Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:24
pranie tapicerki
Autor Wiadomość
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Maj 2009, 11:31   pranie tapicerki

Cześć!
Muszę zabrać się za upranie tapicerki w moim samochodziku bo wygląda ochydnie. O ile ściągnięcie tapicerki z drzwi i wyrzucenie foteli wydaje się być proste, o tyle zastanawia mnie co zrobić z podsufitką.
Prać ją wewnątrz i zmoczyć wszystko w środku czy zdjąć i wywlec na zewnątrz? Czy potem jest problem z założeniem jej z powrotem? Może ktoś ma już jakieś w tym temacie doświadczenie?

Pozdrawiam, Kuba :)
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 26 Maj 2009, 13:08   
   Moje auto: Porshe 911


są takie pianki w sprayu które dobrze czyszczą podsufitkę, 1 puszka starcza na całą podsufitkę, efekt rewelacyjny
o to jeden ze środków które stosowałem
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Maj 2009, 17:16   

O ile dobrze pamiętam Spiadan na zlocie mówił że do pod sufitki i tapicerki rewelacyjnie nadają sie szmatki firmy: Raypath. Pranie na mokro sobie odpuść bo podsufitka będzie do wyrzucenia (a przynajmniej nie bedzie zbytnio wyglądać po takiej czyności).
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 26 Maj 2009, 17:37   
   Moje auto: ASTRA G


Finos dobrze radzi :P Sam bym lepiej tego nie napisał. Jak zrobisz na mokro to przygotuj się że się rozkleji. Wyciąganie podsufitki nie ma sensu bo roboty jest masa - demontaż wszytkich plastików ze słupków i boczki bagażnika. Sama podsufitka jest delikatna (celuloza czyli papier) i łatwo o uszkodzenie.
 
 
     
 nirwany


Informacje
malopolskie

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: kraków
Wysłany: 26 Maj 2009, 19:06   

ale te ściereczki to do najtańszych nie należą :szok:
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 26 Maj 2009, 20:32   
   Moje auto: ASTRA G


nirwany napisał/a:
ale te ściereczki to do najtańszych nie należą :szok:

Chcesz mię zrobione dobrze to trzeba się postarać. Można próbować ratować się chemią którą zaproponował West. Jednak środki te mają jedną wadę - często powstają plamy i ogólnie tworzy się moro :hyhy:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Maj 2009, 10:23   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Własciwie to podsufitkę robi się na ''mokro'' tyle ze musi ona zostać tylko delikatnie zwilżona....
Dysponując jaka kolwiek chemia do tapicerki i dobrą szmatka(nie koniecznie jakaś super drogą) np.mikrofibra... Delikatnie zwilzasz i trzesz szmatka to zamierzonego efektu... Czasem nie chce puszczać ale sposob sprawdzony i pomaga..
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 27 Maj 2009, 10:42   
   Moje auto: Porshe 911


spidan napisał/a:
Można próbować ratować się chemią którą zaproponował West. Jednak środki te mają jedną wadę - często powstają plamy i ogólnie tworzy się moro


dlatego trzeba to robić umiejętnie, równomiernie rozprowadzać tą ową chemię...
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Maj 2009, 13:19   

ok. dzięki za pomoc :) ale co do reszty tapicerki to spokojnie można ją wyjąć na zewnątrz i potraktować wodą z jakimś środkiem, czy też są jakieś przeciwwskazania?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 27 Maj 2009, 13:42   
   Moje auto: Porshe 911


Cytat:
Welur to ogólna nazwa tkaniny należącej do grupy pluszów, otrzymywanych w wyniku przecięcia nitek dodatkowej osnowy runowej, oraz rozwłóknieniu jej końców - plusz osnowowy. Obecnie wytwarzany techniką tkania rózgowego. Polega to na wprowadzeniu w przesmyk stalowych, spłaszczonych prętów (rózg), zakończonych małymi nożykami. Po wprowadzeniu w pozycji poziomej, rózga jest przekręcana o 90° (do pozycji pionowej), przybijana do krawędzi tkaniny wraz z wątkiem i wyciągnięta. Nożyk na końcu rózgi rozcina pętelki utworzone z osnowy runowej, powodując powstanie runa. Powstałe runo jest w procesie wykończenia delikatnie rozwłóknione (rozczesane) i strzyżone. Technika ta pozwala uzyskać bardzo miękką i delikatną okrywę włókienną, stąd zastosowanie tkanin na stroje czy drogie obicia tapicerskie.


nie każdy środek chemiczny może być zastosowany do welury

===
Zakupisz w każdym sklepie z moto częściami
łatwy sposób użycia
1) odkurzasz odkurzaczem
2) sikasz pianką
3) wcierasz tą szczoteczką
4) czekasz aż wyschnie
5) odkurzasz ponownie odkurzaczem

koszt 20zł
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 27 Maj 2009, 14:16   
   Moje auto: ASTRA G


rozek napisał/a:
ok. dzięki za pomoc :) ale co do reszty tapicerki to spokojnie można ją wyjąć na zewnątrz i potraktować wodą z jakimś środkiem, czy też są jakieś przeciwwskazania?

nie używać srodów żrących. Możesz robić wszystko nawet prać to myjką ciśnieniową jeśli już jest to tzw. chlew :kwasny: Przydatny jest odkurzacz piorący tzn. taki którym ściągniesz wodę z tapicerki. Atomizer przyda się do podawania chemii na tkaninę.
Sztuką jest tylko to dobrze wysuszyć - dobrze schnie na słońcu, ustawiasz auto przednią szybą do słońca i uchylasz lekko szyby żeby wilgoć odparowywała ( we wnętrzu masz temp. do 50 stopni). Co do środków chemicznych to polecam RM 760 produkt Karchera (rozcieńczony w atomizerze może być wykorzystany do podsufitki ale szoruj delikatnie gąbką, o szczotce zapomij. Na bieżąco scieraj drugą szmatką tworzącą się pianę). Zawsze nim czyściłem auta, ładnie pachnie super czyści i zabija roztocza i inne cholerstwo. Ewentualnie możesz użyć vanisza, czy nawet szarego mydła.
 
 
     
 kolorowa_kredka


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Paź 2008
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 24 Lipiec 2009, 17:04   

Ja ostatnio zabrałam się za pranie tapicerki i robię wszystko Waniszem. Jest buteleczka, hm nie wiem z 250ml u mnie za 11,5zł. Do tego kupiłam najtańszą gąbkę, w kolorze z białą szorstką warstwą z jednej strony. Konsystencja Wanisza płynna, proporcje są opisane na butelce 1:9 (1 jednostka płynu i 9 wody) i z tego robi się pianę, także powierzchnia prana nie jest przemoczona. Miałam solidnie przybrudzone siedzenia przednie, pranko pomogło, chociaż przyda się poprawka. Za to z sufitu jestem bardziej niż zadowolona. Mam jasną podsufitkę, która była w całości lekko żółtawa już i poza tym miała jeszcze plamy nad głowa kierowcy, bo ktoś brudnymi łapskami sobie otwierał tą deseczkę chroniącą przed słońcem... z tyłu też miałam krechy różnego koloru, najwyraźniej ktoś przewoził brudne i duże rzeczy i się pobrudził sufit. Po praniu wszystko zeszło, jest idealnie czyste :) Tylko dobra rada: Przed prankiem sufitu przykryć kocem lub ręcznikiem siedzenia, bo kapie (chociaż pierze się pianą to i tak kapie). I radzę zrobić to na początku to w razie jak skapnie tam gdzie nie powinno to przy praniu równomiernym to zejdzie. Mi skapnęło na wcześniej wyprane siedzenie i widać jaśniejszą plamkę :/
Ogólnie polecam Wanisz, starczy na długo i jest dość skteczny.


A deskę od bagażnika też ostatnio wyprałam, ale to w wannie gąbką i proszkiem zwykłym. Błysk :D
 
 
     
 Smalcyk



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: płock
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 24 Lipiec 2009, 23:45   

a ja piorę swoje auta i nie tylko odkurzaczem pioracym karchera model puzzi oraz proszkiem karchera ;-) nie polecam stosowania tych specyfikow w puszkach itd
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Lipiec 2009, 23:19   

Dokładnie kolega Smalcyk, ma jak najbardziej rację. Ja tam proponuje jechać gdzieś gdzie to robią cena około 150zł.

Pranie tapicerki , czyszczenie całego wnętrza.
 
     
 mazur8888
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 09:57   

witam.co do prania to jestem w temacie bo mam firme pioraca tapicerki samochodowe.Ja zazwyczaj uzywam ekstraktora z kerchera mocze szmatke i dokladnie miejsce w miejsce przecieram tylko w jednym kierunku<nie robie kolek>nie uzywam zadnych szczotek gdyz mozemy pozaciagac welur.


//////proszę poprawić post!
następne bez polskich znaków będą usuwane! zgadnie z regulaminem forum
Ostatnio zmieniony przez west 13 Grudzień 2009, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » pranie tapicerki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.