Corsa B by CZajKA
Autor Wiadomość
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 16 Maj 2009, 13:42   Corsa B by CZajKA

Witam. Zaprezentuje wam w skrócie moją Corsę. Jest to mój pierwszy samochodzik, ponieważ 24 marca dopiero zdałem na prawo jazdy :) ale za pierwszym razem i to się liczy. Z Corsy póki co jestem zadowolony, i jak na pierwsze auto to chyba naprawdę dobrze.. No ale już teraz trochę o niej...

Poprzedni właściciel dosyć dbał o nią.. Wszystkie wymiany były robione na czas.. Klocki i tarcze hamulcowe niedawno były wymieniane, planowana była głowica, z tyłu prawie nowe oponki (SAVA). Ja po zakupie wymieniłem już sobie olej wraz z filtrem; zmieniłem obejmę tłumika, gdyż była obluzowana i przy pełnym obciążeniu tłumik dobijał cały czas; oprócz tego zmieniłem linkę sprzęgła gdyż była zardzewiała już i strasznie ciężko chodziło sprzęgło; wymieniłem mieszek skrzyni biegów, bo oczywiście był przetarty.

Niestety do wymiany lub regeneracji mam przekładnię kierowniczą (tak stwierdził mechanik), ponieważ na wybojach czy dziurach strasznie się tłucze, i jest to uciążliwe; jest również lekki luz przez to na kierownicy; również muszę wymienić filtr paliwa; nie działa niestety mi również ten panel od temperatury i godziny- rozebraliśmy go już na części, ale nic się już raczej z tym zrobić nie da, więc muszę zakupić nowy;

Jeszcze jednym problem którego nie mogę z tatą rozgryźć, jest kwestia "klekotania" zaworów. Nie zawsze się to dzieje, ale czasami na niskich obrotach zaczyna klekotać niczym diesel. Nie wiemy co jest tak naprawdę tego przyczyną. Jeśli ktoś doświadczył czegoś podobnego, proszę o radę.

No ale tak poza tym, jeśli zrobię już przekładnię i te zawory, będzie już w 100% sprawny, i trzeba będzie tylko dbać, dbać i jeszcze raz dbać. W końcu to I-sze auto, więc będzie perełka ;)

Ale teraz trochę technicznych danych:

MODEL:
-Opel Corsa B

ROCZNIK:
-1995

KOLOR:
-czerwony

PRZEBIEG:
-189000 km

SILNIK:
-1.2i 45km (niestety ;( )
-88Nm momentu obrotowego
-ok. 18 s do 100 km/h

SPALANIE:
-ok. 7l/100km

ZAWIESZENIE:
-dość twarde (ale to raczej normalne)
-z tyłu nowe sprężyny KAYABA

WNĘTRZE:
-dwie poduszki powietrzne
-ręczne szybki
-brak wspomagania
-ogólnie całkiem sporo miejsca, mimo że to mały samochodzik
-pokrowce na siedzenia
-podświetlenie nóg na kolor "biały zimny"

AUDIO:
-DALCO, MODEL CD-7613 BLUETOOTH/MP3/USB/SD MOC 4x60 watt
-seryjne głośniki Oplowskie, ale dają sobie radę, nawet ładny basik
-bagażnik: Tuba LTC 8"

WKRÓTCE PRAWDOPODOBNIE:
-daszek na tylną klapę
-przyciemnione szybki
-jakieś lepsze głośniczki (16mm na przód)
-czerwone postojówki
-filtr stożkowy

A Z TAKICH TROCHĘ PÓKI CO MNIEJ REALNYCH RZECZY KTÓRE BYM CHCIAŁ TO:
-lampy ARTEBY z czarnymi środkami
-wydech sportowy

Wg. mnie "Corsche" ma naprawdę sporo zalet: tanie części, łatwy w eksploatacji, mało awaryjny, jeśli tylko się o nią dba, to nie powinna mieć humorków :)

A TERAZ KILKA FOTEK:

,,,,
,,,,

Zapraszam do komentowania! ;)
Ostatnio zmieniony przez czajkaa666 19 Wrzesień 2009, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Maj 2009, 13:47   

Ładna cosiawka, kolorek świetny, fajnie zegary podświetlane :) . Widać, że zadbana i że wpadła w dobre ręce :) życzę powodzenia w modach i pozdrawiam :)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 16 Maj 2009, 14:18   
   Moje auto: Opel Astra G


No elegancka! :ok: Widać, że lakier zadbany.
Podświetlenie zegarów git + te aluski :D
Niech Ci służy jak najdłużej :super:
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Maj 2009, 14:28   

ja napisze to samo... corsa super A jesli chodzi o głośniki to tez mam oplowskie i jestem zadowony ale od tych basów to membrany postrzelały :P(słaba jakosć) Jak zorbie polerkę w swoim to też będzie się tak świecił :hyhy:
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 16 Maj 2009, 14:31   

Robson7, A ja za to chciałbym lampy takie jak Ty masz ;)
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Maj 2009, 16:12   

To nic ci nie zostaje jak zbierać kasiorę :cool: A ja chciałbym mieć takie podświetlenie zegarów jak ty masz czajka666 ale dłubać mi się nie chce :P
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Maj 2009, 16:39   

Cytat:
Corsa B by CZajKA

Witam.
Te "klekotanie" to padnięte hydroelementy w głowicy, są one odpowiedzialne za kasowanie luzu zaworowego. Czasem i u mnie występuje przy zimnym silniku na wolnych obrotach. Koszt nie duży ale wymiana kłopotliwa.

Robson7
jaki rozmiar kółek tam włożyłeś? i oponek ? :cool:
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
  Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 23:09   Virtual, modernizacje i nowe fotki ;D

Troszkę mi się nudziło ostatnio i powstało cosik takiego ;)



Mnie osobiście się podoba ;)

Poza tym dodam kilka fotosików z pewnej wizyty w garażu (zabezpieczanie podwozia, wymiana filtra paliwa i ogólne porządki)...





-To by było na tyle fotek póki co ;D

A tak z newsów jeszcze, to w weekend zakładał będę z kuzynem alarm + centralny zamek do mojej corsiny, gdyż jakiś KTOŚ ;/ sie dobierał do niej, i za bardzo pogrzebał w zamku.. no i sie zebrałem w sobie i stwierdziłem ze wypadało by zainwestować.

Ponadto jeszcze wreszcie jak pogoda się poprawi pomaluję sobie bębny i zaciski na czerwono ładnie ;) więc będzie luksik ;] i umyje ładnie całe autko niedługo i wypastuje sobie zeby sie ładnie swieciło..


To tyle.. pozdrawiam :)
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 12:23   

no no fajna Corsa kolorek podobny do mojego taty ;] no z centralnym nie ma problemu idzie łatwo najwięcej czasu zajmie Ci przeprowadzenie kabli przez drzwi (poprowadź je w gumowych oryginalnych prowadzeniach od głośników ;] ) no i podłączenie kierunków nie wiem jak ty le ja sie wczepiłem pod awaryjne ;]. No czekam na dalsze mody co do daszka to znsz moja opinie zmiast laminatu zainwestuj w oryginalny daszek składający się z dwochczęści a nie pożłujesz ;]


P.S. a ta końcówka na tłumik nie powinna być przekręcona ??:> ;]

A i zapomniałbym myślałem że kupując angelsy Corsa zyska ale jednak straciła na wyglądzie, na artebach z brewkami kameii wedlug mnie miala agresywny wygląd a na angelsach ma łagodny, także przemyśl zakup angelsów ;] i dodam ze niektóre nie mają elektrycznej regulacji tylka reczną .

Pozdrawiam
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 16:17   

Alarm i centralny już jakiś czas temu założony, było troche problemów z zestrojeniem wszystkiego ale dało radę, i sprawuje się ;)

Co do lotki, to oryginalna droższa, a ja fundusze skromne :(

Lampy marzą mi się przyciemniane z przodu, takie wlasnie jak mówisz, ale nie wiem czy póki co nie zapodał bym sobie jasno-czarnej folii na oryginalne?

Jak by to wyglądało ? Proszę o opinię...

Wogóle to lusterka też na czerwono bym pomalował.. ale zostawił czarne zderzaki... bedzie to mialo urok ? ;>

[ Dodano: 15 Wrzesień 2009, 16:28 ]
Kilka fotek nowych... Tzn. już jakiś czas temu robione, ale zapomniałem dodać...




To tyle ;)

[ Dodano: 19 Wrzesień 2009, 23:44 ]
Dziś przeprowadziłem kolejny mini mod w mojej corsinie :super:

Dodałem sobie podświetlenie na nogi kierowcy i pasażera, w kolorze "biały zimny"... Całkiem fajnie to się prezentuje :ok:

Jutro wrzucę fotkę wieczorem bo dziś zapomniałem zrobić :P

[ Dodano: 28 Wrzesień 2009, 20:27 ]
Podświetlenie:



Summer Cars Party:










PS. Przykro trochę że na imprezie było tak mało Cors :(
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 23 Listopad 2009, 20:43   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


no no nie powiem szczerze, że mi się podoba. Mam dwa konkretne pytania ;D
1. Jakie żarówki masz wsadzone w reflektory?
2. Czym podświetliłeś zegary i deskę ?? ;)
 
 
     
 cbr-corsa



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 23 Listopad 2009, 21:09   

Fajna Corsa ,ciekawe plany na dalsze modyfikacje. Powodzenia
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 23 Listopad 2009, 22:33   

tzn. podoba się czy się nie podoba bo nie wiem juz sam ;D ?

nie mam pojecia czym podświetlone jest bo z takowym kupiłem podświetleniem już.. doołożyłem tylko podświetlenie nóg i to w podsufitce na biało (led`y)..
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 23 Listopad 2009, 22:57   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


podoba się jak najbardziej. Właśnie co do reflektorów szukam żarówek które dadzą mi taki efekt jaki masz ty u siebie.
A zegary i deskę podświetliłem kiedyś diodami niebieskimi tylko że w nocy nic nie było widać i wróciłem do standardowych żarówek. a u ciebie widzę że jest super jasno i kolor który świetnie komponował by mi się z radiem jak i ładnie oświetlał by białe tarcze. Dlatego pytam ;D ;)
 
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 23 Listopad 2009, 23:07   
   Moje auto: ale co inne ?!


Ładnie, ładnie... mnie się podoba ta koncóweczka rureczki wydechu :] , zderzaczki to chyba odpicowane czernidłem... :] , podświetlanie licznika spox. Alee nie wiem dlaczego, nigdy nie trawiłem podświetlania tych miejsca na nogi (no offence oczywiście :wstyd: ). :)
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 24 Listopad 2009, 06:29   

Ja się zdecydowałem, bo stwierdziłem ze się ladnie skomponuje z oswietleniem zegarów właśnie ;) i na zywo daje to naprawde fajny efekt :)
 
 
     
 nati
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2009, 11:49   

Fajna prezentacja, sporo zdjęc a corsawka cudeńko.
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 24 Listopad 2009, 14:26   Kilka nowych fotosików z wczorajszej sesyjki ;)





-> No to tyle ;D Trochę odmiany jest bo Corsinka na stalówkach i zimówkach :) oj byle do wiosny...
 
 
     
 max
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2009, 14:35   

Wszyscy cierpimy gdy trzeba na zimę zakładać stalowe felgi ;(
Ale od tego roku ja nie!!! Zima i lato są alusy.
Sesyjka udana!!!
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 6 Grudzień 2009, 11:53   New Głośniczki...

Witam klubowiczów.. Stwierdziłem że pochwalę się moim modem kolejnym..

Niestety w trakcie pracy nie porobiłem zdjęć bo mi się spieszyło, ale wczoraj zawitały do mojej corsy nowe głośniczki na przód, tak jak to już zapowiadałem jakiś czas temu ;)

Trafiły do przednich drzwi dystanse pod głośniczek 165mm (z MDF`u)



a same glośniczki to PIONEER`y TS-G1702i, które kupiłem w promocyjnej cenie 80 zł/nowe a w sklepach chodzą takie od 105 do 160 zł nawet.. także ubiłem bardzo dobry interes :)

Z parametrów to 170 W mają, skuteczność 90 dB, pasmo przenoszenia 30 - 30,000 Hz...



Trzeba przyznać że naprawdę zadowolony jestem z nich, różnica w porównaniu do i tak dobrze grających oryginałów jest kosmiczna ;D

Ale oryginalne wyglądały strasznie już jak je odkręciłem, zawieszenie membramy całe było pękniete.. a ja się dziwiłem dlaczego charczą :D

W trakcie montowania nie obyło się bez problemów ;P gdyż nie wiedziałem jak się ściąga głupią korbkę od otwierania szyb, niby banalne ale jak tego jeszcze nie rozbieralem to skad mogłem wiedzieć co i jak.. potem jednak sie dowiedziałem że jest tam takowa sprężynka którą trzeba odhaczyć.. i poszło :) chwilę czasu to zajęło wszystko ale opłacało się ;)

Teraz pozostaje mi jeszcze zmienić głośniczki z tyłu z oryginalnych i będzie prawie wszystko już czego bym chciał.. Czasami radio się prosi o wymianę ale to już grubsza sprawa...

Całość tego modu kosztowała mnie zaledwie : 105 zł + troszkę wolnego czasu :)

Pozdrawiam...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa B by CZajKA
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.