Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:16
Problem z EPS (elektr. wspomaganie kierownicy)- Corsa B
Autor Wiadomość
 emti25
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 23:27   Problem z EPS (elektr. wspomaganie kierownicy)- Corsa B

Witam, mam problem z EPS tak mi się wydaje, po przejechaniu około 60 -80 km kierownica zaczyna bardzo lekko chodzić,tak lekko ze wystarczyło by na moment puścić i można się znaleźć w rowie, następnie po pewnym czasie zaczyna chodzić ciężko, po przejechaniu 100 km licznik zegara zaczyna wariować wskazówka prędkościomierza wariuje po czym zatrzymuje się na 0, czy ktoś mi może pomóc , co mam wymienić aby wszystko wróciło do normy
Ostatnio zmieniony przez lukbud 22 Kwiecień 2009, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 pat
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 22:32   Re: Problem z EPS (elektr. wspomaganie kierownicy)- Corsa B

Witam!! Ja mam też problem z moim EPS,kiedy jade powoli bardzo mocno ściąga w lewą stronę.Pomogło wyjęcie bezpiecznika EPS-u ale za to kręci się kierownicą bardzo cięzko i świeci się kontrolka.Nie wiem co może być przyczyną,może ktoś tez miał taki problem z eps-em i może coś podpowiedzieć,będe bardzo wdzięczny.Pozdrawiam!
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Kwiecień 2009, 15:18   

No jak wyjąłeś bezpiecznik to wspomaganie przestało działać heh
 
     
 emti25
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Kwiecień 2009, 09:43   który to bezpiecznik

Powiecie który bezpiecznik wyłączyć ? bo ja nie widzę podpisanego z ESP .
 
     
 pablator
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 22:31   

jak dobrze poszukacie to w necie bardzo dużo o tym jest napisane. moja Corsa też ściąga na lewo, a w prawo jakby trudniej sie kreci czasami.
z tego co wyczytałem to:
-niewielu mechaników wie o co chodzi :)
-czesto chodzi o czujnik położenia kierownicy
-metody na "partyzanta": krecic na maxa w lewo i w prawo 2x i ma niby pomoc:P
-polecam google i fora bo duzo osób o tym pisało :) ja sprawe olałem i przy jezdzie po parkingu wole trzymac mocniej kierownice. na trasie przy ponad 50km/h nic nie sciaga i jezdzi sie dobrze
 
     
 pat
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Maj 2009, 21:07   

Witam czyli widzę,że niestety nikt nie wie co z tym wspomaganiem zrobić,jak temu zaradzić :( Może jednak ktoś na coś wpadnie!Czekam ,pozdrawiam wszystkich!
 
     
 Kamill


Informacje
mazowieckie

Wiek: 36
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Sitne
Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 22:56   

Witam!

Z tego co sie orientuje to problem jest z czujnikiem kąta skrętu... On jest zamontowany gdzieś przy kierownicy dokładniej pod tym plastikiem który ją obudowuje. Podobno trzeba ustawić kierownicę prosto, poluzować śrubki przy tym czujniku, tylko należy przy tym uważać po za tym tam jest jakaś kostka (chyba od stacyjki czy coś) i rozpiąć ja jest lekki problem... następnie trzeba kalibrować czujnikiem tak aby ustawić go w należytej pozycji i nie powinno ściągać...
Jesli uda mi si czegos wiecej dowiedziec to napiszę.

Pzdr
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Problem z EPS (elektr. wspomaganie kierownicy)- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.