Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
Urwało mi antenkę :-/ i bajzel w elektryce.
Autor Wiadomość
 marciniasty
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 17 Maj 2009, 17:42   Urwało mi antenkę :-/ i bajzel w elektryce.

Zachciało mi się myjni szczotkowej, jako, że był to mój pierwszy raz na takowej to nie znałem podstawowych zasad. No i tak sobie umyłem, że mi urwała suszara antenkę, pół bidy gdyby to była sama antenka, ale razem z gwintem :-/. Reszta podstawy wygląda na nienaruszoną.

Podsumowując: urwał mi się przewód raz z gwintem do anteny :-/

Czy starczy, że przykleję to na jakąś kropelkę z powrotem? Najlepiej by było wymienić całą podstawkę, ale to jakiś szrot się kłania pewnie. Dużo z tym roboty będzie?

A co do elektryki:
radio nie trzyma mi stacji, więc myślę, źle podłączone. A okazało się, że tego drugiego +12V to chyba w ogóle nie mam :-/ wystaje mi jakieś pomarańczowe coś na kablu pod schowkiem od pasażera. Wrzucę później zdjęcie, może ktoś wie od czego to.

Dodatkowo na wysokości zderzaka od strony silniki bimba mi luzem coś co wygląda jak przycisk. Przez moment pomyślałem, że może to być czujnik poduszki, dlatego wolałem się nie dotykać ;-) Też zdjęcie wrzucę później.

Ehh, a tak ładnie wyglądała z antenką ;-)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2009, 18:00   

marciniasty napisał/a:
Czy starczy, że przykleję to na jakąś kropelkę ...

Trzeba wymienić całą antene razem z podstawą, bedzie również pasowała od Corsy C. Musisz sciągnąć trochę podsufitki z tyłu.

marciniasty napisał/a:
radio nie trzyma mi stacji, więc myślę, źle podłączone. A okazało s..

http://www.klubcorsa.pl/t...acje-vt1475.htm - wystraczyło poszukać

marciniasty napisał/a:
Dodatkowo na wysokości zderzaka od strony silniki bimba mi luzem ...

To jest czujnik temperatury zewnętrznej.

Przy okazji - przeniosłem temat do działu elektryka.
 
     
 marciniasty
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2009, 20:22   

to jest czujnik temperatury?

i coś takiego mi wystaje pod schowkiem:

wie ktoś co to i po co to?

edit:
a dużo roboty z tą podsufitką?
a temat był w złym dziale bo miało być tylko o antence ;-)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2009, 20:33   

Tak to jest czujnik temperatury.

Czy to co Ci wisi to przypadkiem nie jest wtyk antenowy? Kurcze nie wyrażne, jak to wyglada z drugiej strony?

Czy dużo roboty z podsufitką? To zależy od twoich zdolności manulanych - trzeba trochę porozbierać.
 
     
 marciniasty
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2009, 20:39   

Cytat:
Czy to co Ci wisi to przypadkiem nie jest wtyk antenowy? Kurcze nie wyrażne, jak to wyglada z drugiej strony?

zdjęcie jest z obydwu stron, to nie wtyk antenowy, to jakiś plastik. Było na nim nadrukowane '23 94' albo '21 94' coś takiego. Przy okazji postaram się dać lepsze zdjęcia, chyba, że elektryk zrobi mi to szybciej ;-)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Maj 2009, 20:43   

W takim razie nie mam zielonego pojęcia co to jest :) Może ktoś inny pomoże
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 18 Maj 2009, 00:21   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


marciniasty napisał/a:
Czy starczy, że przykleję to na jakąś kropelkę z powrotem? Najlepiej by było wymienić całą podstawkę, ale to jakiś szrot się kłania pewnie. Dużo z tym roboty będzie?

Po pierwsze: antena radia nie może mieć łączonych kabli. Kabel antenowy muci iść CAŁY od anteny do radia.

Po drugie: nie jestem pewien, ale antena radia to rodzaj anteny aperturowej, gdzie fale przechodzą przez aperture, czyli masę auta ( czy jakoś - nie lubiłem tego tematu w szkole). Więc antena powinna łączyć się z masą (CHYBA)
marciniasty napisał/a:
wystaje mi jakieś pomarańczowe coś na kablu pod schowkiem od pasażera

idź po kablu tak długo, aż sie dowiesz dokąd idzie. Może to ci coś powie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Urwało mi antenkę :-/ i bajzel w elektryce.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.