Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
Szarpie silnikiem
Autor Wiadomość
 Redziosek
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 6 Maj 2009, 08:32   Szarpie silnikiem

Witam Panów i Panie !! :)
Posiadal Opla Corse C 1.3 CDTI i ostatnio mam dziwne problemy z odpalaniem strasznie szarnie silnikiem i nie chce mi sam odpalic dusi go i jak nie dodam pedalu gazu to nie odpali tylko strasznie szarpie :-/ po odpaleniu juz wszystko chodzi normalnie :-/

PRosze o pomoc :* :)
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Maj 2009, 20:33   

Auto jest z lat 2000-2009 więc era śrubokreta i młotka się skończyła.
Standardową procedurą jest podpięcie auta pod kompa,zapis i analiza błędów .Jeśli masz mozliwość podpięcia auta do kompa zrób to spisz błędy i daj tu na forum a razem przeanalizujemy je.
Silnik 1,3cdti to silnik z zasilaniem common rail,podatny na paliwo słabej jakości może w filtrze tkwi problem.Podobne objawy daje uszkodzony czujnik temp dla ECU.Spalanie w ostatnim czasie ci nie wzrosło?
 
 
     
 Seth


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Czerwiec 2009, 17:43   

Witam wszystkich :) (to mój pierwszy post):)
Ja rownież mam taką Corse z 2004r. 1.3 CDTI z takim samym problemem. Martwi mnie to troche bo moja ma przejechane zaledwie 48 tyś. Jesli rozwiazesz problem w swojej to daj znać co sie stało. Ja swoją muszę wcześniej zarejestrować , żeby szukać przyczyny( dopiero przyciągnąłem ja z niemiec).
Pozdrawiam
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 10:51   

panowie podpowiem tylko tyle ,że pdpowiedzi można szukac na forum FIATA
wasze silniki to te same silniki montowane w FIAT-ach 1,3 JTD jak dobrze poszukacie to na sterowniku jest własnie napis JTD
 
 
     
 Seth


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 18:35   

Poczytałem forum fiata i faktycznie im też się takie rzeczy dzieja. Podobno wymiana filtra paliwa pomaga, jesli nie to ewentualnie swiec i powinno byc dobrze:) Ciezko jest wymienic filtr paliwa? Gdzie on jest ? z gory dzieki za pomoc
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 14:19   

Duzy, Kolego zanim coś napiszesz, przeczytaj temat 2 razy.Mówimy w tym wątku o corsa c 1,3cdti diesel nie benzyna i filtr w tym aucie nie znajduje się w tym miejscu które wskazałeś.
Ostatnio zmieniony przez Fahoo 25 Wrzesień 2009, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Szarpie silnikiem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.