Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] Audio w Corsie B
Autor Wiadomość
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Styczeń 2010, 13:08   

tomcio_zmc napisał/a:
można od radia podciągnąć plus i minus.


Broń Panie Boże przed takim rozwiązaniem. Do zapalniczki podłączasz różne rzeczy, niektóre mają pobór prądu nawet rzędu kilkunastu amper. Jak coś co będzie podłączone do zapalniczki zrobi zwarcie, jest duża szansa ze odbije się to na radiu i będą problemy. Pisałem już nieraz na forum by zapaliczkę podłączać bezpośrednio od aku, za pomocą bezpiecznika 10-15A. Poszukaj na forum pisałem o tym dokładnie.

Co do kabli od głośników jak nie ma ich w progach, a są przy kostce od radia, to znaczy ze kończą się w kostkach pod plastikami po lewej stronie nóg kierowcy i prawej stronie nóg pasażera.
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30 Styczeń 2010, 14:24   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


czyli plastiki które osłaniają nadkola? Mógłbyś powiedzieć w jakim dziale szukać tego o zapalniczce?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Styczeń 2010, 14:27   

Tak pod tymi plastikami są kostki od głośników.

A tu o zapalniczce:
http://www.klubcorsa.pl/t...lniczka&start=0
 
     
 evalla


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Luty 2010, 21:28   

No to i ja się podłączę :)
Moja Corsina dostała dziś Kenwooda KDC-W4044U. Radio fajnie gra,ale wiadomo że przy fabrycznych głośnikach nie pokazuje na co go stać. No i moje pytanie: jakie głosniki do drzwi ? Nie należę do grupy wybrednych audiofilów... :)
Przyszłościowo oczywiście chciałabym głośniki do tyłu. Ale póki co chciałabym zamontować antenę zew bo mam tylko wew naklejaną.
Dużo przy tym jest roboty ? Może znacie jakiś warsztat który to dobrze i w miarę tanio zrobi w Gdańsku ?
 
 
     
 BigBadWolf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Luty 2010, 15:42   

evalla, jako pierwsze to może zacznij od początku jakiej muzyki słuchasz i ile chcesz wydać :) . optymalnym rozwiązaniem w tak małym autku jest odseparowany zestaw z przodu i basówka z tyłu a to wszystkio opiete na jakimś logicznym wzmacniaczu należy również pamietać o odpowiednim okablowaniu auta i wygłuszeniach. Niestety zasadniczą wadą jest wydatek jaki trzeba ponieść na wzmacniacz a idealnym rozwiazaniem jest zastosowanie dwóch pieców jeden wtedy odsługuje kanały z przodu a drugi mono ma za zadanie zasilić suba. Przy wyższych mocach można równiez pomysleć o jakimś kondensatorze.
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Marzec 2010, 23:35   

Ja u siebie wymontowałem seryjne radio blaupunkta oraz oryginalne głosniki z przodu oraz z tyłu. Całość wypełnił nowy zestaw Hertz DSK 165 oraz DCX 130. Do tego radio Alpine CDE-101R. Zestaw gra bardzo czysto i całkiem przyjemnie dla ucha. Dla poprawy brzmienia planuje jeszcze wygłuszyć drzwi i tylne boczki. Ale to jak zrobi sie ciepło i będzie chwila wolnego czasu oraz nakład finansowy. Więcej info znajdziecie w dziale moja corsa http://www.klubcorsa.pl/t...a-vt2790,30.htm
 
 
     
 rabby


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 6 Kwiecień 2010, 09:14   

Witam
W sprzedaży jest dużo sprzętu audio, ja postawiłem na koszerność i wymieniłem starego kaseciaka na oplowskiego CDR 500. Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale po zamontowaniu
radyjka okazało się że wyświetlacz działa z RDS-em. I oto mi chodziło.
 
 
     
 Cwirek


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: Zgłobień
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 17:47   

Witam czy mógłby mi ktos pomoć ściągnąc kod do radia blaupunkt GM 1300T5889259

[ Dodano: 1 Czerwiec 2010, 17:49 ]
Witam czy mógłby mi ktos pomoć ściągnąc kod do radia blaupunkt GM 1300T5889259 z góry dziekuje
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 18:56   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


poszło na PW
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Audio w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.