Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:21
Zestaw zapasowych żarówek do Corsy C 1.3 cdti
Autor Wiadomość
 1jaga2
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 19:12   Zestaw zapasowych żarówek do Corsy C 1.3 cdti

Witam wszystkich,

Jestem od 2 dni właścicielką Corsy C 1.3 cdti z 2005 r. Chciałabym skompletować zestaw zapasowych żarówek do świateł zewnętrznych. Problem jednak w tym, że nie wiem jakie mają być, bo w instrukcji nie ma o tym mowy - proszę o pomoc.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 19:33   

Światła mijania i drogowe: H7 55W
Reflektory przeciwmgłowe przednie: 55W
Światła pozycyjne przednie 5W
Światła pozycyjne tylnie i hamowania: 5/21W
Kierunkowskazy przednie i tylne: 21W
Światło cofania: 21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: 10W
Światło przeciwmgłowe tylnie: 21W

Jednym słowem: kup standardowy zestaw żarówek dostepny w każdym sklepie moto czy na stacji.
Ostatnio zmieniony przez Finos 20 Październik 2009, 15:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 1jaga2
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 20:39   

A czy klucze są tu jakieś potrzebne, czy z wszystkim trzeba do mechanika lub serwisu?
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 20:45   

W Oplu potrzebny jest zestaw TORXow oraz klucze o rozmiarach 16,18 np :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 20:46   

Ogólnie tej generacji samochody to już nie maluchy żeby wozić w nich zestaw kluczy i części zapasowych. Ja w swojej CB oprócz klucza do kół żadnych innych nie wożę. Dziś zadbany samochód, nie psuje się w jednej chwili a i ciężko go naprawić poprostu na drodze. A jeśli chodzi o naprawy w własnym garażu to standartowe klucze i uwielbione przez Opla Torx-y
 
     
 1jaga2
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 20:57   

Bardzo dziękuje koledze za pomoc :D

[ Dodano: 31 Maj 2009, 21:57 ]
KOLEGOM :D
 
     
 promyk228
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Maj 2009, 22:19   

A ja mam pytanko jak wyglądają klucze Torx-y? :kwasny:
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 1 Czerwiec 2009, 06:14   
   Moje auto: Porshe 911


promyk228 napisał/a:
A ja mam pytanko jak wyglądają klucze Torx-y? :kwasny:


przysłowiowa gwiazdeczka

 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 18:35   

...ta tylko ,że światła mijania i drogowe to nie H4 a H7 w lampie x2
Lampy 2komorowe z soczewką lub bez ,innych w Corsa C nie widziałem.
Postojowe przednie typ W5W
wymiana banalna wykręcasz dekielek a w nim masz w styki w które wsadzona jest H7.
Dodam od siebie że te H7 lubią się czesto palic...co pół roku?
Żarówki z supermarketu odpadają bo reflektor nie ma odbłyśnika tylko zwierciadło kieruje wiązkę.Kupisz tanie g..... to bedziesz świecił w niebo a nie na droge ,uwierz mi na słowo testowałem.
Ostatnio zmieniony przez Fahoo 3 Czerwiec 2009, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 piorro


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 12 Listopad 2009, 12:52   

Witam!
Właśnie mam problem z tymi żarówkami w CC. Spaliła mi się żarówka (H7). Kupiłem dwie porządne żarówki, wymieniłem obie ( lewą i prawą) i po jakimś miesiącu znowu mi się spaliła jedna. Wymieniłem i znowu po 2 miesiącach. Czy ktoś miał taki sam problem? Jeśli tak to jak go rozwiązać?
Pozdrawiam!
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Listopad 2009, 14:44   

Można by sprawdzić jakie masz napięcie w instalacji przy odpalonym samochodzie. Ja jednak bym obstawiał na to ze po prostu czasem H7 tak mają ze przepalają się często.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Listopad 2009, 16:21   

Witam, z tym paleniem się żarówek to coś musi być nie tak z instalacją, żarówki nie powinny tak szybko się palić, chyba, że są to najtańsze g.....ne żarówki, tak jak pisze Finos warto sprawdzić napięcie przy odpalonym silniku na kablach od żarówek, można też wymienić przekaźniki świateł mijania na nowe.. i przede wszystkim kupić żarówki dobrej firmy, nie dość, że długo poświecą to i będzie widniej na drodze.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Listopad 2009, 16:47   

Bania26 z tym ze musi się coś działać z instalacją to jest tak do końca.

Miałem kiedyś taki przypadek w Astrze II. Posprawdzane napięcia, miernik był nawet połączony dłuższymi kablami, zamontowany wewnątrz i gościu jeździł z nim przez dłuższy czas by sprawdzić czy nie ma jakiś chwilowych skoków, przekaźniki sprawdzone, instalacja sprawdzona i nic wszystko ok. A żarówki jak przepalały się co 2-3 miesiące tak nadal się przepalają - to te lepsze, bo te z hipermarketu to góra 2 tygodnie wytrzymują.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Listopad 2009, 17:24   

Finos no ale sam powiedz czy to normalne żeby w sprawnym aucie przepalały się tak szybko żarówki?? ja ostatnio swoje żarówki zamontowałem dokładnie rok temu, najpierw jedną potem drugą bo stare przepaliły się jedna po drugiej dokładnie w odstępie 2 tygodniowym.. założyłem właśnie rok temu PHILIPS Premium 30% extra light i świecą do dziś.. jeżeli z instalacją jest wszystko ok, to może coś jest nie tak z lampą, może słabo odprowadzane jest ciepło z kloszy lamp... temperatura wewnątrz powoduje szybkie palenie się żarówek.. albo dostaje się wilgoć do środka.. ale nie powiesz mi, że z autem jest wszystko ok gdy żarówki palą się tak szybko 2 lub 3 miesiące :/ - na pewno nie jest to normalne.. u mojego kolegi w oplu agili oryginalne żarówki od nowości auta spaliły się po 5 latach !! w mojej corsie od nowości zmieniałem żarówki tylko 2 razy, rok temu i wcześniej 3 lata temu..
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Listopad 2009, 17:34   

No ja wiem ze to jest jakaś usterka tylko jak sam słusznie zauważyłeś, nie koniecznie ona leży po stronie elektryki i żeby ją zlikwidować to trzeba by wymienić wszystko pokolei - instalacje, gniazda żarówek (wtedy właśnie myślałem ze być może winna leży po ich stronie, niestety nie szukaliśmy dalej, a być może ich wymiana była by rozwiązaniem). A może tak jak piszesz klosze lamp, tylko ze ja bym powiedział ze być może za duża wilgotność panuje w ich wnętrzu. Jak widać problem nie jest taki łatwy jak by się mógł wydawać.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Listopad 2009, 17:37   

dokładnie.
 
 
     
 piorro


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 13 Listopad 2009, 13:45   

Dzieki za odpowiedź!
Będę sprawdzał napięcie ale tu raczej winy nie ma, zobaczymy. Żarówki kupiłem OSRAM za prawie 90zł wieć powinny być dobre. Od razu odczułem różnicę, bo dużo lepiej od poprzednich świeciły, ale co z tego jak się przepalają. jak znajdę przyczynę to dam znac. Pozdrawiam!
 
 
     
 veiron



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 09:11   



1- corsa , 2 meriva
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » Zestaw zapasowych żarówek do Corsy C 1.3 cdti
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.