Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:04
Corsa chce mnie przytrzasnąć!
Autor Wiadomość
 gonzo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 18:15   Corsa chce mnie przytrzasnąć!

Witam. Kwestia dotyczy Corsy B 3D 1.0 '98r., przebieg 98000. Drzwi w moim samochodzie są bardzo masywne i gdy chce z niego wysiąść, otwieram do połowy maksymalnego otwarcia, a one lecą na mnie.Żeby zostały otwarte, muszę otworzyć drzwi w całości i przytrzymać na chwilę bo inaczej lecą. Problem może wydać się smieszny ale jak stanie się lewymi kołami na krawęzniku to trzeba użyć sporo siły żeby otworzyć drzwi i generalnie jest to denerwujące. Jak myślicie to kwestia wyrobionych zawiasów czy coś innego? a moze ten typ tak ma? Dodam tylko że problem dotyczy obu drzwi. Pozdrawiam.
 
     
 po3


Informacje
malopolskie

Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 18:35   

Ja również mam Corsę B 3d i dzieje się to samo... jest to wg mnie normalne i 'trzeba z tym żyć'. Chyba w każdym samochodzie tego typu wystepuje ten objaw... :zdegustowany:
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 18:48   
   Moje auto: Opel Astra G


A u mnie jest git :ok: Na liczniku 196,000km. Lewe są trochę bardziej wyrobione od prawych (w sumie to oczywiste), ale jak otworzę dokładnie drzwi w miejscu gdzie działa hamulec to drzwi pozostają na swoim miejscu ;)
 
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 19:54   

Może masz coś nie tak poskładane, lub za dużo szpachlu :/
 
 
     
 gonzo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 20:05   

maciu1922 napisał/a:
Może masz coś nie tak poskładane, lub za dużo szpachlu :/



Z tego co wiem od poprzedniego właściciela i z dokładnego ogladnięcia samochodu nie ma oznak wypadkowej przeszłości. Poza tym problem jak zaznaczyłem dotyczy obu drzwi. Chyba że może niefortunnie dostał dzwona raz w prawo i drugi w lewo albo za jednym razem...;)
 
     
 2SHAE
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 20:12   

może po prostu ograniczniki w drzwiach Ci wysiadły
 
     
 bartekhar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 21:48   

Miałem identyczny problem w mojej corsie w drzwiach od strony kierowcy. Wymieniłem ogranicznik i przez jakiś czas było OK ale problem powrócił. Myślę że to normalny objaw przy dość masywnych drzwiach.
 
     
 gonzo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 21:56   

bartekhar napisał/a:
Miałem identyczny problem w mojej corsie w drzwiach od strony kierowcy. Wymieniłem ogranicznik i przez jakiś czas było OK ale problem powrócił. Myślę że to normalny objaw przy dość masywnych drzwiach.


Z tego co widze na allegro to koszt oryginalnego ogranicznika to koszt ok 50zł. Jakiego Ty użyłeś? Duzo kosztuje wymiana? Czy zrobiłeś to sam?
 
     
 bartekhar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 22:25   

Jak kupiłem corse to byłem na generalnym przeglądzie u mechanika który stwierdził że ogranicznik jest bardzo zużyty. Koszt ogranicznika to ok 50 zł a wymiana nie umiem określić ponieważ było to zrobione razem z innymi rzeczami.
 
     
 2SHAE
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 22:41   

wymiana ogranicznika to nie problem, trzeba rozebrać drzwi i wyciągnąć ten środkowy bolec między zawiasami bo to na nim cały ogranicznik się trzyma, następnie cofasz go do środka drzwi aby wyjąć i wkładasz nowy, tylko potrzeba trochę siły bo ogranicznik ma takie jak by ząbki które ciężko przechodzą.
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 22:33   

A jak drzwi "strzelają" przy otwieraniu to tez wina ogranicznika?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 22:44   
   Moje auto: VW Golf 4


Cichy18 napisał/a:
A jak drzwi "strzelają" przy otwieraniu to tez wina ogranicznika?
na99,9% tak.popsikaj wd40 na pewno pomoże bo zrobiłem to u siebie i w służbowym aucie.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 22:46   

Pomaga również wbicie w ten trzpień śruby... Sprawdzone... działa. Sylwester27 robił to u mnie i skrzypienie ustało.
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 7 Styczeń 2010, 22:48   

Zyzio napisał/a:
Cichy18 napisał/a:
A jak drzwi "strzelają" przy otwieraniu to tez wina ogranicznika?
na99,9% tak.popsikaj wd40 na pewno pomoże bo zrobiłem to u siebie i w służbowym aucie.


Niestety nie pomaga ;( Psikałem lekko jeszcze smarem do łańcuchów (lepki jest) pomogło trochę nie strzela już tak perfidnie ale jednak dalej strzela już to denerwujące jest

EDIT:
PiotrK65, wiesz co.. Nie pomyślałem żeby to sprawdzić bo z jednej strony mam właśnie na śrubę i nie strzela( pewnie poprzedni właściciel po to ja dał) jutro sprawdzę i dam znać co i jak
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 22:37   
   Moje auto: Opel Astra G


Odgrzeję trochę kotleta... mi też strzelają. Prawe drzwi jeszcze dają radę, ale jak otwieram od kierowcy to całe osiedle słyszy, że przyjechałem do domu :nocom: . Poprzedni właściciel już tam musiał nakombinować ze smarem bo wszystko jest usyfione. Moje pytanie jest następujące- na allegro znalazłem takie bolce, które są w ograniczniku (koszt około 2zł za 1 bolec), gość napisał, że jak się je wymieni to będzie git. Tylko jak je wyjąć- walić młotkiem czy tak jak pisał 2SHAE, rozebrać drzwi i potem je jakoś rozebrać? Chcę to zrobić w miarę bezboleśnie bo przy tych temperaturach w ogóle nie mam ochoty na takie czynności :nocom2:
Z góry :piwo:
 
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 22:52   

Co do "strzelania" to strzela ten bolec w słupku karoserii,tam bolec wyrobił większy otwór .Wymiana raczej nie pomoże ,efekt będzie krótkotrwały.
Proponuje rozgiąć lekko dwie blaszki i wbić śrubę.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Styczeń 2010, 23:45   

dokładnie tak jak mówi mehes u mnie pomogło.
 
 
     
 dorotkus



Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 7 Luty 2010, 20:07   

u mnie jest inny problem z drzwiami. Które jak wiadomo w samochodach 3 drzwiowych sa większe i cięższe. Nie skrzypią przy otwieraniu ale jak je sie zamyka wystarczy lekko popchać je i trzaskają bardzo. Nie wiem co mam z tym zrobić ?? Ktoś może też tak miał
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Corsa chce mnie przytrzasnąć!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.