Corsa Przema (TNJ86)
Autor Wiadomość
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 14 Wrzesień 2009, 19:30   

Tak te złote to 14 i miałem je od kiedy kupiłem Corse ale zmienilem na 15 a 14 odnowiłem w złoto i jeździ na nich mój tATA, ponieważ nikt nie chciał kupic ich z oponami za 400 złotych więc poświęciłem 80 złotych trochę czasu i prezentują sie jak na zdjęciach, jak tata wroci z pracy to jutro wstawie foto lepszej jakosci ;] do wiadomości sa to 14 et 33 ogumienie 165/65 michelina.
Wcześniej tata mial 13 ale leza w piwnicy ;]
 
 
     
 Chycu


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Zakopane
Wysłany: 14 Wrzesień 2009, 19:40   

Fajna felga:) zastanawiam się kiedy ja sobie coś takiego sprawię...
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 18:30   

A oto obiecane fotki mojej corsy i mojego taty ;] przypomnę iż tata ma 96 rok i silnik x14sz ;]







Pozdrawiam
 
 
     
 crash
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 07:16   

... naprawde świetna corsa - ale to już wiesz. Miałbym do ciebie prośbę nie wkleiłbys zdjęcia tłumika końcowego w miejscu łączenia go z reszta wydechu, bo ja swój spawałem już 3-4 razy i za każdym razem na dziurach obija mi się o belkę. (u mnie auto względem seri jest niżej z tyłu o jakieś 3 - 4 cm , a chcem żeby siedzialo jeszcze niżej więc siłą rzeczy musze to poprawic a jak narazie to jedynie przerabianie wieszaków wydaje mi się sensowne )
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 09:08   

No mi też obijał, łączenie mam zwykłe tzn wkładny tłumik dedykowany w rurę od tłumika środkowego i na tym mam obejmę która musi być odpowiednio odwrócona. Powód stukania może być też taki że guma na której wisi tłumik lekko się zsuneła i tak też jest u mnie ale opaską dociskową zrobiłem ogranicznik i już się nie zsuwa i jest ok a tył też mam 4 cm niżej ;]
 
 
     
 crash
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Wrzesień 2009, 14:17   

heh wczoraj 4 razy ciełem i spawałem tłumik i i tak żadnego efektu - ciągle opada za nisko(jest 4 razy cięższy od oryginalnego - i wyższy o dobre 5 cm) dzisiaj sprobuje zrobić dodatkowe mocowanie i podciągnąć go na obejmie za pomocą dodatkowego uchytu
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 9 Październik 2009, 19:19   

No i dziś przyszedł czas na wymianę tylnych bębnów.
A oto fotki już po wymianie która zajęła godzinę.



A oto nowy dodatek - ponieważ jest coraz chłodniej a posiadam zderzak RS postanowiłem ograniczyć mu dostęp do chłodnego powietrza aby szybciej silnik łapał temperaturę.
Dlatego też z aluminiowej blachy ryflowanej wyciąłem zaślepkę na górny wlot, narazie to jest przymiarka, ponieważ zaślepka będzie czarna z lekkim paskiem u góry.



Za kilka dni będzie również zamontowana zaślepka dolnego wlotu ;] i przednie zaciski odnowione i pomalowane w kolor bębnów ;]
 
 
     
 pucinmz



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Październik 2009, 11:55   :)
   Moje auto: Vectra C


rewelacyjny kontrast, super.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Październik 2009, 12:07   

Czemu z takiej blachy , przecież to masakrycznie wygląda. Fajniej by było jak byś miał dostęp do plastiku i powycinał z niego elementy na górę i dół zderzaka. Było by bez siatexa i jakiś blach ryflowanych. :rotfl:

Bo ogólnie widać że dbasz o auto i ładnie wygląda więc po co to psuć.
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 10 Październik 2009, 12:37   

Wiesz marces każdy ma różne gusta. Blacha i tak będzie na czarno więc z odległości nie będzie widać różnicy... A dla mnie była dostępna i za zrobienie prawie nic nie płaciłem. To jest tylko na zimę a poza tym mi się podoba :]

[ Dodano: 13 Październik 2009, 20:06 ]
No i kolejne obiecane fotki ;]




 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Październik 2009, 16:34   


Panowie ten temat służy dyskusji na temat danej Corsy. Temat został wyczyszczony Dalszy OT poskutkuje kilkoma warnami!
 
     
 martini1404
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2009, 16:50   

tnj86, czesc wam, ja chcialbym sie dowiedziec jak sie sprawuja takie reflektory przednie CLEAR.... bo mam zamiar kupic a nie wiem czy sie oplaca i czy urzekna mnie jakoscia swiatla... pozdro
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 10:58   

Rewelacyjnie prezentuje się Twoja Corsa, rewelacyjne lampy (i przód i tył), sam chciałbym takie sobie sprawić, fajnie, że jej nie "zTJUNINGowałeś" tylko zrobiłeś to z gustem, pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych owocnych efektów z tym cudem!!!
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 7 Grudzień 2009, 10:56   

Co do lamp to nie narzekam świecą dobrze ;] a nawet bardzo ;]. No niestety u mnie prace staneły w miejscy z powodu kolizji we wszystkich świętych gościu wymusil pierwszenstwo i pojechal mi po drzwiach i wgniótł tylny błotnik :/ ale na szczęście autko już zrobione i pomalowane ;]. No i nastąpiła wymiana kabli zapłonowych poprzednie firmy JAN MOR wytrzymały zaledwie 2 lata i juz przebicia :/ dzis zakupiłem SENTECHA kabelki lepszej jakosci. Co do reszty to na wiosne planuje montaż tylnej blendy (czeka juz w piwnicy) kupiłem komplet felg 15 calowych takich samych wraz z oponami godyear f1 195/45 opony w stanie bardzo dobrym i fele tez i mam zamiar je spolerowac ale narazie brak czasu heh.

A co do wiosny i lata planuje zabrać się w końcu za silnik i zmienić lekko wygląd tzn. powrócić do seryjnego zderzaka przerobionego według własnego pomysłu i wprowadzić lekkie mody jeśli fundusze pozwolą ;] m.in. zderzaki i listwy w kolor i może gwint na przód ;]
 
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 7 Grudzień 2009, 23:44   
   Moje auto: GTC


tnj86, dasz radę ;) zbieraj graty i przygotuj autko na nowy sezon :)
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 09:16   

No i dla Tychktórzy chcą posłuchać jak sprawuje się wydech STEINMETZA w mojej Violet zapraszam na filmik:
CB tłumik STEINMETZ

Dodatkowo filmik mojej CB:
Moja Violet

A tu oto czeka nowy felunek wraz z oponkami GOODYEAR F1 Gs-D3. Felgi będą przeze mnie spolerowane może całe a może tylko ranty zobaczę jak mi to pójdzie ;]. A oto fotka.


No i dziś kupiłem wałek duraluminium i będzie on poddany obróbce. Zrobione z niego będą 4 stożki po 3 cm wysokości do powyższych felg. Jutro wałek pójdzie do obróbki, fotki wstawię jak będę miał gotowe stożki ;]
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 00:57   

Co to sa za fele? Bo poszukuje takich do siebie ale koniecznie 14'
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 08:03   

No felgi są firmy DEZENT 7,25J 15 cali. Mam drugi taki sam komplet firmy Alu Design o identycznych parametrach tylko już w fazie wstępnej przygotowane do polerki (zdarty lakier) zimowe wieczory spędzone będą w piwnicy ;]
 
 
     
 GTR



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 9
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 08:50   

tnj86 napisał/a:
No i dla Tychktórzy chcą posłuchać jak sprawuje się wydech STEINMETZA w mojej Violet zapraszam na filmik:
CB tłumik STEINMETZ

Noo, brzmienie super, masz coś jeszcze zrobione w układzie, czy sam końcowy daje taki dźwięk?
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 11:32   

No w układzie wydechowym zamiast kata jest strumienica i tylko tłumik a tak to seria bez żadnych zmian ;]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa Przema (TNJ86)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.