Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:22
Duże spalanie w corsie 1.2
Autor Wiadomość
 jojo33


Informacje
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: pleszew
  Wysłany: 21 Maj 2009, 21:01   Duże spalanie w corsie 1.2

Od niedawna moja corsa 1.2 dużo pali i nie wiem jaka jest przyczyna mam pytanie bo siadł mi termostat ale wskaźnik od temperatury podnosi mi się czy termostat ma jaki wpływ na ilość spalania benzyny czy jest jakaś inna przyczyna proszę o odpowiedź :zalamany:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Maj 2009, 21:21   

Termostat ma duży wpływ na spalanie. Jego uszkodzenie wiąże sie z wzrostem spalania. Natomiast nie ma on nic wspólnego z wskaźnikiem temperatury (wskaźnik ma swój czujnik).
 
     
 jojo33


Informacje
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: pleszew
Wysłany: 22 Maj 2009, 11:50   

jojo33, dziękuje za odpowiedz muszę jechać teraz do mechanika by mi go wymienił jeszcze raz dziękuję :hurra:
 
 
     
 mariusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Czerwiec 2009, 20:07   

Witam!!!

Termostat a raczej jego sprawnosc ma ogromny wplyw na prawidlowe dzialanie silnika a co za tym idzie rowniez na jego spalanie.Jesli termostat zatnie sie na duzym obiegu to samochod jezdzi ale nie nagrzewa sie i pamietajcie tak jezdzic nie mozna poniewaz bardzo to szkodzi silnikowi jak rowniez powoduje bardzo duze spalanie.Jesli termostat zatnie sie na malym obiegu to samochod przegrzejemy a wtedy nie jest za ciekawie czesto wypluje nam uszczelke pod glowica i generalnie koszta sa bo wiadomo ze trzeba przy sciaganieciu dac glowice do spalnowania.Pamietajcie ze temperatura optymalna silnika benzynowego ocyluje w okolicach 90stopni i taka temperatura powinna sie utrzymywac podczas jazdy i to za rowno na trasie jak i w miescie.Jesli temperatura w trasie spada np do 70 stopni to rowniez jest to najczesciej wina uszkodzonego termostatu.Nie wolno rowniez jezdzic bez termostaru nawet latem.Pozdrawiam Mariusz
 
     
 Aszka
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 11 Lipiec 2009, 18:00   Duże spalanie i temperatura.

Witam.Pomocy moja corsa1.2 pali jak smok 10/100 i do tego po przejechaniu około 8km temperatura rośnie do 100 potem włącza się wentylator.Komputerowe badanie nic nie wykazało,wymieniłam sonde lambda,czujnik ssania, termostat,przeczyściłam chłodnice i nic.Nie wiem już co robic,to trwa za długo (pół roku)od jednego mechanika do drugiego :zalamany: :zalamany: proszę o odpowiedż :niepewny: :
 
     
 bogel



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 51
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: ChoRzów
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 17:58   

Moja Corsa 1,2 (45KM) paliła ok.13 l na 100km ale po 1 miesiącu szukania wpadłem w końcu na to co było przyczyną...Sonda Lambda była padnięta i Corsa paliła jak amerykańskie wozy i pozostawiała za sobą dużo więcej Co2.
Ale po wymianie Sondy za nie całą 100 auto pali jak należy czyli ok.6l i wszystko wróciło do normy.
Pozdro.
 
 
     
 Aszka
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Lipiec 2009, 21:16   

Witam,dzięki za odpowiedz ale ja sonde wymieniłam i dalej tyle pali a do tego jeszcze ta temperatura strach gdzieś dalej jeżdzic bo nie wiem czy wentylator się włączy.I co dalej robic. Pozdrawiam Aszka.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 13 Lipiec 2009, 10:06   
   Moje auto: ASTRA G


Aszka a jak z poziomem płynu chłodniczego? Sprawdź czy olej jest czysty (bez wody) i czy na korku wlewu oleju nie ma dziwnej mazi. Bo tak szybi wzrost temperatury po przejechaniu kilku kilometrów nie jest normalny - może pośrednio wskazywać na problem z głowicą. Jeśli masz dostęp do mechanika to niech zmierzy ciśnienie w cylindrach.

Aha i możesz skontrolować czy wtryskiwacz dobrze rozpyla benzynę czy czasem nie leje.
 
 
     
 Aszka
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 16:10   

Witam.Poziom płynu jest ok wymieniałam go jak czyścili mi chłodnice.Olej wymieniam regularnie,korek jest czyściutki,ale sprawdzę jeszcze to ciśnienie w cylindrach i ten wtryskiwacz.Znajomy mi powiedział że powinnam wymienic pompe wodną ale nie wiem czy to dobry pomysł bo jak do tej pory to co wymieniłam nic nie dało i mam wrażenie że mnie naciągają bo się nie znam.Gdyby nie ta temperatura i paliwo to moja corsa jeżdzi super .Dzięki i pozdrawiam Aszka. :zalamany:
 
     
 szczurek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 11:13   

Również posiadam corse 1.2 (45KM) i dużo mi pali :kwasny: . Termostat mam dobry bo był wymieniany w lutym lub marcu tego roku. Jutro z rana jadę na komputer lecz po wstępnej rozmowie z mechanikiem wyszło na to, ze Sonda Lambda jest padnięta.
 
     
 gtszudi


Informacje
pomorskie

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 19
Skąd: Pruszcz Gdański
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 13:00   

z sondą to jest tak że czasami "nowa" może być niesprawna , poza tym przyczyna dużego spalania mogą byc : zapchany filtr powietrza , niedogrzany silnik , sonda.
 
 
     
 siwykrzych
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 08:52   

Witam
Miałem ten sam problem palił mi jak smok, okolo 15-20 litrów wiec załamany byłem, podjechałem pod komputer podłaczyli i okazało się że sonda wysiadła. Wymienili i na razie jest OK.
 
     
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 8 Listopad 2010, 10:45   

Cewka zapłonowa lub sonda lambda
 
 
     
 marek27117



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 7
Skąd: Opole
Wysłany: 29 Listopad 2010, 21:17   

ja miałem spalanie rzędu 11l/100km wymieniłem termostat płyn w chłodnicy sondę lambda świece żarowe i przewody zapłonowe i jak na razie spala w mieście niecałe 7 ale za to aż przyjemnie w zimę się jeździ.. A właśnie jak już tu pisze to normalne że w mieście temp mi dochodzi do 100 stopni i włącza się wiatrak??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Duże spalanie w corsie 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.