jest dobrze uregulowane.

a czy jak gaśnie to parownik jest ciepły sprawdzę na trasie. to na razie tyle :)

generalnie prosiłbym o podpowiedź o co chodzi z tym wężykiem :)
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 21:41   
   Moje auto: Porshe 911


rozek napisał/a:
nie do końca wiem gdzie sprawdzić ten wężyk podciśnienia. ja od filtra powietrza mam chyba tylko taki kabelek-przewodzik malutki do przepustnicy.


to jest właśnie to :niepewny:
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 23:42   

w takim razie z nim wszystko w porządku :( szkoda. wolałbym znaleźć coś co się spsuło i mieć nadzieje że jak to naprawie/wymienię to będzie działać. a tak to dalej w martwym punkcie siedze...
 
     
 mariusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 10:10   

Witam!!!

Na moje oko to lapie gdzies lewe powietrze i dlatego gasnie.Gdzies jest nieszczelnosc oczywiscie pod warunkiem ze gazownik dobrze podlaczyl instalacje gazowa i jest ona odpowiednia dla tego auta to znaczy na komputerze.Pozdrawiam Mariusz
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 17:20   

gdzieś na drodze od parownika do cylindrów czy całkiem w drodze od zbiornika do parownika? moge szukać. czasu mam dużo :) instalacja jak była instalowana to chodziła bez zarzutów. jakieś pół roku temu się skaszaniło (przynajmniej u mnie :) )
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 07:06   
   Moje auto: VW Golf 4


mariusz napisał/a:
Na moje oko to lapie gdzies lewe powietrze
ja miałem to samo i był uszkodzony potencjometr przepustnicy.radzę najpierw się udać do mechanika w celu zdiagnozowania usterki (i ją oczywiście naprawić) a później udać się do gazownika
 
 
     
 uszatyy
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Lipiec 2009, 17:27   

mam podobny objaw, tzn przy hamowaniu z wysokich obrotow zaczyna sie lekko dlawic, czasem zapali sie check engine. Zauwazylem jedno - ten objaw dzieje sie na zimnym silniku, rada prosta - po starcie przejedzcie kawalek na benzynie bez szalenstw, pozniej przelaczenie na gaz i juz hula bez problemu

Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.
Ostatnio zmieniony przez 10 Lipiec 2009, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 nastik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 21:31   

witam ja miałem to samo i bardzo proste było rozwiązanie w obudowie filtra powietrza jest taki mechanizm na podciśnienie który reguluje dopływ zimnego lub ciepłego powietrza jest tam taki popychacz plastikowy do zamykania dopływu u mnie pękł i spadł wzmocniłem go sprawdźcie u siebie jak coś to mogę podesłać zdjęcia u mnie to była przyczyna i pomogło pozdrawiam jak coś to gg 828881
 
     
 Gacmar


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 16:10   

Kłopot gasnącego silnika (najczęściej przy zwalnianiu lub dojeżdzie do skrzyżowania). Rozwiązał się kiedy w warsztacie instalacji lpg wymieniony został recylkulator spalin, problem ustał, natomiast nie ustało zapalanie się co jakiś czas check engine (było już wcześniej przy jeździe na benzynie), w tym przypadku pokazuje błąd z czujnika stukowego spalania, zdemontowałem go z silnika, oczyściłem, ponownie założyłem, 2 tyg. jeździło mi auto bez świecącego check-a, i na nowo pali się, z tym, że już rzadziej, nie wiadomo czy wymiana pomoże bo te czujniki raczej nie psują się.

REGULAMIN FORUM FKC (Wyciąg) pkt 4. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp). Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Zwracaj większą uwagę na pisownie... Przy następnym zgłoszeniu o przewinieniu - WARN
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 3 Październik 2009, 21:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 22:16   
   Moje auto: VW Golf 4


Gacmar jedź gdzieś do mechanika skasować błędy bo komputer to "pamięta" mi się urwała linka z licznika wymieniłem na nową check się nie świecił przez jakiś czas i potem znów się oświecał.pojechałem do mechanika spr błąd okazało się że pamiętał błąd.po wykasowaniu problem znikł :)
aha mi też gasł na wolnych obrotach oraz przy dojeżdżaniu do skrzyżowania ( uszkodzony potencjometr przepustnicy miałem) mechanik naprawił - problem znikł.
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Październik 2009, 17:52   

Miałem takie same objawy zacząłem tankować gdzie indziej i problem zniknął.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » Check i gaśnie na gazie- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.