Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:18
Uciekający płyn hamulcowy - corsa B
Autor Wiadomość
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 13:03   Uciekający płyn hamulcowy - corsa B

witam

ostatnio wymieniałem linke hamulca ręcznego (tą dłuższą) i musiałem ją odczepić przy tylnim lewym kole,tam pod bębnem no nie? i po wymianie zaczęło mi kapać z cylinderka:/jak myślicie,co mogło się stać??czy muszę wymieniać cylinderek?
i jak przebiega taka wymiana cylinderka?jak zatrzymać płyn po zdjęciu cylinderka??i np,jak mi wycieknie cały płyn ze zbiorniczka,to będę musiał odpowietrzać cały układ czy tylko przy tym tylnik lewym kole??

proszę o szybką pomoc!
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Maj 2009, 14:29   

Jakiś czas temu wymieniałem u siebie to znam temat.. Po prostu cylinderek zaczyna puszczać więc najlepiej go wymienić.. bo płyn będzie uciekał i uciekał zapewne teraz gdy wciskasz hamulec auto później reaguje..co może później się wiązać z kolizją.. Jeżeli w miarę szybko wymienisz cylinderek to dużego tego płynu nie ubędzie.. ale przed wymianą zaopatrz się w nową buteleczkę i dolej.. Co do odpowietrzania to wystarczy,że odpowietrzysz tył..(chyba,że naprawdę ucieknie Ci cały płyn to wtedy wszystkie należy,ale jeśli sprawnie to zrobisz to nie ma mowy żeby cały uciekł) zaczynając od prawego koła.. ale warto też sprawdzić z czyjąś pomocą jak się ma drugi cylinderek.. pozdejmuj bębny i poproś kogoś o wciśniecie pedału hamulca z lewej strony od razu zapewne będzie widać wyciek,a jeśli prawy jest okej to nic nie powinno być.. a co do wymiany to cylinderek jest zamocowany na 2 śrubach,które przy odkręcaniu mogą się zerwać jeśli jeszcze nie był wymieniany.. Więc warto mieć takie śrubki na wszelki wypadek.. i do cylinderka jest przykręcony przewód.. nad przewodem znajduję się odpowietrznik.. Jeśli nie wiesz jak odpowietrzać to pisz.. i zacznij najpierw od śrubek a później przewód.. mam nadzieję,że pomogłem.. pozdrawiam.
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Maj 2009, 15:57   

dzięki wielkie! pomogłeś!
a jak się odpowietrza to wiem,bo już to robiłem kiedyś. :)

pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Uciekający płyn hamulcowy - corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.