Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:59
Jaki olej do 1,7 DTI 2001r 75KM
Autor Wiadomość
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 18:08   

Nie napisałem ,że GM jest rozlewany w niemczech.Ten który ja kupuje jest importem z niemiec.Castrol leją w polsce wiem od dystrybutora w moim mieście.
I nie zaniżaj jakosci oleju GM ,bo ktoś jeszcze uwierzy i kupi od ciebie castrola.
Jeśli jestes sprzedawcą castrola to moze powiesz coś głśno o wpadce castrola do silników PD volkswagena?uszkodzonych jednostkachi zaniżonych normach?
 
 
     
 rzochu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 21:46   

w Polsce leją Castrol Motor Oil i Diesel Motor Oil 15W-40, są to produkty marketowe, w cenie ok 50-60 PLn za 5 ltr. Reszta jest rozlewana w całej Europie (motocylkowe we Włoszech, specjalistyczne w Anglii, ciężarowe w Belgii, reszta w całej Europie zachodniej) , nie próbuj mnie zaginać w temacie . Co do wpadek to każdy producent-pionier w swojej dziedzinie ją miał, nie mają jedynie ci co kupują stare licencje i produkują pod własnym szyldem. Słabą wiedzę ma ten dysrtybutor skoro takich informacji Ci udziela. Pozdrawiam
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 21:54   
   Moje auto: Porshe 911


panowie dyskusja gdzie kto leje olej nie ma większego znaczenia! marka to marka! inni lubią Lecha inni Tyskie (kampania piwowarska) proszę bez sprzeczek i ottopu :oczami:
 
     
 rzochu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 21:59   

Jeszcze jedna sprawa,przeglądałem forum i ktoś wstawił jakąś tabelę smarowniczą bez większej wiedzy. Klasyfikację API olejów do sam. benzynowych SJ ma już chyba tylko Lotos, obecnie obowiązujące normy to SL, lub SM. To tak na marginesie.
 
     
 mojo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Listopad 2009, 17:03   

Chyba nikt o tym nie napisał ale zasada jest taka żeby przy większych przebiegach nie wymieniać na olej o wyższej jakości a dokładnie to z minerała na syntetyk. Chodzi o to ze lepsze oleje mają lepsze właściwości myjne (to chyba nie po polsku) a jak nowy olej wypłucze z zakamarków pozostałości starego to się może okazać że silnik cieknie. Najlepiej przy przebiegach rzędu 100 tys lać to co lali do tej pory.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Jaki olej do 1,7 DTI 2001r 75KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.