Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:54
Co zrobiłam/ zrobiłem dzisiaj w mojej corsie? :)
Autor Wiadomość
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 25 Wrzesień 2014, 20:11   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Po kilku tygodniach zachodzenia w głowę co mi stuka z tyłu okazało się, że gumowe wieszaki układu wydechowego były rozciągnięte jak baranie ją....ra. Po wymianie cisza i spokój, przy okazji wymieniłem filtr paliwa jak już byłem pod spodem. Całość ogarnąłem za 100 zyla :ok:

[ Dodano: 30 Wrzesień 2014, 21:29 ]
Wymieniłem filtr kabinowy i od razu przestały parować szyby podczas deszczowej pogody. Wymiana co rok jednak musi być ale 16zł i pół godzinki roboty to nie wiele w porównaniu z tym jak wiele można zyskać :)

[ Dodano: 13 Październik 2014, 22:21 ]
Nowa gadżet do Corsy :unga:



[ Dodano: 25 Październik 2014, 17:05 ]
Dzisiaj wpadły koła zimowe i po wczorajszej drobnej wpadce mojej lepsze połówki wymieniłem tylną lampę która posypała się w drobny mak.

[ Dodano: 23 Grudzień 2014, 12:02 ]
Przedświąteczne prezenty dla Corsy a raczej niektóre z nich były koniecznością bo już mnie to wkurzało. Silnik pracował nierówno i podrygiwał lekko.

Na pierwszy rzut poszły oryginalne świece GM, 11zł za sztukę.

Jak wykręciłem stare świece to złapałem się za głowę. Co za cep wkręcił inne świece :zly2: masakra

Zamiast dwuelektrodowych ktoś założył jednoelektrodowe Bosch.
Był też problem z podrygiwaniem silnika więc zregenerowałem fajki cewki zapłonowej.

Zrobiłem już tak w poprzednim aucie i patent zdał egzamin. Kupujemy rurkę termokurczliwą (4,5 zł), przycinamy na długość fajki, nakładamy i pomagamy sobie opalarką zgrzać rurkę żeby fajnie przylegała.
Założyłem nowe wycieraczki firmy Champion, zawsze zakładałem z firmy Alca i zbyt długo nie wytrzymywały. Po wymianie świec i zregenerowaniu fajek cewki silnik pracuje jak talala. Nie rzuca nim, nie drży jak poprzednio, równo pracuje i minimalnie ciszej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 39 z 39 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Co zrobiłam/ zrobiłem dzisiaj w mojej corsie? :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.