Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Gasnący silnik w corsa C 1.2 16V
Autor Wiadomość
 zygy1979
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 3 Maj 2009, 15:56   Gasnący silnik w corsa C 1.2 16V

SILNIK w mojej corsie c - 1.2 16v, benzyna - gaśnie przy niskich obrotach, kiedy wrzucam mu 2 bieg przy wchodzeniu w zakręt, redukuję prędkość do 30 km/h, po wyjściu z zakrętu zaczyna szarpać autkiem. nadto w czasie jazdy w korku za ciągnikiem ostatnio na 2 biegu samochód zgasł mi przy prędkości 15 km/h. będąc w górach pomimo zwiększania mu obrotów do 4.500 nie był w stanie ruszyć pod górę o nachyleniu 40 stopni., a po ruszeniu zaraz zdechł. zgasł mi również kiedy przy przyhamowaniu do 10 km/h przed progiem i wciśnięciu sprzęgła ma tendencje do gaśnięcia, bez sprzęgła gaśnie zawsze. nie wiem co robić to moje pierwsze auto i mam je 2 tygodnie. za pomoc wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : :padam:

edit by Fahoo
Postu nie zaczynamy od słowa RATUNKU!!!Każdy pisząc o swoim problemie na forum szuka pomocy nie ty jeden.Zalecam cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi na zadane pytanie.
Ostatnio zmieniony przez Fahoo 4 Maj 2009, 11:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Maj 2009, 22:25   

W pierwszej kolejności należało odwiedzić dział z powitaniami przedstawić się, przywitać , opisać autko ,co robisz itp.Jak wchodzisz do kogoś do domu to też otwierasz drzwi kopniakiem i ładujesz się jak do chlewa?


Ja chyba zaczne od razu banować "nowych" za takie posty bo juz mnie kur...ca bierze jak widze coś takiego.


Standardowa procedura to diagnostyka na kompie,zczytanie błędów-analiza i dopiero grzebanie.Układ zasilania jest sterowany kompem,wtryski, przepustnica ,zawory/silniczki krokowe i sonda lambda,czujniki położenia,czujniki temp dla ECU.Z mechaniki zostają korby, blok i tłoki ale nie tu tkwi przyczyna.Najpierw zczytaj błędy i daj tu do analizy.
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Maj 2009, 22:43   

Fahoo napisał/a:
Ja chyba zaczne od razu banować "nowych" za takie posty bo juz mnie kur...ca bierze jak widze coś takiego.
To samo należy robić z tymi co się rejestrują żeby dać ogłoszenie o sprzedaży części czy auta... :niepewny:
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 4 Maj 2009, 11:23   

zygy1979
gdybys poszukał w dziale corsa B zagadnienia z silnikiem 1.2 16V taki jak masz w swojej corsie C, zaczął byś od sprawdzenia czujnika temp dla ECU

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Gasnący silnik w corsa C 1.2 16V
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.