Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Poświetlenie zegarów LEDami w Corsie B
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Kwiecień 2008, 19:01   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Nie polecam łączenia diód LED szeregowo, gdyż w takim połączeniu prąd płynący w diodzie pierwszej jest większy od prądu płynącego w diodzie ostatniej, choć na pozór świecą takim samym światłem. Więc w takim połączeniu bez żadnego układu stabilizującego i regulującego przepływ prądu i spadki napięcia takie diody po pewnym czasie zaczną się przepalać. Z praktyki wiem, że najlepiej łączyć diody LED równolegle. Pozwala to (wg. napięciowego i prądowego prawa Kirchoffa) na równy rozkład prądów i spadków napięcia na każdej diodzie. Pamiętaj tylko że każda dioda LED potrzebuje 20mA (góra 30mA) prądu by świecić.
 
 
     
 marcin77766
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2008, 21:00   

A ja na ten przykład zrobiłem podświetlenie zegarów na czerwono łącznie z wyświetlaczem na datę i godzinę. Wstawiłem też diody pod siedzenia z tyłu tak że świeci pod nogami z tyłu i z przodu, efekt jest świetny. A zrobiłem wszystko na czerwono bo moja corsa jest właśnie tego koloru. Jak zrobię zdjęcia to wam wstawię sami ocenicie efekt.
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2008, 23:33   

W dziale download jest już poradnik. Możecie ściągać no i czekam na opinie :-)
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Maj 2008, 21:10   

StitchRD pomaluj sobie wskazowki jakims fajnum lakierem swiecacym. to daje super efekt. ja mam tak samo zrobione podswietlanie jak ty bo robilem z poradnika jak napisales. wskazowki pomalowalem na rażący zielony i zaje**** wyglada :D :D:D:D :-D :-D :-D
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 22:07   

xkamilek243x wrzuć fote jak to wygląda ;-)
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2008, 16:27   

Wrzuce tylko bede mial aparat i porobie :)
 
     
 vipergti
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Październik 2008, 13:19   

Panowie słyszałem, że wskazówki pasują od omegi...:P próbował już ktoś ??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Poświetlenie zegarów LEDami w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.