Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:24
Wskazówki licznika.
Autor Wiadomość
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2009, 16:44   

Finos napisał/a:
Rzeczywiście licznik będzie wskazywał poprawnie tylko na seryjnym rozmiarze koł.

No, nie tak do końca - ważne jest żeby średnica koła się zgadzała. Można łatwo sobie przeliczyć (są odpowiednie kalkulatory w internecie).

A jeśli chodzi o problem westa, to tak na przyszłość (albo dla innych ;) ) - jak wyciągasz wskazówki (prędkościomierza/obrotomierza, nie wiem jak z innymi), najpierw wyciągnij ten kołeczek, na którym opiera się wskazówka w "stanie spoczynku" - wskazówka opadnie jeszcze bardziej. Zaznaczasz sobie miejsce gdzie opadła i dopiero wyciągasz. Montaż odwrotny - montujesz w miejscu gdzie sobie zaznaczyłeś, później przesuwasz wskazówkę i wstawiasz kołeczek :)
 
     
 kostek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Maj 2009, 14:18   

witam
jeśli chodzi o mój przypadek to raczej nie wina kół gdyż gdy go zakupiłem było wszystko ok zaczęło się tak dziać jak raz wjechałem w duży korek i moja prędkość skakała 0-20-0-20km/h .
A tak poza tym to mam koła 14. rozebrałem licznik to znaczy sprawdziłem wszystkie styki i nadal tak samo. czy czas kupić nowy licznik? jak tak to mam jeszcze pytanie czy mogę kupić z obrotkiem czy musi być bez tak jak miałem.
POZDRAWIAM!!!!
 
     
 Brilarith
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 22:23   

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc spytam tutaj,

Mam problem z licznikiem, otóż słychać go straasznie, tak jakby furgotał, czym szybciej jadę (szybciej nabijają się kilometry) tym głośniej furgocze! Już się przyzwyczaiem ale czasem mnie wkurza to ;)

Raz zdjąłem licznik odkręciłem linkę, naoliwiłem zakręciłem spowrotem i było ok ale do czasu. Teraz znowu przyszkadza. Czas wymienić licznik czy można coś innego zrobić?

I chciałbym spytać, czy jak bym musiał wymienić licznik to już czy warto wszystko i odrazu kupić z obrotościomierzem.

Dzięki z góry za pomoc.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 12:05   

Brilarith:

Nie wiem w jakim rodzaju do Ciebie pisać - piszesz w męskim, a w profilu masz zaznaczony kobieta :zdziwko: Skoro naoliwienie linki pomogło, to sam sobie odpowiedziałeś/aś ze linka nadaje się do wymiany.
Prędkościomierz w obrotomierzem są moim zdaniem wygodniejszym zestawem. Tylko kupując musisz zwrócić uwagę na indeks, musi być taki sam jak w starym liczniku bo inaczej nowy będzie oszukiwał – ale o tym poczytaj na forum.
 
     
 Brilarith
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Czerwiec 2009, 23:15   

Przepraszam za zamieszanie, używam konta narzeczonej :P
Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 9 Czerwiec 2009, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Wskazówki licznika.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.