Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:59
jaki płyn do chłodnicy ?
Autor Wiadomość
 koniarka
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 17:11   jaki płyn do chłodnicy ?

Witam, może moje pytanie wyda Wam się dziwne, ale jestem laikiem i zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Muszę pilnie dolać płynu do chłodnicy, bo okazało się, że "wyparował", ale nie wiem jakiego. Poprzednio płyn był wlewany przez poprzedniego właściciela corski i nie wiem co wlał. Wiem, że różnych rodzajów nie można mieszać, ale czy da się jakoś "organoleptycznie" ocenić co należy dolać? Bardzo proszę o pomoc :)
Z góry dziękuję za pomoc!!
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 18 Czerwiec 2009, 17:31   
   Moje auto: VW Golf 4


lepiej nie dolewać kupić nowy ja polecam dynagel na tym śmigam i nie narzekam :)
http://www.olejesamochodo...=pl&user_id=DY5
Robisz tak bo pewnie coś w przewodach zostało więc najlepiej odkręcić czujnik na dole w chłodnicy i płyn wycieknie :P potem oczywiście zakręcasz czujnik i wlewasz w odpowiedni zbiorniczek płyn tak na oko połowa zbiorniczka później odpalasz auto i czekasz aż otworzy się duży obieg ( czyt. włączy się chłodnica ) i płyn rozejdzie się po przewodach i uzupełniasz do tej kreseczki min i gotowe :) ja tak zrobiłem i powinno być ok :) mam nadzieje że pomogłem :)
 
 
     
 rav_maki


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Łasin
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 11:29   

ja mam K2 taki mi polecono w znajomym salonie samochodowym i też nie narzekam.

by Finos: A co twój post wnosi do tematu? Czy pytanie bylo jaki płyn polecacie czy inne?
Ostatnio zmieniony przez 19 Czerwiec 2009, 14:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 14:27   

koniarka, możesz dolać do zbiornik płynu chłodzącego wodę demineralizowaną lub destylowaną. Jednak to jest chwilowe rozwiązanie, przed zima warto będzie wymienić płyn na nowy, gdyż nie wszystkie płyny są ze sobą mieszalne, a ty nie wiedząc jaki masz w układzie chłodzenia nie wiesz jednocześnie co dolać. Płyn jest tani wiec wymiana nie jest kosztowna, polecam przed zalaniem przedmuchać układ za pomocą sprężarki by wydmuchać dokładnie stary - po odłączeniu węza, lub odkręceniu czujnika nie spłynie cały płyn. I nie zalewaj płynem Borygo – one maja szkodliwy wpływ na chłodnicę.
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 15:37   
   Moje auto: VW Golf 4


Finos puknij ty się w główkę .....nie dolewa się niczego.płyn/koncentrat mają swoje właściwości smarne i po co eksperymentować?? żeby coś padło więcej?? :|
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 15:42   

A wiesz ze płyn do chłodnicy to mieszanina glikolu, czegoś tam jeszcze i wody destylowanej? A Koncentrat jak kupujesz to czym go niby rozrabiasz?

I nie pisz mi zeby sie puknał w głowę :zly:
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 15:45   
   Moje auto: VW Golf 4


Finos napisał/a:
Jednak to jest chwilowe rozwiązanie, przed zima warto będzie wymienić płyn na nowy
gdzie tu logika Finos? ja bym wymienił od razu cały płyn bez żadnego mieszania.
koniec OT!! :krzeslem:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 15:47   

A zobacz ze napisałem ze dolanie wody destylowanej to jest chwilowe rozwiązanie. Koleżanka pisze ze musi pilnie dolać - więc radzę jej co można zrobić.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 16:11   

wody się nie opłaca dolewać bo można potem o tym zapomnieć, a w zimę płyn przy ponad -20st. zamarznie i co wtedy... bieda :/ lepiej wymienić na nowy... chwilowo można i wody dolać :) tylko trzeba pamiętać o wymianie przed zimą.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 16:12   

A umiecie czytać ze pyta sie co zrobić pilnie????????
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 19 Czerwiec 2009, 16:15   

pilne więc napisałem - "chwilowo można i wody dolać :) tylko trzeba pamiętać o wymianie przed zimą." jak już radzić to radzić dobrze.

//Finos: przepraszam - nie doczytałem.
Ostatnio zmieniony przez 19 Czerwiec 2009, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.